automoto.ee foorumid

Täisversioon: Alaealine müüb autot
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
On üks sõiduk müügis, omanikuks (väidetavalt) tehpassis on isik, kes pole veel 18 täis. Seaduste järgi pole tal õigust seda müüa - nii räägitakse. Müüaga suheldes tuli välja, et vajalik mingi vallavalitsuse luba (???) seda müüa.
Kes teab ja selgitab??
vajalik valla sotsiaaltöötaja nõusolek (kirjalik), et antud tehing ei kahjusta müüja huve ja tema vanemate (või hooldajate) sissetulek on piisav normaalse elutegevuse jätkamiseks.
Krt! Aga kui mina veel 18 täis polnud, ostsin endale sapika. Vajalik oli ARK-is ainult vanema kohalolek ja nõusolek. Kas müümisel on tõesti siis mingid teised seadused?
Kui mina endale auto enda nimele kirjutasin, siis isa pidi lihtsalt kirjutama ostu-müügi lepingu taha, et ta on nõus et ma saan auto enda nimele ja ARKist öeldi, et kui ma maha tahan müüa, siis on vaja vanema nõusolekut.
Seda teemat on siin arutatud ja kaasfoorumlasel sass´il on õigus.
AzQ Kirjutas:Kui mina endale auto enda nimele kirjutasin, siis isa pidi lihtsalt kirjutama ostu-müügi lepingu taha, et ta on nõus et ma saan auto enda nimele ja ARKist öeldi, et kui ma maha tahan müüa, siis on vaja vanema nõusolekut.

Mul tekkis kohe küsimus, et kas 15-aastane võib vanema (hooldaja) loal auto enda nimele saada või sain ma milllegist valesti aru?
v6rr1 Kirjutas:
AzQ Kirjutas:Kui mina endale auto enda nimele kirjutasin, siis isa pidi lihtsalt kirjutama ostu-müügi lepingu taha, et ta on nõus et ma saan auto enda nimele ja ARKist öeldi, et kui ma maha tahan müüa, siis on vaja vanema nõusolekut.

Mul tekkis kohe küsimus, et kas 15-aastane võib vanema (hooldaja) loal auto enda nimele saada või sain ma milllegist valesti aru?


Jah.

Ise 14aastasena ostsin sapaka, ei tekkinud küll mingeid probleeme. Isa kirjutas blanketi taha, et on sellega nõus ja allkiri ja kõik.

Just praegu sõber müüb autot, tekkis jama kuna vaja vallast luba võtta et autot müüa :s nagu oleks tegu valla autoga.