automoto.ee foorumid

Täisversioon: ma panin suzuki125 175 raamile aga...
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
ma panin suzuki125 175 raamile aga oleks vaja mingit seadet mis - nagu mopil elektron süüde aga sama 4t-le tal teeb vänt 2 täis ringi aga mopil või vasodil iga ring säde. oleks vaja sama laadset halli karpi aga mille säde oleks üle ühe impulsi. mul praegu säde olemas - ehitasin tahhoka väljundist kahe nukiga kontakti nukkvõlli lada kontaktidele.
tegelikult sobib ka kui säde on iga ringipeal sest kui on
läbipuhumisel kui kolb on üleval ei ole tal midagi süüdata. oleks vaja jooniseid kuidas ``hallkarp`` töötab`.
aga mopi oma saab ju süütemängult impulsi ega to seda sädet ei jaga.sema annab nii palju voolu edasi kui vastu võtab.
Näiteks vene imeautol Okal ongi selline süsteem, et säde on iga ringi peal ehk ka väljalasketakti lõpus.
Ja ZID-4,5 segumasinamootoril ka ju.
Nendel hiina 4T krossikatel ja 4T rolleritel on ju kaa igal pöördel säde.

Kui generaator on olemas, mis annab sädeme impulsi ja ca 200V kondensaatori laadimiseks, siis saad mopeedi vms vene kommutaatorit(hallkarp) ja süütepooli kasutada.

Ühe kommutaatori skeem siis:
[Pilt: schema1.gif]
Romka Kirjutas:Näiteks vene imeautol Okal ongi selline süsteem, et säde on iga ringi peal ehk ka väljalasketakti lõpus.
Ja ZID-4,5 segumasinamootoril ka ju.

Wasted spark kutsutakse seda inglise keeles. Üsna laialt levinud värk.
Tänud- sellest on piisavalt abi
Tegelikult veel üks asi. nimelt kas kellegil on arvutis või saab lihtsalt kätte mopi 12v süüte mängu skeemi. mul on selline kodus olemas koos halli karbiga aga juhtmeid küljes pole- nii, et mul oleks vaja just selliseid jooniseid millel on ka mähiste ühendused peal (mitte aind generaatori kujutis ja punktid kuhu mingi juhe kinnituma peab
Mopeedi süüde on 6V.
kas ka 12v süsteemiga
On ka 12V olemas.
Minsk 125 ja Voshod 175 kasutavad sama hallkarpi, genekas on ka sarnane kuid veidi võimsam (suurem mõõtmetelt ka)
Ühendamiseks läheb vaja 3 juhet.
Mass läheb karbi M klemmile
Süütemähise ots (geneka sees on süütemähis eraldi plekiga) läheb vene Z klemmile
Anduri üks ots on massis ehk geneka küljes, teine läheb vene D klemmile.
Geneka peal numbritega klemmid on tulede toiteks. Lähevad hallkarbi numbritega otstele (02 jne).
Genekast tulevad juhtmed on siis hallkarbi ühel pool kinni ning süütepool/tuled on teisele poole ühendatud. Paraku ei mäleta süütepooli otste tähistusi täpselt. Üks oli M ja teine oli selle klemmi vastasklemm.