automoto.ee foorumid

Täisversioon: Stella jamab nii, et hulluks mine
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Tere,

1.Mul on selline jama, et käigud ei jää üldse sisse, isegi mitte 1-mene käik ja mul on tegu 50cm3-ga ja kui sõita 2-se käiguga siis ma pean jalaga üleval hoidma, et selline asi on juba kopa ette visanud ja sooviks teada milles viga võiks olla? Ja kui võtta hoidmast ära siis natukese ajapärast langeb vabale käigule...

2.Kui mul on õhufilter umbes mida see võib stellale mõjutada, olen vaatanud võru turust uut aga seal pole olnud... et kas see mõjutab ülekuumenemist ka...?

3.Sõitsin Stellaga hommikul mingi sooja oli umbes mingi 8 kraadi ja sõitsin umbes mingi 10 minutit või isegi vähe ja masin kuumeneb nii üle, et lausa jube hakkab ja kui ülekuumeneb siis vahest võtab mõnusalt tagaratta blokki ja sureb välja :S Kasutan autool 1:50(oli vist selline nimi) Kas ma liiga palju ei pannud õli benasse, et ei põletanud ära ja kuumenes üle?

4.Räägiti foorumis et kolb võib olnud ära kuluneda aga palju see mõõt on kolbil ja kuidas ma aru saan, et kolb on ära kulunenud?

5.Silindri küsimus oleks selline, et kui kaan lahti teha siis kuhu see silindri kuldne osa vastu toda ketast läheb või mis asi see ka on, et too on mul suht ära kulunenud, et kui ma ostan kas ma pean uue kõik ostma või on müügil eraldi, et ei peaks uut ketast sinna ostma(vabandust aga ei tea mis selle nimi on...)

6.Kust saaks osta stellale esitule? Ja kuidas ma tean, et esituli mul üldse tööle läheb ja tahaks osta endale ka spidomeetrit ja ei tea, et kas ka see mul tööle hakkab?

7.Kas eraldi on müügil jalale vedru? Et ilma vedruta jalg seisma vast ei jää või kuidas teha?

Ette tänades, Audi
Ära on Su stella väsinud ja remontida läheb sul kulukamaks,kui osta uus mopeed.
Igal asjal,ka tehnikal(eriti vene päritolu mopeedid) on oma ekspluatatsiooni aeg,mis kord otsa saab.
Ära selle tühise raua pärast nüüd hulluks ka mine.
Juppe ma saan palju odavamalt aga tahaks teada neid vigu mis ma kirjutasin hetkel, mitte moraali lugeda Smile
Aga sa katseta ja võta pulkadeks oma Stella.Mis tahab vahetamist,muudkui vaheta välja.Nii õpid kõige paremini ja otsingust on ka abi
Kuda ma vahetan, kui ma ei tea vigu, palun rääkige stella vigadest ja olen otsingut aga suht ei olnud minu teemad...
Audi Kirjutas:Kasutan autool 1:50(oli vist selline nimi) Kas ma liiga palju ei pannud õli benasse, et ei põletanud ära ja kuumenes üle?
...
palju see mõõt on kolbil ja kuidas ma aru saan, et kolb on ära kulunenud?
...
Silindri küsimus oleks selline, et kui kaan lahti teha siis kuhu see silindri kuldne osa vastu toda ketast läheb või mis asi see ka on...
...
kuidas ma tean, et esituli mul üldse tööle läheb ja tahaks osta endale ka spidomeetrit ja ei tea, et kas ka see mul tööle hakkab?
...

Selliste algteadmistega inimest EI SUUDA MITTEKEEGI FOORUMI TEEL TARGEMAKS TEHA JA NÕU ANDA!!!
oldmoped Kirjutas:
Audi Kirjutas:Kasutan autool 1:50(oli vist selline nimi) Kas ma liiga palju ei pannud õli benasse, et ei põletanud ära ja kuumenes üle?
...
palju see mõõt on kolbil ja kuidas ma aru saan, et kolb on ära kulunenud?
...
Silindri küsimus oleks selline, et kui kaan lahti teha siis kuhu see silindri kuldne osa vastu toda ketast läheb või mis asi see ka on...
...
kuidas ma tean, et esituli mul üldse tööle läheb ja tahaks osta endale ka spidomeetrit ja ei tea, et kas ka see mul tööle hakkab?
...

