automoto.ee foorumid

Täisversioon: Gauja originaal värv?
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
missugune on gauja originaal värv?Ja kas tehasest tulles on gauja olnud ühevärviline või kahevärvilised?kas kahevärvilistel on siis nii:paak,porilauad ja ketikaitse ühte värvi ja teised asjad teistvärvi?
kas antud lingil on ka siukseid värvi gaujasi tehasest tulnud? http://www.hot.ee/oldmoped/mopeedid/gauja.htm


või on aind see originaal?
http://www.retromoto.lv/motocikli/riga/gauja/index.htm
Kas Sinu riistapuul ei ole kusagil algset värvi peal enam? Nt raami toruotste sisemuses, esilaagrikausside all? Või mujal varjatud kohtades? Soovitan sealse fragmendi järgi sobitada mingi kaasaegse värvi (soovitavalt veidi tugevama veoautovärvi) värvikoodi.
Seda küsimust peaks lg. Oldmoped kommenteerima ja vb teeb ka seda, aga kuna mul ka midagi targemat hetkel teha pole, siis risustan ka foorumit veidi.
Tehti mõlemat varianti, nii ühe kui kahevärvilisi ja mõlemad pildid peaks originaalilähedased olema. Ühevärvilistes oli ka tumesiniseid, kahevärvilistest rohe-valgeid jne.
95 % tõenäosusega julgen Jaani eest kosta, et ta väidab: originaalvärvi kui sellist tänases mõistes pole olemas. Et võtad värvikoodi ja tellid kasvõi ligilähedase. Jaani uurimistöö tulemusena sain minagi targemaks, et värvi segati, kuidas juhtus. Kuidas mamuljal parasjagu tuju oli - oleks vist täpne tsitaat.
valdo Kirjutas:Kas Sinu riistapuul ei ole kusagil algset värvi peal enam? Nt raami toruotste sisemuses, esilaagrikausside all? Või mujal varjatud kohtades? Soovitan sealse fragmendi järgi sobitada mingi kaasaegse värvi (soovitavalt veidi tugevama veoautovärvi) värvikoodi.

kõige algsem värv on oranzikas punakas,siis on tumesinine.Kas võib see olla nii,et see orinzikas punakas on krunt?
Võib nii olla!
Kõikidel Riia 1950ndate lõpu jalgratastel oli igatahes välisvärvi all punakaspruun krunt. Vast ka siis 60ndate alguse Gaujadel. Mis aastast, muide, Sinu aparaat on?
Kuna omal oli esimeseks põristajaks vana Gauja, siis julgen öelda, et krunt oli punakas pruun. Minu ratas oli ühevärviline, nimelt oranþikas punane.
Samas kahevärvilisi konkreetselt ei tea, aga olen näinud paake, katteplekke ja porilaudu, millel on põhivärv must või tumesinine ja selle peal punased jooned servadest/õmblustest umbes 1cm kaugusel. Kas need viimased kuulusid Gaujale, ei julge kinnitada.
Gauja värvidest meenub veel selline salatiroheline.

Üpris tõene, et selleaegne "värvikood" sõltus mamulja meeleolust ja olemasolevast värvist.
valdo Kirjutas:Kõikidel Riia 1950ndate lõpu jalgratastel oli igatahes välisvärvi all punakaspruun krunt. Vast ka siis 60ndate alguse Gaujadel. Mis aastast, muide, Sinu aparaat on?

ausalt öeldes ei oska öeldaSad ja kusagil ei ole kirjas kaSad praegust juba lahti võetud juppiteks ja algul olin rumal ja ei teind pilte kaSad
aga mõnigaid pilte siis siit. http://fotoalbum.ee/photos/xroltsx/sets/532205
Väljalaskeaasta peaks kajastuma raaminumbri viimases kahes numbris - xxxxxx61 - 1961. Raaminr. vasakul pool sadulatoru kinnituse muhvil.
kass Kirjutas:Väljalaskeaasta peaks kajastuma raaminumbri viimases kahes numbris - xxxxxx61 - 1961. Raaminr. vasakul pool sadulatoru kinnituse muhvil.

kahjuks ei ole praegust kodus ja ei sa vaadata,aga homme lähen koju ja kohe uurin aasta arvu asjaSmile
minu gauja on siis aastast 1966
Minu pärast võib teema lukku panna.