automoto.ee foorumid

Täisversioon: uppund tsikkel
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Lehti: 1 2
Mis te,rahvas arvate,kas on mõtet jõest ühe tsikli - mis sääl põhjas leband oma 50aastakest-välja tuua?Rahva jutu -aga ega see rahvas alati ka tõtt räägi-järgi olevat olnud kas Zündapp või BMW R,vist soolo.Sügavust jõelammis selle koha pääl à 3-4m,suht seisev (lamm) vesi.Ja kui tõesti välja tõsta,et mis pidi teist siis konserveerima või restaureerima hakata - õhk paneb ju talle surmamatsu,kui vesi pole seda juba teind!
ei oska kül abi anda aga omamoodi nõu kül,

1. kui seda ei tõsta sina ülesse tõstab keegi teine ja jääd tast ilma

2. Välja oled tõstnud siis ikka hakka restaureerima ja kui raam pehme pole väga, siis vii liivapritsi alla,

3. Mootori saad vähemalt kui raam ei kõlba mootor lahti uued jupid mis vaja jne

4. Bmw R35 osasid saada kül Smile

Ma tean ise ka kus üks sõjaaegne Harley soos on Smile aga see jääb saladuseks:bounce (Soos ju igati hästi seisnud)

Tean ka kohta kus kolm BMW arvatavasti R35 maha maetud :duh
Sellest on siin ka varem juttu olnud. Uurida on alati mõtet.

Samas: 95 protsenti sellistest juttudest on aga sarjast \"naised saunas rääkisid\". Seega ei tasu eriti põlema minna, eriti arvestades tõsiasja, et kui sellest juba rahvas teab, siis on kindlasti leidunud ka keegi, kes seda seal otsimas käis. Ja 3-4 meetrit ei ole selline sügavus, kust asju kätte ei saaks ka lihtne \"konks-nöör\" meetodiga. Pärastsõjaaegsel Eestimaal ei jäetud kättesaadavaid liikumisvahendeid just kauaks vedelema. Mõnikord on siiski veel üht-teist alles.

Mis puutub masina hooldamisse pärast veest väljavõtmist, siis tuleb lähtuda konkreetsest olukorrast. Parim kaitse hoidmisel on kerge õlikiht. Aga tuleviku mõttes siiski restaureerimine.

To ala310: oma teadmistega pole mõtet kekutada. Tavaliselt on ju suuga suur linn, käega ei kärbse .... Kui midagi välja võtad, siis tee pilti ja siis me usume. Niisama lobiseda oskavad aga paljud.
Pealekauba, R-seeria soolotskileid on BMW-l oluliselt rohkem kui vaid R35. Uuri veidi BMW ajalugu...

Teiseks, roostetamise alaviis on oksüdeerumine, mis on omane eelkõige alumiiniumile. Nii et ka mootor ei pruugi olla muud kui hunnik oksüüdi ja roostetanud rauda. Kõik sõltub konkreetsest olukorrast.

Asp
Asp on jutuga õigel rajal. Mu vanamehel oli Irtõži mootor hoidis kui silmatera kuuris. Kui minu pea jagama hakkas läksime koos vaatama. Oli see mootor seisnud kõik need aastad küll õlise kaltsu all aga koos me matsime selle hunniku mis oli pudruks vajaunud kurvalt maha. Võtta polnd sealt midagi. Aasta oli 1986...
P.s. Tegu ei olnud tsikli vaid 50cm3 sääreka eelkäija mootoriga, mis ajas ratast ringi kummipuksiga. Kummipuksil oli mitu astet nagu miskid käigud, mida rohkem surusid vastu ratast seda jõulisemalt lükkas. (ja ega kõike kah ei mäleta oh aegu...)
Selle asja nimi oli Irtõž, esimene vene abimootor. Kurtnas on neid ka mõnikord näha olnud.

Asp
Tsitaat:Niimoodi kirjutas: ala310

Ma tean ise ka kus üks sõjaaegne Harley soos on Smile aga see jääb saladuseks:bounce (Soos ju igati hästi seisnud)

Tean ka kohta kus kolm BMW arvatavasti R35 maha maetud :duh

Mina tean kaa kohta, kust saab kaevata soo.raua maaki ja siis sellist kohta kaa, kust saab põlevkivi kätte.Big Grin

Kas sa ise kaa usud, et need BMW`d on mingilgi arvestataval määral säilinud???
asi nii et kui harley otsimiseks läheb, siis juures ma ikka olen ja aitan kui vaja, aga eesõigus ikka mul sugulasel, kes sai asjast varem teada ja tunneb neid inimesi paremini ja nende BMW kohta on asi kehva, et need kolm BMW maeti maha, aga peale istutati puu, selgus et maja on maha müüdud ja uus omanik ja uue omaniku krundil asub aga uus omanik ei tea midagi sellest. Ja puu ka igavene pirakas ja juured teab kuidas läbi põimind ennast :mad:
arvata on et porikadm raam, paak mädad või pehmed aga mootorid saab ikka kätte, sinna ju muld ei pääse ja võtaks ikka laiali uued osad kui vaja saaks vähemalt mootorid. Võhmast oleks saadaval BMW R35 juppe kül, nii et saaks komplektsed tsiklid Smile
..\"Kõpus vedeleb öördi rabas kuskil
Tank,mida teadis mees,kes juba kahjuks
surnud onSad\"-Ta teadis täpset asukohta,
mul vana teab ka midagi sellestWink
Sõjaaegse tanki võiks keegi välja sikutada
küll ja ära restaureerida.......:duhToungue

