automoto.ee foorumid

Täisversioon: õlifiltri asendamine
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Vanal Triumphil Spitfirel (1964.a) on peal õlifilter, mille marki keegi ei tea. Peaks olema originaalis Unipart GFE119. Seda vist ei ole võimalik Eestist tellida ? Kindlasti on olemas ka mingi asendus, näiteks Fram vms. Kas oskab keegi öelda , milline filter sobiks. Kas on kusagil mingeid asendustabeleid olemas? Käisin täna 6-s autopoes ja kataloogides nii vanu autosid ei ole. Kinnitus on 5/8" , mingi asendus peaks olema K&N HP-2004, aga sellele on vaja adapterit ja seda jällegi ei ole. Soomes Kotkas olevast poest saaks tellida, tavaliselt läheb sealt tellimisega 1,5-2 kuud, ei tahaks nii kaua oodata, poes neil ei ole ei filtrit ega ka adapterit, peavad Inglismaalt tellima.
Kui keegi oskab midagi asjalikku soovitada, siis palun kas PM või vastus siiasamasse või raudpats1@hot.ee

sass
556 70 500
läheb täiesti tavaline filter näit mann w713/14(mg auto müüb), alco sp 809 (baltilaager müüb) austin maestrol on selline gm orig kood 7984335, fordi orig kood 1523 461, iga mõistlik varuosamüüa peaks vähemalt tellimisaega pakkuma kui kohapeal ei ole
+ champion D102, Fram PH2869, Fiaam FT5088
Seda kõike nüüd juhul, kui su esialgselt märgitud kood õige on.
Esialgselt märgitud koodi annab tehase manuaal. Aga juurde on kirjutatud "no drainback valve, spin on filter" , Fram PH2869 on kindlalt selle klapiga (vist tagasivoolu klapp), aga Fram PH2825 ja PH922A ja PH966B ja TG3609 on vist ilma klapita, see viimane läheb kohe kindlasti külge ,aga on nii suur , et hakkab vastu poritiiba käima. Mida see klapp seal sees täpselt teeb ja kas võib panna klapiga filtri, kui originaalis peab olema ilma klapita? Mida see "spin on filter " tähendab? "Spin filter" oleks nagu tsentrifugaalfilter , aga "spin on filter" tähendab ilmselt midagi muud, sinna käib raudselt tavaline vahetatav metallkorpusega filter.
spin on - pealekeritud. Ehk filtrimaterial on peale keritud, mitte lõõtsa kujul kokku surutud.
ikkagi ma ei saa aru milles probleem kuna kataloogid ju pakuvad just sellele autole mõeldud filtreid, miks sa nii hirmsasti asendada seda millegagi tahad
elan sellises linnakeses nagu Jõhvi. Laupäeval üritasin seda filtrit tellida kuuest suuremast autoosade kauplusest , mis meil siin on. Kindlalt teadsin vaid seda, et originaal on Unipart GFE119. Kuna auto on vana , siis vaid ühes poes võeti jutule, kataloogid nii vana autot ei pidavat näitama. Selles poes siis leiti ,et peals sobima K&N HP-2004, kuid "with adaptor", see peaks olema mingi üleminek või vahetükk. Sobiva vahetüki olemasolul saab sinna ükskõik mis filtri panna. Ei ole mul adapterit! Autolammutusest sain ühe TG3609 , aga see hakkab vastu sisemist poritiiba käima, kui kapott alla lasta. See oli ka katse-eksituse meetodil leitud, poed ei osanud midagi soovitada. Nüüd on selgunud, et Fram PH2825 ja PH922A ja PH966B vist ka sobivad, aga need on drainback valve´ga , ma ei ole kindel kas seda võib ikka panna. Põhimõtteliselt pood telliks , kui ma neile õige koodi toon , Fram´i ,Fiaami või Purolatori oma. Man´i oma käiks kah.Mul ei ole muud kataloogi , kui autoga kaasas olev vihik. Olen siin nüüd asja uurinud ja leidnud igasugu variante , mis võiksid sobida , näiteks Purolator #L10017 või PER-1 või PER-17 või L14670 või FC109-1 või PC134 ja Fram3600 või 2870A jne. Homme hommikul lähen siis jälle poodi ja üritan tellida. Need saadud andmed on mul otsitud internetist, mitte kataloogist. Selliseid asendusi on soovitatud , kuid Triumphist ei ole kusagil midagi juttu, samuti ka drainback valve´st. Võib-olla oleks targem mõnda suuremasse linna tellima minna, seal ehk on paremad kataloogid
soovita müüjal kasutda tecdoci ja seal on more manufactures ja more models triumphi all, kui ei leia siis ma võin tööp sellega tegeleda
Ma ei tea paremini varuosadega varustatud vanaautot, kui Triumph Spitfire.
Hinnapäringu saad teha mulle elektronkirja teel hart@klassikarent.ee ja jupid saad kätte max. 10 päevaga.
Saadaval on pea kõik asjad alates kojameestest lõpetades tagatule klaasidega.

tel. 5020986
Tänan kõiki abistajaid!
Filter on tellitud ja homme peaks kätte saama. Pidi sobima Austin-Mini filter. Ilmselt on meil siin poodides tagasihoidlike teadmistega müügimehed, sest sobiva filtri leidmine käis andmete võrdlemise teel, kataloogidest nad midagi ei leidnud. Tecdoc´ist küll leidsid, kuid seal olevaid filtreid ei ole võimalik tellida. Vahet pole, tundub , et probleem lahenes. Stihli hakkan ma oma soovidega tüütama, seni kasutasin www.brittiosa.com teenuseid, kuid seal on ooteaeg 1-2 kuud ja transpordikulud üsna soolased (min 26 €)
sass
Teema võib lukku panna!
Filter käes ja ka paigaldatud. Minu jaoks tundmatu firma WIX WL7213 sobib. Adapterit on siiski vaja , originaal filtril on keermeosa küljes, sellel ei ole. Õnneks tuli originaalil keermeosa pärast viilimist-kopsimist-painitamist lahti ja sobis täpselt uuele filtrile adapteriks.