Selliste algteadmistega inimest EI SUUDA MITTEKEEGI FOORUMI TEEL TARGEMAKS TEHA JA NÕU ANDA!!!
Mida sina ka tead!!! Oskusi mul on aga tahan neid täpsustada!!!
Kuule poiss,kas peab kiirabi Sulle kutsuma?
Kuidas Sa käitud?
Peaksid olema ikka viisakas ja vaoshoitum,kas kodune kasvatus on sinust ülehelikiirusel mööda tuhisenud?
Tsiklimeister Kirjutas:Kuule poiss,kas peab kiirabi Sulle kutsuma?
Kuidas Sa käitud?
Peaksid olema ikka viisakas ja vaoshoitum,kas kodune kasvatus on sinust ülehelikiirusel mööda tuhisenud?
Kle sry aga ma palusin abi mitte moraali lugemist siin!
Autooli segatakse 1:20. Sellest, et Sa segad õli 1:50 tekib ülekuumenemine. Üldjuhul mina soovitaks üldse kasutada mingit kvaliteetsemat õli kui autool, selle õli aeg on ammu möödas. Pane sisse kasvõi Valvoline poolsünti, mida mina kasutan sääreka bensus. Ülekuumenemist pole täheldanud.
Kas Sa mõtled selle kuldse ketta all silindripea alust tihendit?
Autooli tuleks segada 1:25 ja üldse soovitaks mingit paremat õli, kasvõi Addinoli ~50.- õli, mida bensukates saada ja seda segada 1:30. Jalgkäikudega mootorist ei tea suurt midagi, aga käsikäikudega mootoril tuleb hambad rohkem "kalasaba" kujuliseks teha. Muidu viskab üle ju. Kui juba korduvalt mootor kokku jooksnud, siis silinder on arvatatavasti üsna kohvi. Saad teada, kui silindri maha võtad ja "vaod" on kolvil ja silindril. Silindri ja silindripea vahel on vask (kollakas-pruun) või alumiinium (hall) tihend. Uus silinder ja kolb on kuskil poes mingi 400.- müügil. Võid proovida!!! ilma õhupuhastita sõita ka.
Audi Kirjutas:1.Mul on selline jama, et käigud ei jää üldse sisse, isegi mitte 1-mene käik ja mul on tegu 50cm3-ga ja kui sõita 2-se käiguga siis ma pean jalaga üleval hoidma

Käigufiksaator on puudu või on selle vedru katki.

Audi Kirjutas:Kui mul on õhufilter umbes mida see võib stellale mõjutada

Ei saa piisavalt õhku peale ja segu on ka liiga rikas seljuhul.
Lihtsalt ei liigu edasi. Liiga rikas segu ülekuumenemist ei põhjusta, seda põhjustab liiga lahja segu.

Audi Kirjutas:Kasutan autool 1:50(oli vist selline nimi) Kas ma liiga palju ei pannud õli benasse?

Liiga vähe panid!

Audi Kirjutas:palju see mõõt on kolbil?

tehasemõõdus 38,0

Audi Kirjutas:Silindri küsimus oleks selline, et kui kaan lahti teha siis kuhu see silindri kuldne osa vastu toda ketast läheb või mis asi see ka on, et too on mul suht ära kulunenud, et kui ma ostan kas ma pean uue kõik ostma või on müügil eraldi, et ei peaks uut ketast sinna ostma(vabandust aga ei tea mis selle nimi on...)

kohe mittemidagi ei saa aru

Audi Kirjutas:Kust saaks osta stellale esitule?

Uuena poest või kellegi käest kasutatuna

Audi Kirjutas:kuidas ma tean, et esituli mul üldse tööle läheb ja tahaks osta endale ka spidomeetrit ja ei tea, et kas ka see mul tööle hakkab?

Miks ei peaks, kui kõik detailid on korras ja õieti paigaldatud?

Audi Kirjutas:Kas eraldi on müügil jalale vedru?

On! Poodides, kus müüakse vedrusid. Näiteks Würth.
Suured tänud sulle... vaatan mis selle käiguga teha annab... Smile
pokk10 Kirjutas:Võid proovida!!! ilma õhupuhastita sõita ka.

Tolmustel teedel (nt Eesti tüüpilised kruusateed veidigi pikema kuivaperioodi vältel) mitte mingil juhul!

Paekivitolm sööb muide imehästi kolvirõngaid, silindri peegelpinda jm väntmehhanismi kuludetaile...