James Herne

Tsitaat:Kõpus vedeleb öördi rabas kuskil Tank

palun lisainfot!
Lisainfoga läheb paar nädalat.Wink
Kui tsikkel maa sees 50 aastat olnud, siis
elulooma saamine on küll väga kahtlane,
aga midagi tast vast ikka saab. Kasvõi
ehk kummidetaile - käepidemete otsad,
simmerlingid (sorry, kaelustihendid Smile ),
jms. Ja loomulikult lambiklaasid Smile

Kui rääkida veel suurematest
(tehnika)pulkadest, siis võib juhtuda, et
vesi/rooste ei ole konsistentse määrde (loe:
tavoti) tõttu tunginud
rattarummudesse/laagritesse, käigukasti
sisusse jms või on neid kahjustanud
minimaalselt. Aga see on tühipaljas oletus -
oleneb pinnase niiskusest ja 1000 muust
asjaolust. Võib olla ka ainult hunnik
roostepudi. Samas on Virumaal järvest
väljaõngitset T-34 säilinud
taastamiskõlblikuna.

Olen leidnud maa seest 30 aastat seal
vedelenud jalgratta ratta, mille rummusisu
perfekt-korras. Samas olen otsa komistanud
M-72-le, mille üks heebel vedeles
korvipõhjas, kuhu paar aastakümmet kogunenud
puulehti ja muud klämu oli tekitanud ca 5 cm
mullakihi. Oksüdatsiooniprotsess oli heebli
sõna otseses mõttes pooles sügavuses läbi
järanud.


Parimat,

Valdo
Tsitaat:Niimoodi kirjutas: James Herne
Tsitaat:Kõpus vedeleb öördi rabas kuskil Tank

palun lisainfot!

Vaevalt sul nii paks rahakott on,et rabast paari meetri sügavuselt see välja sikutada?
Tsitaat:Niimoodi kirjutas: mosumees
Mis te,rahvas arvate,kas on mõtet jõest ühe tsikli - mis sääl põhjas leband oma 50aastakest-välja tuua?Rahva jutu -aga ega see rahvas alati ka tõtt räägi-järgi olevat olnud kas Zündapp või BMW R,vist soolo.Sügavust jõelammis selle koha pääl à 3-4m,suht seisev (lamm) vesi.Ja kui tõesti välja tõsta,et mis pidi teist siis konserveerima või restaureerima hakata - õhk paneb ju talle surmamatsu,kui vesi pole seda juba teind!

mine ja sukeldu ning vaata on seal midagi või ei ole ....lihtne ja loogiline ja võta mõni taskulamp kaasa . See ei pea olema veekindel sest taskulamp töötab täiesti edukalt siis ka kui on vesi sees aga saab lihtsalt väga kiiresti tyhjaks.
Maa olen kaa kuulnd kord lugusi asjust, mis vedelevad kuskil ja millest tegelikult keegi põle kunagi julend rääkidagi ja kas enam olemaski on või kas kunagi ültse on olndki aga tegelt, inf on jumalast kindel ja kord mina nemad sialt ülesse kaevan ja käima panen. Raudne mats Cool
Tsitaat:Niimoodi kirjutas: tarzic
Tsitaat:Niimoodi kirjutas: ala310

Ma tean ise ka kus üks sõjaaegne Harley soos on Smile aga see jääb saladuseks:bounce (Soos ju igati hästi seisnud)

Tean ka kohta kus kolm BMW arvatavasti R35 maha maetud :duh

Mina tean kaa kohta, kust saab kaevata soo.raua maaki ja siis sellist kohta kaa, kust saab põlevkivi kätte.Big Grin

Kas sa ise kaa usud, et need BMW`d on mingilgi arvestataval määral säilinud???
mida sa suust välja ajad ,kui ei usu siis uuri natuke geograafiat jne soos säilivad sellised asjad sitaks hästi(kui õhk ligi ei pääse ) ja üld juhul ei pääse õhk sinna mitte natukenegi......
ja enda kogemustest võin öelda et säilivad väga hästi, kuna isegi müüsin bmw r4 maha mis oli maapõues vähemalt 30 aastat olnud .ja oli üllatavalt hästi säilinudWink













kärbik
Kui vesi on seisev ja sügav (=madal hapniku sisaldus) siis on võimalus et sealt saab midagi. Üldiselt mida surnum koht seda paremini asjad säilivad, ka bakterid ja mõningad vetikad hävitavad metalli. Aga ega enne pole midagi mõtet kokutada kui asi käes on. Tõmba välja, kuivata nii kiiresti kui võimalik ja siis ürita konserveerida. Isegi kui su ratas on vees suht hästi säilinud hakkab ta väga kiiresti hävima kui sa ta lihtsalt välja tõmbad ja niisama õhu kätte jätad. Taastamise peale võid siis juba hiljem mõeldaSmile

võrrihunt

Tekkis siis üks samalaadne küsimus: kas oleks mõtet välja kaevata umbes 19 aastat mulla all olnud isend?

Nimelt oli mul suurepärases korras võrr Gauja-1 ning muud mootorrattad, kuid nad said maha maetud (ruumipuuduse
tõttu)

Rattad said kopaga mulla alla aetud ning nüüd tekkis huvi nende välja kaevamise vastu. Mulle väideti, et selleks ei ole suurt mõtet, kuid kas oleks mingit lootust sealt ka midagi saada?
no kes sulle oskab vastust anda? mis sellest prognoosist siin kasu on. sa ei kirjeldanud, mis kaitset rakendati, mis pinnas oli jne. egas muud, kui labidas kätte ja veendu ise.
Ega siin muud lahendust ei ole kui vaid asi välja kaevata/õngitseda kui huvi on ja siis vaadata kas miskit kõlblikku alles ka on kui ei ole siis võib alati vanarauaks müüa
Lehti: 1 2