automoto.ee foorumid

Täisversioon: Amper voldi vastu
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Tegin nii et panin Moskvitš 412 ampermeetri asemele voltmeetri, ja nüüd tahaks teada, kas needsamad ampermeetri juhtmed võib voltmeetri külgi panna või tuleb voltmeetrile uued vedada, sest ampermeetri juhtmetest jookseb äkki liiga tugev vool ja kärsatab voltmeetri läbi?
Ei nii küll ei ole. Vooluringis on ikka kõikidel vooluahela osadel pinge võrdne.
Ampermeetri asemele voltmeeter on täiesti ohutu, aga kui vastupidi teha(voltmeetri asemele amperemeeter) siis peab kindlasti tarbija vahel olema.
Samu juhtmeid ei saa panna, sest voltmeeter (suur takistus) ühendatakse paralleelselt ja ampermeeter (väike takistus) jadamisi. Vastipidisel juhul ei lähe vool voltmeetrist läbi ja ampermeeter põleb maha.
voltmeetri ühendamiseks võta suvaline "+" juhe ja ühenda voltmeetri "+" klemmiga , voltmeetri "-" klemm ühenda massiga ja peakski korras olema.
sass Kirjutas:voltmeetri ühendamiseks võta suvaline "+" juhe ja ühenda voltmeetri "+" klemmiga , voltmeetri  "-" klemm ühenda massiga ja peakski korras olema.
Täiesti õige! Ja kui ampermeeter ei tööta, ühenda taga olevad juhtmed omavahel kokku. Ampermeetri juhtmete klemmid peavad alati väga korralikult kinnitatud olema. Vastasel korral rohkete tarbijate korraga sisselülimisel halb ühenduskoht kuumeneb ja viib kuni juhtmete ja/või ampermeetri põlemaminekuni. Väga kehva ühenduse korral ei jõua isegi laadimisvool akuni!