automoto.ee foorumid

Täisversioon: Žiguli 2107 1985 - korralikult käima!
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Tere jõudu!

Suvel sõidan tsikliga 100% kõik oma sõidud, aga talveks sai vanaisalt laenatud Žiguli. Masin väga hästi hoitud ja väga vähe sõitnud. Mõõtsin kõigi silindrite surveastmed ning külma mootori korral valitses kõigis silindrites ühtlane kompressioon - 12 (ühikud jään võlgu). Mootor jätab lihtsalt vahele ja ei käi õieti. Omast tarkusest loputasin veel karbussi läbi ja see oli kenasti puhas (valitsevad düüsid karbussis olid 150 - kas liialt suur ei ole). Panin peale uued küünajuhtmed ning korralikud lääne küünlad, asi läks tunduvalt paremaks, aga ikka pole asi õige.

Järgmisen plaanis jagaja vahetus, kuna jagaja laagris on väike loks sees. Siin kohal ongi küsimus, kas on tehtud masinale ka elektrooniline süüde, olen kuulnud, et isegi Volgadele tehti? Kas Eestis on selline asi üldse kättesaadav ja kui suur ümber tegemine see oleks? Kujutan ette, et asi oleks plaju töökindlam!

Ps. masinal on peal veel gaasi seade, mis hiljem plaanis korda teha - mingi prantsuse seade!

Head vana lõppu!
Fly Kirjutas:Mõõtsin kõigi silindrite surveastmed ning külma mootori korral valitses kõigis silindrites ühtlane kompressioon - 12 (ühikud jään võlgu).

Surveaste on arvutuslik suurus, mille saad, kui mõõdad ära kolvi peale jääva ruumi ruumala alumises ja ülemises surnud seisus ning lahutad esimesest viimase. Millegipärast kipub kole palju neid inimesi olema, kes need 2 mõistet ühte patta paneb...
Fly Kirjutas:Tere jõudu!

kas on tehtud masinale ka elektrooniline süüde, olen kuulnud, et isegi Volgadele tehti? Kas Eestis on selline asi üldse kättesaadav ja kui suur ümber tegemine see oleks?

Ilmselt igast lada varuosadega kaubitsevast poest...
Minu 07mel oli see igatahes juba originaalis peal ja vaevalt uuemaid 21xx yldse enamkontaktidega tehakse(samas mine venelasi teaBig Grin)
pppp Kirjutas:[Surveaste on arvutuslik suurus, mille saad, kui mõõdad ära kolvi peale jääva ruumi ruumala alumises ja ülemises surnud seisus ning lahutad esimesest viimase...
Odot, pereputali s prjämõm uglom Smile. Esimene ruumala tuleb teisega ikka jagada. Millest näemegi, et surveaste on ühikuta suurus, määratud mootori konstruktsiooniga ega sõltu agregaadi kulumisastmest või muust seisukorrast.
Aga see on väga õige, et surveaste ja kompressioon on 2 eri asja. Nagu Marx ja Engels.
Nagu Vint ja keere.... igatahes tänud!
Leidsin igatahes midagi huvipakkuvat ->

siit saab lugu alguse ..
http://www.elfaelektroonika.ee/foorum/sh...php?t=6029

.. siin on kirjeldus ... ja ühendusskeem..
http://www.zone.ee/iz-350/Elektronsuude/

.. siit saab osta...
http://www.oomipood.ee/index.php?t=k_ki&i=K2543

Natukene konsulteerin ühe tuttavaga ja siis proovin ära, kuidas see töötab praktikas!
olevtoom Kirjutas:
pppp Kirjutas:[Surveaste on arvutuslik suurus, mille saad, kui mõõdad ära kolvi peale jääva ruumi ruumala alumises ja ülemises surnud seisus ning lahutad esimesest viimase...
Odot, pereputali s prjämõm uglom Smile

pppp läheb taaskord nurka häbenema ja loodab, et vähemasti osa lugejatest usub, et ta sugugi "lahutab" ei mõelnud, kui see sõna kirja pandud sai...
Fly Kirjutas:Natukene konsulteerin ühe tuttavaga ja siis proovin ära, kuidas see töötab praktikas!

Kui kõik õieti ühendatud siis töötab küll. Mul on enda Lada peal ja pole seni probleeme olnud.
http://www.ladaklubi.ee/foorum/viewthrea...3#pid82653

Aga mina soovitaksin kontaktivaba süsteem peale panna. Peaks lihtsam ka olema, sest pole vaja ise skeemi kokku joota ega karpi meisterdada, kõik süsteemi osad saadaval hästivarustatud Lada osi müüvas poes.
Minu 07-l ka juba tehase poolt kontaktivaba paigaldatud ja kasutuses olnud aastate jooksul polnud ainsatki probleemi.Käivitub ilmselt praegugi.
Jah, tuttavag siin rääkisin ja uurisin seda asja, ütles selle asja kohta põhimõtteliselt "sädeme võimendi"... mõtlesin, et selle asja panen pele mõnele oma jupiteridest, vaadan mis välja tuleb Big Grin

Kontaktivaba süütest rääkides, mis see endast sisaldab.... (mis kuulub sinna komplekti - et oskaks poes küsida, palju läheb umbes hinnaklass, ning kas peab panema siis süüte stroboa paika?) ausalt, olen pole teemaga väga kursis...

vabandan, kui kirjutasin väga lollust..