automoto.ee foorumid

Täisversioon: voshod 3m käivitumine
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Lehti: 1 2 3
Võtsin silindri maha ja mingi imelik jama et silinder on seest ülemine osa jämedam ja alumine osa kitsam ehk alumisse osasse jääb kolb kinni kuid üleval loksub sees.
Kas sellest võib olla tingitud mitte käima minemine?
Kuidas on lood kulumisrandiga silindris? Nõks ennem silindripead on tavaliselt pikalt töötanud silindril kulumisrant näha.
rant on jah seal aga kas siis sellest võib ka olla et ei käivitu jms?
nii võtsin kolvi ja silindri mõlemad maha kuid nüüd on kolb tihedalt sees üleval ja all võrdselt (panin lauapeal kokku et lükasin kolvi silindri sisse).
Natuke mõjutab, "hõre" mootor ei tekita nii head vaakumit et bena peale tõmbaks hästi.
Tee proovi, pane tilk kütust kopsikusse ja vaata kas küünal süütab selle (süüteküünalt pean silmas). Ja osta poest uus küünal kah, neid igasuguseid võid proovida aga mine sa tea kas toimivad korralikult.
No seda bena pealetõmbamisr seda ma kahteln kuna ta peksis mul viimati ka küünalt täis aga kui mul oli küünal lahtiselt silindi peal küünla ava juures siis küll vänta lüües lõi sealt küünla august leegi välja.
aga kas tasuks siis ka silinder ära vahetada kuna kolb ja rõngad on uued??
Tegelikult tuleks vahetadagi/remontidagi komplekt silinder, kolb, rõngad. Isiklikult olen jätnud enamasti silindri vana, kui pole just sügavaid vagusid tööpinnal või liialt kulunud - kulumist näitabki silindri ülaosas olev rant - sel puhul olen ülemisel rõngal ülemist faasi suuremaks käianud, et vältida rõnga v rõngasoone purunemist/rikkumist.
Silindri kulumuse mõõtmise kõige lihtsam moodus on: võta rõngad kolvilt maha, lükka need kolviga silindri ülaossa kuni randini - rõngapilu mõõda lehtkaliibriga, see peab olema vahemikus 0,25-0,45mm. Muidugi kontrolli ka alumist asendit, seal ei tohi pilu olla alla 0,25mm.

Küsiks veel, kas käivitamisel topkat (küünla august törts bensu sisse) proovisid teha?
ei ole proovinud veel.
mis siis??
Tee proovi. Smile
Njah ei tulnud enne meeldegi soovitada, kuigi see suht levinud moodus käivituse kergendamiseks kui on kütte peale tuleku problemid.

PS.Proovin küll igatpidi nõuannetega aidata, siiski oleks parem kui keegi asjatundja kohapeal asja vaataks, sest remont läbi foorumi on ikkagi hamba parandus läbi tagumikuWink
no aga kütte pealetuleku brobleemid ei saa ju olla kui küünla täis peksis
võsaott93 Kirjutas:No seda bena pealetõmbamisr seda ma kahteln kuna ta peksis mul viimati ka küünalt täis...
AndestustRolleyes, enne jäi miskipärast kahe silma vahele. Oleks sa ennem maininud, et peksab küünalt täis, mina aga peksan siin oma joru...

Kas mitte pole bensu tase kõrge, osadel karpadel on ujuki kõrgus reguleeritav.
Ei ole hullu järgmiseks korraks nõuanne see topka värkSmile
No ma ei tea nüüd öelda mul seesiibriga üles alla käiv nõel nii alla lastud kui saab ja kui ma karpalt selle ujukikambri topsiku/kaane/ujukikambri sealt karpa alt ära võtan siis seal sees bentsu umbes pool täit.
Topka tegemine unusta ära kui küünal märg, see toimib kui saab vähe kätte. Selles seisnes ka minu eelnev mööda rääkimine.

Jutu järgi tundub, et karbussi mark mingi K-62 , neil nõelklapil kipub lagunema kummi moodi läbi paistvast materjalist rõngas, mistõttu ujuki kambris tase tõuseb. Seda tüüpi karpa kohta on kindlast palju infot saadaval: kasuta foorumi otsingut.
indrek1000 Kirjutas:Nii, vanake rääkis, aga asi on nii et kui kolb üleval keerad vastupäeva kolvi alla. Millimeetrid siit: http://fotoalbum.ee/photos/indrek1000/27655645
Ja silma järgi voshodil õigeks saada on pea et võimatu, sellejaoks vaja sellist asja: http://fotoalbum.ee/photos/indrek1000/35285235
Ning samuti ka oskust kasutada. Smile

Edit: ka karburaatori võib üle vaadata, ning ka süütesüsteem ( küünal, süütepool ja süütemäng ise)

voshodil on jumala lihtne silma järgi süüdet paika panna olen seda ise korduvalt teinud ja töötas iga matsuga
g5943 Kirjutas:
indrek1000 Kirjutas:Nii, vanake rääkis, aga asi on nii et kui kolb üleval keerad vastupäeva kolvi alla. Millimeetrid siit: http://fotoalbum.ee/photos/indrek1000/27655645
Ja silma järgi voshodil õigeks saada on pea et võimatu, sellejaoks vaja sellist asja: http://fotoalbum.ee/photos/indrek1000/35285235
Ning samuti ka oskust kasutada. Smile

Edit: ka karburaatori võib üle vaadata, ning ka süütesüsteem ( küünal, süütepool ja süütemäng ise)

voshodil on jumala lihtne silma järgi süüdet paika panna olen seda ise korduvalt teinud ja töötas iga matsuga

Pole ise küll voshodi omanud, kuid kõike selle masina kohta pajatas vanaisa. Kes ka silmajärgi paika ei saanud ja kutsus siis mehe, kes kellaga paika pani. Aga eks vanainimesel silmanägemine ka kehvake Big Grin.
Tere!
Ei hakanud uut teemat tegema, siis ma kirjutaks ka siia teema alla oma murest Voshodiga. Probleem siis selles, et mootor ei saa bensiini kätte. Et siis küünal on kuiv. Paak umbes ei ole ja kraanist tuleb ilusasti bensiini. Ujuk on terve ning düüsed on puhastatud, kuid küünalt märjaks ei löö? Kas peab siis segusiibri või nõela asendit muutma ja kuidas? Karburaatoriks on K-36. Säde on olemas ja vastavalt nõuetele ning süütemoment peaks ka õige olema.
Ago
Tõsta segusiibri nõela.
Sai vahepeal silinder maha võetud ja kolb loksus silindris sees (ülal) Sad aga allpool jäi silindrisse kinni, ma lasin silindri ära hoonida, et nüüd peaks olema silindri läbimõõt mõlemast ostast ühtlane, aga kui suur peaks olema voshodi normaalne surveaste silindris??(omal mõõteriist olemas) Ja teise remondi rõngad panin kah peale.Smile
Lehti: 1 2 3