automoto.ee foorumid

Täisversioon: Tulede lüliti ja suunatuled
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Ühendasin elektrijuhtmestikku. Parktuled on lüliti esimesel astmel, kui tõmban aga teisele astmele, siis lähituled lähevad põlema, a parktuled kustuvad. Kas parktuled originaalis peavadki nii olema, või olen ma midagi valesti ühendanud, või on lüliti rikkis? Kas esimesed suunatuled on pobedal originaalis valged?[/font]
Hystler Kirjutas:Ühendasin elektrijuhtmestikku. Parktuled on lüliti esimesel astmel, kui tõmban aga teisele astmele, siis lähituled lähevad põlema, a parktuled kustuvad. Kas parktuled originaalis peavadki nii olema, või olen ma midagi valesti ühendanud, või on lüliti rikkis? Kas esimesed suunatuled on pobedal originaalis valged?[/font]

Väikesed tuled peavad loomulikult põlema jääma kõikides astmetes ( st peale esimese ka teises astmes, mil olenevalt jalg-ümberlüliti asendist põlevad ka lähi- või kaugtuled). Samast ahelast saavad toite ju ka tagumised väikesed tuled, mis peavad samuti ju põlema nii lähi- kui ka kaugtuledega koos.

Kui Sul saab see ahel pinget ainult tulede pealüliti esimeses "krõpsus", teises aga mitte, siis on Sul ahelas midagi valesti. Soovitan testriga ahelad üle käia, tester ühes ja elektriskeem teises näpus. Võibolla on Sul mingi juhe asetet mingi vale kruvi alla. Või on lüliti sees miski klemm murdunud. Pobi tulede pealüliti saab imepäraselt ümber sobitada 51 tulelülitist, milliseid peaks veel lademetes liikuma...

Mis hajuti värvusse puutub, siis esimesed väikesed tuled (mille võimsam, 21-küünlane niit on kasutet ära suunatulede tarbeks) on loomulikult valged, nii nagu tagumised on punased. Nii oli kõikidel 1930-40te USA autodel ja on Suure Lombi taga tänini. Euroopas hakati miskil ajal kollaseid tulesid evima, kuid N.Liitu (mille autotööstus oli 1940-50tel aastatel suuresti orienteerit Suure Lombi Taguse Asja matkimisele) jõudis see tava alles 1960ndatel.
Hädapärast saaks u 5 A dioodi panna parkide ja lähedate vahele. Lähedadelt juhiks diood elektrit ka parkidele aga vastupidi mitte.
Tegelane5 Kirjutas:Hädapärast saaks u 5 A dioodi panna parkide ja lähedate vahele. Lähedadelt juhiks diood elektrit ka parkidele aga vastupidi mitte.

Kui juhtmed on valesti sattunud, siis tuleb nad lihtsalt õieti ringi tõsta. Kui tulede pealüliti sees on mingi kontakt murdunud või paigast ära paindunud, tuleb lüliti kas osandada/remontida või asendada. 51/52-lisi tulede pealüliteid peaks veel lademetena liikuma.

Nii lihtne see ongi. Mina ei narriks sellise vana ja väärika automargi, nagu seda Pobeda on, elektreijuhtmestikku miski dioodiga...