automoto.ee foorumid

Täisversioon: ETKVL-i kaubakäru ehk "Autoroller ET-1,5"
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Lehti: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
(14-12-2009, 23:37 PM)unimüts Kirjutas: [ -> ]Ega kellegil pole selle kaubakäru manuali juhuslikult?...

söön oma mütsi ära kui selle mingi "manual" olemas onToungue
Mootori kohta on mingi tehaseraamat- seal klapi- ning kontaktivahed olemas.
LINK. <- djvu fail tasuta sirvija leiab internetist


Mis süütemängu puutub siis see hooratas käib suht lihtsalt maha... seal keskel (väntvõlli otsas) on mingi suurem mutter- esimene on kontra(stopper), selle all on plekist stopperseib (vist), teine mutter tõmbab hooratta maha koonuselt. Peast meenutades oli vist nii...
Aastaid tagasi sain sellise koos manuaaliga , manuaal sai maale riiulisse ,kui see seal seni on siis saab selle ilmselt ka netti .
tegelen homme uurimisega .
Sain naabrilt kaevupuhastamise tasuks autorolleri ET-1,5. All on tal mingid hästi ümarad kummid mõõdus 480x200a, sarnane AH-2 sabarattaga. On sellised ka teistel ET`del? Kumm on nii jäik, et koormata sõites pole katkist õhukummi tähelegi pandud. Ja ratas maha tulla ei taha, lihtsam oli alumiiniumvits eest võtta ja rõngas eemaldada. Ümar kumm on märjal rohul abitu.
Mäletamistmööda olid lapsepõlves jah keskturul kaubakärud ümarate lennukikummidega...hilisemad aga kandilised ja 10 tolli veljegaSmile
Ehk oskab keegi vihjeid nüüd veel anda juurde.

Onu maadleb mul selle masinaga kuid käima ei saa.
Õnneks kõik käib ringi, seega tuli vaid süüte juurde minna.

Hooratas maha kontaktid puhtaks. ja proovimine. Nu üleval küünla juurdes ei ole ühtegi pauku ega midagi. Küünla käega kinni võtad siis üliõrnalt tunneks nagu midagi. Kust hakata otsima viga. Küünal ja küünla juhe on korras välimuselt. All kontaktid ka nagu uued. Kuid üleval sädet ei teki.
(04-06-2010, 12:36 PM)unimüts Kirjutas: [ -> ]Ehk oskab keegi vihjeid nüüd veel anda juurde.

Onu maadleb mul selle masinaga kuid käima ei saa.
Õnneks kõik käib ringi, seega tuli vaid süüte juurde minna.

Hooratas maha kontaktid puhtaks. ja proovimine. Nu üleval küünla juurdes ei ole ühtegi pauku ega midagi. Küünla käega kinni võtad siis üliõrnalt tunneks nagu midagi. Kust hakata otsima viga. Küünal ja küünla juhe on korras välimuselt. All kontaktid ka nagu uued. Kuid üleval sädet ei teki.


Enda masina just eelmine nädal käivitasin, seda siis peale talv otsa seismist. Kõigepealt küünal maha- sädet polnud. Siis hooratas maha ja 2-3x täitsa tõsiselt nühkisin nullpaberiga kontakte. Ikka sädet polnud. Siis võtsin uuesti hooratta maha ja jämedama liivapaberiga sai üle lihvitud ja oligi säde olemas. Säde peab olema näha juba käe jõuga hoorattast korraks ringi ajades. Ilma ei tasu kiskuma hakatagi. Bensiin sisse ja uputasin kuni bens üle hakkas tilkuma, õhuklapp kolmveerandi peale kinni ja käivitus esimesest tõmbest!
Vahetage kondekas välja kui sädet pole ,hea oleks kui uue piibu juhtme ka saaks külge tinutada ,kehva juhtmega peksab sädeme korpusesse juba mootori sees . ise niimodi tegin ja käivitamisega pole probleeme .
Jõudu .

Peaks kohe klubi tegema ET.1,5
(05-06-2010, 09:59 AM)riga5 Kirjutas: [ -> ]Vahetage kondekas välja kui sädet pole ,hea oleks kui uue piibu juhtme ka saaks külge tinutada ,kehva juhtmega peksab sädeme korpusesse juba mootori sees . ise niimodi tegin ja käivitamisega pole probleeme .
Jõudu .

