automoto.ee foorumid

Täisversioon: 4t "sääreka" mootor
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Mõnda aega tagasi tegid hiinlased vene sääreka mootori koopiaid, töömaht oli alates 48 kuni 80 kuupi. Nüüd on turule ilmunud juba 4-taktine variant, vaatan, et hind polegi teab mis soolane - 150usd + transa 62usd
Asjal on tsentrifugaalsidur.
http://cgi.ebay.com/4-Stroke-Starfire-Mo...ingPayment
Eestist saab ka osta ca.3000.- EEK eest 4-takt hiinlast, millisel silinder otse ette.
Muidu ka selle 2T hiina võrrimootori osad on kõik vene omast erinevad või saab midagi sealt vene mootorisse ka sobitada?
Minu arusaamist mööda on ainus, mis sellel jõuallikal ühist vene D-seeria mootoritega, see, et tegu on sisepõlemismootoriga. Kust on pärit info, et tegu on vene mootori arendatud koopiaga?

Parimat,
Asp
2t hiina mootorid on tõepoolest algselt olnud koopiad D seeriast.
Osadel neist on siiani säilinud karteri kuju ja raamikinnitused, mootoriülekanne ja sidur. isegi süütemängu kaane kuju on säilinud osadel d5'ga sama.... kuigi seal sees on juba tänapäevane kontaktivaba cdi'süüde.
Läbi väntvõlli sisselaskest loobusid hiinlased kohe ja nende mootoritel on karburaator silindri taga ja sisselase kolivi seelikuga juhitav.

Selles teemas olev 4t mootor ei puutu loomulikult sellesse kõike mittekuidagi.
Puutub ainult nii palju, et USA motoriseeritud jalgrataste ehitajad on rõõmust püksi laskmas - nüüd on müügil sarnane 4T komplekt varasemate 2T mootoritega - ketiratas, paak, summuti, gaasirutska jne. Summuti ongi põhimõtteliselt sama mis 2T komplektil.
Esimesed kasutajad küll juba kurdavad hääleka jõuülekande üle.
Kas Dx sääreväristaja mootor on üldse nõukogude omalooming? Või nagu kõik kahetaktilised Minskist Tuulani Dkw125 koopiad?