automoto.ee foorumid

Täisversioon: rooste enne! vist mingi teleturu hitt
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
[Pilt: I228.gif]


Tsitaat:ELECTRO-SHIELD™ PATENTED RUST AND CORROSION INHIBITOR

* The best corrosion and rust protector you can buy!
* The only corrosion inhibitor you can transfer from one vehicle to the other

Stops rust before it starts! Kit helps stop rust-in and rust-out. Clear polymer sealant protects painted surfaces. Designed with integrated circuits and silicon chips, this electronic breakthrough monitors and responds to changes in humidity plus other factors that lead to corrosion and rust. No spray-on coating can do this. Spray rustproofing can leave many inaccessible areas untreated. ELECTRO-SHIELD™ installs easily and leaves no spot unprotected. Corrosion can form under spray-on coatings…impossible with ELECTRO-SHIELD™. And there\'s never a need for touch-ups, because ELECTRO-SHIELD™ uses vehicle\'s battery to provide protection year after year. Included clear paint sealant (with highly conductive polymers) enhances paint protection for one year (we recommend annual re-application). HOW IT WORKS. Salt and other pollutants combine with water and humidity to create a kind of diluted \"battery acid.\" When this \"acid\" comes in contact with metal, an electrical imbalance causes electrons to migrate from the \"anode\" portions of your car\'s metal parts to the \"cathode\" portions. Positive ions of metal are left behind to unite with negative oxygen ions to produce corrosion and rust. ELECTRO-SHIELD™ provides an artificial source of electrons to restore the electrical imbalance and slow corrosion. Also, it discharges electrons to build up on those areas where the protective coating (paint, etc.) has been damaged, thus interfering with the formation of rust. Includes 2 anodes, wiring harness, 2 oz. bottle of paint sealant, complete instructions and registration form.

http://www.jcwhitney.com/productnoitem.j...36&BQ=jcw2


maksab 99$

mida arvate?
Kas mitte Nõukogude ajal ei olnud vene mehed teinud samasuguse asja valmis?
Elektoodidega ja tsink plaatidega et kui särtsu saab siis nö\"tsingib\" põhja pleki sihukeste ioonidega üle et ei teki oksüdeerimisele sobivat pinnast.
HUH hulk \"tarka\" juttu.Lugesin seda miskist eestikeelsest autoraamatust aastaid tagasi 15- ja rohkem. Aga siis tundus et asjaga rohkem pusimist kui väärt ta on. Smile Aga teleturus reklaamitakse ka banaanikobarahoidjat nii et........Big Grin

vebel

Mingit sarnast asja oli kasutatud kunagi ka ookeani laevadel, mis seilasid lõunapool. Ehk kasutatakse siiani ja põhimõte on elektrokeemiline reaktsioon.
Asi siis selline, et laeva kerele kinnitati väljapoole magneesiumi või tsingi tükk, mis oli otseses ühenduses laeva kerega.
Tekkis selline elektrokeemiline reaktsioon, et ei oksüdeerunud mitte laeva kere, vaid see teiest metallist detail. Ju siis neid ikka mingi aja tagant ka vahetati.
Niiviisi mulle just seletati ja kui midagi mööda panin, siis sry Smile
tuhnin natuke vanades konspektides:
1) protektorkaitse - eseme külge anoodid (teatud vahemaade järel - arvutatakse potentsiaalide vahe ja takistuse järgi; kasutatakse laevadel, torudel): kasutatakse seal, kus on elektrit juhtiv keskkond. Anood on siis madalama potentsiaaliga metallist - Fe külge sobib anoodiks Li, K, Ca, Na, Mg, Al, Zn. SAAB KASUTADA SEAL, KUS ON ELEKTRIT JUHTIV KESKKOND - autole vist ei sobi? (piisab vist sellest, et anood oleks \"juhtivas keskkonnas\"?).

2) katoodkaitse välise alalisvooluallika abil: kaitstav objekt ühendatakse vooluallika \"-\"klemmiga. Kasutamine: terasest sillad, metallkonstruktsioonid sadamates (merevees, pinnases). Mäletan, et küsisin loengus, kas seepärast ongi masina \"mass\" just \"-\"klemm, aga õppejõud arvas, et see ei kaitse... Tegelikult on vist jah - aku \"-\"klemm omab vist maa suhtes enam-vähem pinget \"0\"? Ning \"+\"klemm siis umbes potentsiaali 12V? Krt, peab teinekord testima - aga nii peaks olema! Fe potentsiaaliks on mu konspektis märgitud \"-0.41\"(volti? igal rauajurakal? raske uskuda...) - samas jah, kõik vabad elektronid peaksid kohe ilusalt pinnale ronima (ning metallides ju vabu elektrone hulgi). Pagan, ma ei saa asjast enam sotti...
OK, uurin pärast sessi asja edasi - kuigi mulle tundub see kaup küll praegu olevat ühest klassist \"kärbsesitaplekieemaldajaga-laualambijuhtmelt\"Smile.
Just seisis laua peal venekeelne za ruljom aastast 91 ja seal terve artikkel sellest. Pisike klotsike vastu keret, juhe külge ja kaitseb mis hirmus. (toodetud KOOPERATIIVIDE ajal)
Täpsemalt ei lugenud, aga minu arvates on küll põhiline USK, mis seal rooste eest kaitseb.

kolmpool

Keemia on see puhtal kujul. Nende laevakere plaatidega ei pannud sa mööda, vebel. Asi on selles, et kui ühendada kaks metalli, mis on erinevate aktiivsustega, siis korrodeerub aktiivsem metall. Antud juhul oli selleks tsingi või magneesiumi plaadid.