Peaks kohe klubi tegema ET.1,5
Mu maakodus seisev ET ootab ilusamaid päevi. Lauakoorem on masina maskeeritult katnud. Smile
kas kellelgi videot pole sellest masinast? youtubes näiteks? otsin ei leidnud..
(06-06-2010, 11:30 AM)kass69 Kirjutas: [ -> ]kas kellelgi videot pole sellest masinast? youtubes näiteks? otsin ei leidnud..
Panin ühe youtubesse
http://www.youtube.com/watch?v=ifLqPDW-das
Järva-jaani vanatehnika varjupaigas http://toru.ee/view/7a6b06414922
Hmmm uuemal kandilise kuudiga masinal on asju tunduvalt lihtsustatud- põhimõtteliselt on zid-mootor 1:1 peale pandud... ehk paak on seal, kus ta standardis on- bloki peal kaane poltide küljes...

Vanemal, ümara plekiga masinal, on paak vasakule nihutatud- ehk sel on paagi küljes keevitatud eraldi kinnitused. lisaks on paaki nurgast veidi mõlki löödud, et ära mahuks...

Ehk, tahan õelda, et mul on suurim mure hetkel tiheda paagi leidmineRolleyes
(07-06-2010, 13:39 PM)Huck Kirjutas: [ -> ]Ehk, tahan õelda, et mul on suurim mure hetkel tiheda paagi leidmineRolleyes

minupakutu ei olnud tihe, või lihtsalt ei ole piisavalt originaalne? Muidugi mõlkis oli ta ka omajagu Smile
Aastaid tagasi oli siti mootoriga kreissaag.
Probleemid ilmnesid tõesti sädemes. Selle probleemi lahendas alati truubi otsas asetsev varu süüte mäng. kui ühega enam sädet polnud siis tuli truubi otsast teisega vahetada ja jälle käis nagu kella värk. kontaktide lihvimist pole vaja olnud ainult tolmust puhtaks ja kõik.
Minu arvates on see mootor eriti pirtsakas just niiskusele.
Niih. Sain tiheda paagi lõpuks. Aga üks teine probleem on alles. Nimelt asi töötab täpselt niikaua kuni karpa kuivaks jääb.

Karpa on k-16(suvaline pilt). ujuk peab, voolikud-tihendid kõik tihedad.
Uputad, käivitad, töötab normaalselt nii madalalt kui kõrgel põõrdel... niikaua kuni karpas bensiini on, siis sureb- karpa on kuiv- jälle uputad, käivitub esimesest tõmbest. Tuksub umbes minuti ning kõik kordub taas.
Kui töötamise ajal oskuslikult uputusnupuga opereerida siis tuksub kasvõi õhtuni aga iseenesest kütet peale ei tule.

Nii. Loogiline, et kütet ei tule peale... kas ujuk saab ülesse kinni jääda?
Kahtlustasin, et paak jääb vaakumisse, aga lahtuse korgiga on täpselt sama.
Ujuki tase väga vale? See on kahtlane- teahaseseades karburaator. Võrdlesin teise traktoriga ujuki asukohta- tundus sama.

Ei oska enam midagi arvata. Fantaseerige nüüd.
(12-06-2010, 18:59 PM)Huck Kirjutas: [ -> ]Fantaseerige nüüd.

Lisaõhk kusagilt.
Hmm kuidas lisaõhk seda teeks? Et saab kusagilt õhku niipalju vahele, et töötab normaalselt ainult tugevalt üleujutatud karpaga- kui kütusetase langeb, siis mingist hetkest muutub segu liiga lahjaks. Noo variant tõesti... veel arvamusi?
Kui karpa ikka tõesti kuivaks tõmbab(kui nüüd õieti aru sain), siis ei ole süüdi mitte õhk, vaid ikkagi mingi ujuki-nõelklapi teema.
Selle teise karpaga käib?
Ei käi ka teise karpaga... mis on imelik. erinevate karpadega sama jama.

Kas nüüd karpa päris tilgatumaks tõmmatakse on raske kontrollida- igatahes uputades läheb käima ning kütusetaset uputades ülal hoides ka käib. Ise ei tööta.

Arvestades mootori loomulikku vibrat on raske uskuda, et tühjas karpas see ujuk alla ei vaju.

Äkki tõesti liigselt õhku?
Lehti: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15