automoto.ee foorumid

Täisversioon: hajuti
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
On tarvis teha väikseid värvi parandusi. Enne olen tekkiva värvi serva maha lihvinud aga nüüd kuulsin hajutist- aitavat värvi ülemineku ära peita aga... on küll müügil kuid kusagilt ei ole ma leidnud "kautusjuhendit", kuidas seda kautada- andke nõu.
Nagu ma aru saan, siis tegu akrüülvärviga.
Hajuti ehk hajutuslahusti on põhimõtteliselt sama asi, mis tavaline lahusti, aga ta ei ole nii "äkiline".

Tööprotsess peaks siis umbes taoliselt välja nägema, et kui värvikihid peale lastud, siis võetakse sedasama hajutuslahustit ja lastakse kusagil 1 atm., madala rõhu juures paar korda õhukese kihina hajutatud värvi ja vana aluspinna ühinemiskoha peale.
Tema mõte on siis see, et ta "sulatab" värske pealekantud värviudu pritsmed ja vana värvi üleminekukoha ühtlasemaks.
Ja muidugi oleks hea kas karukeelega või 1500-2000 paberiga nii kaugelt ka ära matistada.
rollfix Kirjutas:Ja muidugi oleks hea kas karukeelega või 1500-2000 paberiga nii kaugelt ka ära matistada.

Õige jah, see jäi mul ennist mainimata.
Samuti jäi minul mainimata et on olemas ka matistamispasta aga kodustes oludeskõlbavad karukeel ja liivapaber suurepäraselt.Hajutiga ei maksa liialdada,s.t.,,jooksma lasta,,.Sellest on ainult pahandust.Ja ei maksa unustada-mida tumedam värv seda vähemärgatavam hajutus(metalliku puhul).Vahest on isegi hea hajutuse saamiseks mõtekam detail lakialuseks teha.