automoto.ee foorumid

Täisversioon: muraveile mootor
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Muravei praegune mootor on juba peaaegu küpse ja nüüd tahaks sinna mingisuguse muu mootori vahele panna, millel peaks olema natuke rohkem võimu. Palun soovitage mulle mingisuguseid variante. Soovitatavalt 350 ccm ja peale ja kindlasti sundõhkjahutusega.
350ccm on iz-d enamjaolt...Ise olen planeta 2-he mootori vahele aretanud(mitte enam orginaalkorras muraveile) ja õhkjahutuse saab imelihtsalt ise teha.
Aga miks sa ei remondi vana mootorit ära? Minuarust on küll ja küll muravei korralikul mootoril võimu.
Sinna istub peale vana invakäru mootor. veits keevitamist on ongi ok.
inva mootor ongi iz planeta mootor,ainult sundjahutus ja starter on peale ehitatudBig Grin
Kas invakäru mootori kolvikäik ja silindri läbimõõt on sama mis tavalisel planeta mootoril? Kas sellist korras mootorit on kuskilt ka võimalik leida või on selline asi juba haruldaseks jäänud.
Kes otsib see leiab Wink. Väntvõll erineb aga tavalise planeta omast. (ühest otsast on pikem, sest tavalise rootori asemel on seal sundjahutustiivik + kontaktid) Oman ka pildimaterjali: http://fotoalbum.ee/photos/indrek1000/17919351 see antud isend on minu jagu, sain ta uuena.
Tegelikult oleks Muraveile hea mootor vist 110-150cc pitbaigi oma. Mõnusalt väänet madalatel pööretel, lisaks on see lamava silindri asetusega, nii et peaks olema võimalik paigutada see kasti alla. Istme aluse võidad kohe näiteks panipaigaks. Väheneb ka kütusekulu, müra ja vibratsioon.
Pitbike jääb nüüd küll haledalt lahjaks koormaga veel eriti, kui just 10km/h ei taha kulgeda.
On kellelgi veel mingisuguseid mõtteid?
On igasugu genekate mootoreid 4taktilisi,aretasin Krotile mingi 200cm 5hj Kubota väga rahul asjaga,uus mootor maksis 2000eeku.
ahtos Kirjutas:On igasugu genekate mootoreid 4taktilisi,aretasin Krotile mingi 200cm 5hj Kubota väga rahul asjaga,uus mootor maksis 2000eeku.
OT aga... Huvitaks hirmsasti, kuskohast võib saada Kubota mootorit nii soodsa hinnaga?
tsiklimees Kirjutas:Pitbike jääb nüüd küll haledalt lahjaks koormaga veel eriti, kui just 10km/h ei taha kulgeda.
Miks peaks lahjaks jääma?
Iseenesest peaks see isegi tiba jõulisem olema, kui Muravei originaal...
Mul käis korra mõte peast läbi muruniiduki mootori kohapealt. Need ka nelja taktilised ja üprisgi jõuliste mootoritega(umbes 15 hj ja peale)
Jõulised küll, aga käigukast puudub.
mirko Kirjutas:Mul käis korra mõte peast läbi muruniiduki mootori kohapealt. Need ka nelja taktilised ja üprisgi jõuliste mootoritega(umbes 15 hj ja peale)
15 hj muruniidukit pole oma silmaga küll näinud ega kuulnud, tavaliselt ikka 2-3 hj või midagi sinnakanti. druþba oli 4 hj ja see läks juba igaltpoolt läbi niiet tera kõver pidevalt. Murutraktorid võibolla tõesti 15 hj tegelt...
mossepower Kirjutas:
mirko Kirjutas:Mul käis korra mõte peast läbi muruniiduki mootori kohapealt. Need ka nelja taktilised ja üprisgi jõuliste mootoritega(umbes 15 hj ja peale)
15 hj muruniidukit pole oma silmaga küll näinud ega kuulnud, tavaliselt ikka 2-3 hj või midagi sinnakanti. druþba oli 4 hj ja see läks juba igaltpoolt läbi niiet tera kõver pidevalt. Murutraktorid võibolla tõesti 15 hj tegelt...

Ega ta murutraktori oma vast silmas pidas. Toungue Tõesti ei kujutaks ette lükatavat ja nii suure hobujõuga. Big Grin
mirko Kirjutas:Mul käis korra mõte peast läbi muruniiduki mootori kohapealt. Need ka nelja taktilised ja üprisgi jõuliste mootoritega(umbes 15 hj ja peale)
Lisaks käigukasti puudumisele on selle kasutamist segav antud otstarbeks vast enamuse murutraktorite mootoritel püstasetusega väntvõll ja suht kitsas tööpöörete vahemik(min ca 1000-1400 max 3000-3600p/min olenevavalt mootorist) võrreldes originaali või IZiga...
Liikumas muidugi ka tavapärase vändaasetusega väikemootoreid, aga enamasti mitte murutraktoritel...
indrek1000 Kirjutas:Jõulised küll, aga käigukast puudub.

Käigukasti puudumine ongi üks probleem mille pärast see mõtte hästi ei sobi