automoto.ee foorumid

Täisversioon: ETKVL-i kaubakäru ehk "Autoroller ET-1,5"
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Lehti: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
Sai enda kaubakärule peale väikest nokitsemist hääled sisse. Pull aparaat onBig Grin Garaazi tagasi ajades sai peaaegu oma autole tagumisse nurka sisse sõidetud, see kangiga keeramine tahab veel harjumist. Kõik on tore, aga sellest Zid mootorist suurt ei arva. Kas keegi on Zid mootori  kaasaegsema mootori ja mingi aeglustava ülekandega asendanud?
Minu arvates on zid mootor ikka väga hästi käivituv ja hea mootor. Õnnestus täna utiilikokkuostust leida tutikas UMZ-5A mootor. Puudu olid mõned detailid - kraani klaaskuppel, summuti, hooratta katteplekk, vardaga õlipunn. Kraanile sobis ajutiselt gazi veidi väiksem settepott, sumpa oli mul tutikas olemas, mingi roostes kattepleki leidsin ka. Õlivarda auku läks ajutiselt mahalõigatud autoventiil. 
Nii, kõigepealt sai siis hooratas maha ja kontaktid oksiidist  puhtaks lihvitud, säde kohe olemas. Karpa sai ka algosadeks ja igatepidi läbi puhutud. Olin hädas õige õlikoguse teadasaamisega, sest varras ju puudu, venekeelne googeldamine andis tulemuseks 1,6 liitrit.
Ja ausõna videos on päris esimene käivitus, st käivitus esimesest tõmbest.

Endal ka hoovis üle-liia üks ET 1.5, 82 aasta äkki.
Tundub vähesõitnud masin, kuna rehvidel veel keskmised kummiribadki kulumatta.
Ümara koluga, vajaks ideaalis uut värvi.
Komplektne 
Olemas ka kasutusjuhend

Kellel huvi võib pakkumise teha

Kohustulik hind: 300-
Täiesti OT aga viimase aja müügikuulutusi siin ja seal vaadates kohtab liiga tihti - paku hind. Tekib õigustatud küsimus, kas omanik soovib kaupa müüa või otsib kirjasõpru? OT lõpp.
Mul on rahakotis kolm viiekat. Tahaks autorollerit. Paku midagi.
Tekkis meelevaldne möte see aparaat elektrifitseerida, ehk siis liikuma panna elektrimootoriga aku pealt. On kellegil mingeid ideid mida mootoriks tarvitada? Suuri ümberehitusi ei plaani, just niipalju, et originaalmootor maha ja el mootor asemele, et vajadusel oleks lihtne originaalsus taastada. Erinevad variandid on peast läbi käinud aga kuulaks ka teiste mötteid ja kogemusi. Kiirust pole liikurile vaja, pöhiline on veojöud.
Ja veel uuriks kas lennukiratastega liikurile saab ka uuema rattad alla panna vöi on neil erinevused? Pole ise hetkel masina juures et vörrelda aga kuna masin hakkaks liikuma enamuses maastikul, iseäranis muru/rohumaal siis lennuki slikid vist eriti ei toimi.
Otse pannes vahetuseks jäävad kõik kiireks,ikka reduktoreid vaja.Kestvamaks kasutamiseks vaata midagi akutõstukitelt.
Seda küll aga uuemal on vist asisemad veljed mille peale midagi toekamat vaadata. Lennuki omadel teised veljed ja kas sinna midad muud panna on.
Kunagi jooksis läbi kellegi mõte asendada see vene fekaal mootor äkki mõne kaasaegsemaga, kas keegi on sellise asjaga valmis ka saanud ?
Sain aru ,et probleemiks on mootori ülekande lahendamine
teoorias on ka sellised asjad saadaval 
https://www.ebay.co.uk/itm/Universal-go-...:rk:2:pf:0
(23-10-2018, 12:38 PM)Kkätlin Kirjutas: [ -> ]Endal ka hoovis üle-liia üks ET 1.5, 82 aasta äkki.
Tundub vähesõitnud masin, kuna rehvidel veel keskmised kummiribadki kulumatta.
Ümara koluga, vajaks ideaalis uut värvi.
Komplektne 
Olemas ka kasutusjuhend

Kellel huvi võib pakkumise teha

Kohustulik hind: 300-

alles?
Kui el mootorile tegemisega tahetakse vaeva näha, siis Viljandi taaskasutuses "Sahtel" oli kasutatud el. rokla +aku laadija müügis. Erineb akutõstukist paarikümne sentimeetrise tõstega. Ikka rool, k.klapitav iste, täiskummid. Zid-Umz mootor on ET jaoks väga hea sitkuse pärast. Kas on mõtet sinna midagi muud aretada. Vaevalt popsub, aga ikka läheb!
Kui on soov autorollerit või selle varuosi osta, siis soovitan panna ostukuulutus kohalikku maakonnalehte. Täitsa pakutakse veel neid kaubakärusid.
tere  millega kontakte puhastada ?liivapaberit vist ei soovitata,tänud.
(09-11-2019, 20:26 PM)pritsumees112 Kirjutas: [ -> ]tere  millega kontakte puhastada ?liivapaberit vist ei soovitata,tänud.

vene ajast mäletan nö 0 liivapaber oli vanamehel selleks.
Peale liivapaberiga hõõrumist pane paber vahele ja tõmba, aga mitte lõpuni. Nii ei jää kvartsi tükke vahele. Enne paberi lõppu tee kontakt lahti ja võta vahelt välja. Nii ei jää tselluloosi tükke kontakti vahele.
võib ju poleerida. Tükike toekamat joonestuspaberit, tiba teemantpastat, mõnikümmend korda edasi-tagasi ja sihker. Teementviil (muukviil) ajab ka asja ära. Mida siledam pind, seda kaugemad probleemid Smile
tere kas keegi on mingeid teisi rehve alla sobitanud?
[attachment=79180]Sai ka soetatatud selline isend natuke vaeva ka.
Minu selle aasta kevadel soetatud Autoroller on mind väga tublisti teeninud. Kokku veetud julgelt 150 koormat: heina, paekive, puitu ja muud. Ehk siis kõik mis küüni koristamise juures välja vedamist vajas. Rolleyes

Mõni pilt ka:

[Pilt: Kum8Xhf.jpg]

[Pilt: MEqyIPL.jpg]
Lehti: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15