automoto.ee foorumid

Täisversioon: Millega puhastada pidurikolbi?
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Millese keemiaga saab pidurikolvi puhtaks?
Mustuse kiht näikse olevat justkui kolvi külge kõrbenud (?), meenutades näiteks elektripliidile kõrbenud rasva.
Pilt kolvist.
Liivapaberiga sinna kallale ju ei lähe, ja kodus leiduv keemia ei teinud sellele midagi (atsetoon, lakibensiin, bensiin ja nitrolahusti).
On sellega üldse mõtet mässata või oleks parem uued kolvid osta, need ei maksa kuigi palju?
Aga miks mitte proovida karukeelega?
Mina arvan, et peen liivakas on parim. See ju juhtpind ja pole mingit megatäpsust vaja. Ma ise ka neid nii puhastanud. Silinder peab peegel olema ja tihend korralik.
vdp Kirjutas:Millese keemiaga saab pidurikolvi puhtaks?
kui rõhk on ikka sõnal "keemia", siis tasuks proovida värvieemaldusaineid nagu näiteks "Sayerlack".
ehk annaks tulemuse ka asja äädikasse ligunema panemine - äädika katlakivivastases võimes veendusin hiljaaegu katse-eksitus meetodil ning olin meeldivalt üllatunud. Muidugi jah - katlakivi vastu äädikas kui hape aitab, aga ehk on Sul vaja hoopis leelist...
Nagu juba öeldud - karukeelega.
Mina olen lasknud kolvid üle drelli otsa käiva pehme terasharjaga. See jätab metalli puutumata, ülejäänud asjad laseb enamuses maha. Kroomitud kolvid lasen hiljem üle viltkäiaga.
aga proovi tavalise söega paras jama on aga teeb asja ära ise olen nii passati kui ka vw põrnika kolbe nõnda puhtaks nühkind
13piisab Kirjutas:kui rõhk on ikka sõnal "keemia", siis tasuks proovida värvieemaldusaineid nagu näiteks "Sayerlack".
ilmselt ikka ei tasu: mootori-kolb ei teinud hiljutise sayerlackiga kohtumise peale teist nägugi Smile