automoto.ee foorumid

Täisversioon: Jõuka jänki ratastel majake.
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Välisturistide autosuvilad on ka Tartus üsna tavline nähtus, eriti suvisel ajal. Täna hommikul nägin aga "ratastel majakest", milletaolist varem kohanud pole. Tegu siis ameerika päritolu autosuvilaga (või koguni elamuga) American Coach Eagle Fleetwood. Pikkust üle 13 meetri, kolm telge. Kokku neli väljalükatavat sektsiooni, mis võimaldavad laiendada nii elutuba kui magamistuba. Lähemalt võib tutvuda firma kodulehel:
http://www.americancoach.com/
Kui Euroopas toodetud autosuvilates on ikka 4-6 magamiskohta, siis jänkidel on kogu luksus mõeldud vaid kahele. Mitmesugune lisavarustus (väljastpoolt oli näha näiteks lisalaternad ja vägevad pasunad katuse esiservas, samuti pleksiklaasist kate kogu tuuleklaasist allapoole jääval esiosal) kergitab hinna hõlpsasti üle poole miljoni dollari. Numbrimärk muuseas oli vaid taga ja seegi veneaegse jalgrattanumbri mõõtu, nii et hommikuhämaruses ei lugenud sealt välja osariigi nime.
Loomulikult on sellise majakese juhtimiseks vaja C-kategooria juhiluba ja soovitavalt ka kogemusi suuremate sõidukitega. Nii et sobib hästi bussijuhile või rekkamehele, kui neil vaid pappi leidub.
Oehh. Sulaselge suurusehullustus. Ma ei kujuta, kuidas ma sellega vanu kitsaid külavaheteid jms sõidaksin... Näiteks Maaritsalt üle Vastse-Prangli Lutikele (eile läbisin just selle teelõigu)... Smile
valdo Kirjutas:Oehh. Sulaselge suurusehullustus. Ma ei kujuta, kuidas ma sellega vanu kitsaid külavaheteid jms sõidaksin... Näiteks Maaritsalt üle Vastse-Prangli Lutikele (eile läbisin just selle teelõigu)... Smile

eks olegi selline riistapuu mõeldud rohkem pikkadeks kulgemisteks USA-s nt lääneranikult itta vms. Discoverist vist tuli mingi aeg saade või dokfilm sellistest aparaatidest ja nende aparaatide omanikest. Väga lahedad liikuvad majad. Mõnel bussiomanikul oli isegi pärismaja maha müüdud ning elaski ratastel põhimõtteliselt. No ja võrreldes bussi suurust ning mõnd väikest Eesti põllule rajatud küprokelamut, siis elaks sellises bussis ehk isegiSmile
Coger Kirjutas:
valdo Kirjutas:Oehh. Sulaselge suurusehullustus. Ma ei kujuta, kuidas ma sellega vanu kitsaid külavaheteid jms sõidaksin... Näiteks Maaritsalt üle Vastse-Prangli Lutikele (eile läbisin just selle teelõigu)... Smile
eks olegi selline riistapuu mõeldud rohkem pikkadeks kulgemisteks USA-s nt lääneranikult itta vms. Discoverist vist tuli mingi aeg saade või dokfilm sellistest aparaatidest ja nende aparaatide omanikest. Väga lahedad liikuvad majad. Mõnel bussiomanikul oli isegi pärismaja maha müüdud ning elaski ratastel põhimõtteliselt. No ja võrreldes bussi suurust ning mõnd väikest Eesti põllule rajatud küprokelamut, siis elaks sellises bussis ehk isegiSmile
Ei Eestis ega Euroopas pole sellisega tõesti midagi peale hakata, aga külavahe teedel saaks sellisega tahtmise juures sõita küll. 90. aastate esimesel poolel kui Ikarus sõitis maal ukse ette siis pidi see ületama vana puussilla, mis bussi alla küll ragises aga katki ei läinud, kui pool tonni kartuleid oli bussi pagasnikusse tõstetud, siis tagurdas üle sama silla ja veel 150 meetrit maanteele tagasi. Nii et kannatab sõita küll kitsastel teedel ja sildadel.
yks tiirutab jah ringi eestis! see on silmaarsti kabinet, kus saab oma nägemist kontrollida
http://jan007.blogspot.com/2006_05_01_archive.html
Ilmselt tegu sama isendiga mida 2006 mais Otepääl pildistasin, hiljem olen ka mitu korda näinud ja ükskord tuli ka öösel maanteel vastu - vägev tuledemeri oli kauguses. Hiljem jah lugesin, et silmakabinet olevat..
Näed siis, JAN007 jõudis ette Smile. See sõiduriist on juba 2 suve järjest vedelenud Tallinna Jahisadama autokaravanide peatuspaigas. Sellega sõidab Soome kodanik. Maaritsa vahel liikuda sellega oleks isegi kujutluspiltides naljakas.
Numbrimärk siis Montanast, mis muuseas erineb oma elementides kõige tavalisemast Montana numbrimärgist, aga samas on piisavalt sarnane et seda ei saa pidada ka eritellimuseks.
suvel seisis see(vähemalt samasugune) pidevalt Pirital. Endalgi jäi karp lahti seda nähesBig Grin
mait666 Kirjutas:suvel seisis see(vähemalt samasugune) pidevalt Pirital. Endalgi jäi karp lahti seda nähesBig Grin

Tallinna jahisadam ongi Pirital Wink
Seda Montana numbriga isendit olen näinud isegi Pirital kuid Analoogne ratastel maja peaks olema ka Aivis Ohtlal (vist oli beežhi ja punakates toonides). Mitmel korral ringraja ääres tema boksis seisnud.