automoto.ee foorumid

Täisversioon: Nahktagi taastamine
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Tervist,
Ostsin hiljuti ühe vana nahktagi. See on selline paljude lukkude ja trukkidega, võib vist öelda, et rokkari tagi. Nahk on väga korralik (paks ja jäik) ja siit tuli idee hakata seda sõiduriietusena kasutama. See tänedab aga seda, et tagi tuleb täitsa korda teha.
On kellegil kogemusi sellise ettevõtmise juures. Millele tähelepanu pöörata ja kust mis asju saab.

Vahetada tuleks seal mõned tõmblukud.
Trukid vahetada.
Veidi oleks vaja ka naha õmblemist.
Naha värv vaja taastada ja üldiselt puhastada.
Kaitsmetega veel vaatab, võibolla õmbleb sisse, võibolla hakkab kaitsmeid eraldi kandma.

Ette tänades,
Taros
Ootaks isegi huviga nõuandeid keemia alal. Endalgi tallel vanaisa tsikliriided, püksid, tagi, mantel, kindad. Seisid aastakümneid ära panduna, nüüd oleks vaja siis hella hoolitsevat kätt.
(ununes)
Eriti hea oleks veel see kui need tööd saaks tehtud Tartus.
mõne kohaliku sadulsepa kätte viia? bneil on naha töötlemiseks vastavad seadmed ja oskused ju olemas.
peeterpaul Kirjutas:Ootaks isegi huviga nõuandeid keemia alal. Endalgi tallel vanaisa tsikliriided, püksid, tagi, mantel, kindad. Seisid aastakümneid ära panduna, nüüd oleks vaja siis hella hoolitsevat kätt.

Poolekiloses ämbris asuv Soome päritolu kollast värvi mögin nimega Tallipoika naharasv on siiani suutnud enamus asju ellu äratada ja uuesti pehmeks saada. Soovitan otsida ratsatarvetega tegelevatest kohtadest.
Hea kraam on ka eesti kohalik saapamääre merilõvi, kuigi see natuke intensiivsevõitu lõhnaga - see peaks olema naturaalse hülgerasva baasil valmistatud.
No lukud ja trukid õmbleb sulle tagile ette isegi kinksepp!
Rocki tagidel on tihtipeale vooder kehva... see kipub ära lagunema või sinujaol korras?
Aga see, et ta kulunud on, ongi ägeSmile minusilmis uus rockitagi jätab natuke liiga paipoisi muljeBig Grin
nark Kirjutas:No lukud ja trukid õmbleb sulle tagile ette isegi kinksepp!
Rocki tagidel on tihtipeale vooder kehva... see kipub ära lagunema või sinujaol korras?
Aga see, et ta kulunud on, ongi ägeSmile minusilmis uus rockitagi jätab natuke liiga paipoisi muljeBig Grin

Sain teda ühe koha tartus kus tehakse neid töid, homme lähen vaatan ja siis pajatan siin ka, et mis ja kuidas oli.
Jah vooder on ka ühest kohast auku kulunud, aga ma ei tea kas sellega annab midagi ette võtta, hea oleks küll kui saaks.
Paipoisi koha pealt niipalju et tagil ei ole kriime ega selliseid kulumisjälgi vaid trukid roostes, lukud jooksevad lahti ja nahk on sinakas halliks läinud.
Tahaks selle tagi lasta täiesti korda teha, praegu veel ise ka noor, eks see siis kulub koos minuga Cool
oldmoped Kirjutas:Hea kraam on ka eesti kohalik saapamääre merilõvi, kuigi see natuke intensiivsevõitu lõhnaga - see peaks olema naturaalse hülgerasva baasil valmistatud.

Kui keegi teab, kust merilõvi määret saada, võiks siia teada anda. Nägin viimati seda ilmselt 10+ aastat tagasi. Naha tegi pehmeks ning veekindlaks, lõhn kadus üsna ruttu. Heameelega tõmbaks kõik oma nahad sellega üle, kuid kahjuks ei tea, kus seda saada võiks Sad
ilusti siiani tootmises:
http://www.orto.ee/index.php?lang=est&ma...44&tid=111


Peaks olema reaalne ka "ämbris" saada, kui tootjaga veidi suhelda (vähemalt mul see ~3-4 aastat tagasi õnnestus)
Sõtmiseks kasuta võimaluse korral ikka sellejaoks valmistatud varustust. Rocki tagi las jääda rocki üritusteks.
Olen kukkunud rattaga tavalises riietuses, väga ebameeldiv oli.
Saapamäärde nimi on "Merelõvi". Ostsin seda eile Orto-st. Ülal antud lingilt toodet ei leidnud, aga helistades öeldi lahkesti, et kohapealt saab osta küll. Kohapeal kena puhas kauplus, kabedad ja lahke olemisega noorikud. Soovitan.

Ostsin ühe ämbrikese seda määret. Ämbrikeses sisaldus vist 0,7kg ollust, mis maksis alla 7EURi, ehk siis vanas rahas umbes 100 krooni. Võimalik ka väikestes tuubides saada. Määrisin õhtul kohe saapad sisse Smile

PS. Mul kolleeg käis just kordusõppusel. Rääkis, et sõjas ka kasutusel saabaste määrimiseks puha Orto toodang: sama Merelõvi ja Viks.
Terv.

Trukke ja neete pannakse hea meelega Tartus Antoniuse õues.
Naha tooni taastamisel võib abi julgelt küsida kingseppadelt (nende kraam püsib peal kah). Kõige pädevamad poisid tegutsevad vist jätkuvalt fortuuna tänaval
Olen siin selle teema üle-üle-eelmisest postitusest möödunud 4 aasta jooksul üsna mitu ämbrit Ortost hankinud nii oma kui teiste tarbeks. Kõige positiivsem omadus on sellel möginal see, et hind on peaaegu olematu teiste määretega võrreldes ning näiteks saabastele saan üsna paksu kihi peale tõmmata nii, et kõik praod, õmblused ja muud augud saavad korralikult täidetud.

Tunduvalt etem, kui tikutopsisuuruse überkalli "tapjamesilasevaha-kalamaksaõli" määrdega koonerdada...
tere,mina tegin oma nahktagid elastseks ja pehmeks glütseriini abil ja asi toimis.
Kõlbab ka kastoorõli.
(24-08-2011, 07:55 AM)näkisepp Kirjutas: [ -> ]tere,mina tegin oma nahktagid elastseks ja pehmeks glütseriini abil ja asi toimis.

Orto tänapäevane "merilõvi" mögin, mida ämbriga müüakse, on ka loomarasva ja glütseriinõli segu.
kust sa puhast glütseriini kätte said, või õigem küsida ,kust lihtsurelik seda saada võiks.
tere hommikut,mina sain glütseriini apteegist,ainult ei mäleta millisest,mäletan ainult,et Tartust 90-ndate keskel.