automoto.ee foorumid

Täisversioon: Abi puulõhkujaga
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Lehti: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34
Tuttav freesia.
Pane kaks vene adratera teravat serva pidi kokku, veidi keevitust ka ja olemas heast terasest kiil.
Mina tellisin ühest pealiseehitusega tegelevast ettevõttest hardox´i oli vist 400 ja lasin teises metalliettevõttes tuttaval freesiga teravaks teha. Võibolla saaks kuskilt ka kaheltpoolt teritatud kopatera materjali
Mina kasutaksin nelinurkset materjali aga sinna ette keevitaksin kiilu. Hoidma jääks materjal kogu oma ilus ja kiilu võiks kasvõi plekitükkidest ette keevitada. Selle variandi puhul kaotaks ainult halu pikkuses natukene.
(03-11-2014, 00:41 AM)viplala Kirjutas: [ -> ]Mina kasutaksin nelinurkset materjali aga sinna ette keevitaksin kiilu. Hoidma jääks materjal kogu oma ilus ja kiilu võiks kasvõi plekitükkidest ette keevitada. Selle variandi puhul kaotaks ainult halu pikkuses natukene.

Kõige õigem ongi kokku keevitada "kolmnurkne" tera, enda soovitud kujuga nii 6 mm leht rauast. Asi jääb tugev ja kerge.

Ega puulõhkuja kirves ole, millel lõhkumis pea täisrauast peab olema, et asi oleks raske ja kompaktne.

Keevitad kaks ühepika küljega lehtrauda otsapidi kokku ja teise otsa paned soovitava kiilu laiuse mõõtudega kolmanda lehtraua jupi vahele. Keevitad kokku ja voilaa. Vajadusel paned alla ja peale ka kolmnurgad peale, keevitad kokku ja taha teed siis jala, mis toetab kogu kremplit.

Natike peab mõõtma, relakaga vaeva nägema ja keevitama ka, aga ometigi ei pea 40 mm rauda õhemaks taguma hakkama  Rolleyes  Rolleyes . Ja mis kõige tähtsam. Asi jääb kergem kui täisrauast ja saad kiilu laiust natike suuremaks ajada, kui 4cm. Mina ajaks nii 8-10cm peale kiilu tagumise osa. Lükkab pakku rohkem laiali. Kui vintsket juurikat pooleks ajad, siis peenikese"saelehega" vannud ennast maapõhja, kui pakk kiilu ümber kinni võtab ja katki minna ei taha.

Ega liha raiumise kirvega puid ei lõhuta, sama kehtib ka masinaga lõhkudes. Cool
kiilu tagumise otsa laius on nii ja naa asi. laiem virutab kergelt tükid laiali kui on mineja puu ja pressima peab seega lühema teepikkuse jagu. kui aga asi lõhki minna ei taha, siis on peenem nuga parem. oluliselt lihtsam on puud lihtsalt piki kirvest edasi lükata võrreldes sama tegevuse pluss veel puupoolte laiali painutamisega. sel juhul peab küll hüdrol niipalju käiku olema, et kirves ja tald üsna lähestikku ulatuksid. sõlmis pakku peab üsna terves ulatuses läbi lõikama.

samas eelpool jäi mulje, et tera peaks kuueks lõhkuv tulema. seukse sisteemi puhul polegi nagu eriti võimalik tagant palju laiemat kirvest tekitada.
kui olemasolev materjal on pehme, siis muidugi freesi olemasolul lõikab teraga sobiva faasi suht vähese vaevaga.
(03-11-2014, 20:49 PM)phyl Kirjutas: [ -> ]Ja mis kõige tähtsam. Asi jääb kergem kui täisrauast ja saad kiilu laiust natike suuremaks ajada, kui 4cm. Mina ajaks nii 8-10cm peale kiilu tagumise osa. Lükkab pakku rohkem laiali. Kui vintsket juurikat pooleks ajad, siis peenikese"saelehega" vannud ennast maapõhja, kui pakk kiilu ümber kinni võtab ja katki minna ei taha.

Ega liha raiumise kirvega puid ei lõhuta, sama kehtib ka masinaga lõhkudes. Cool
30 tonnisel masinal "asi kergem" ei ole "kõige tähtsam".

Oponeeriks ka viimasele väitele.
Minu hooratta-süsteemi lõhkuja-masinal on 30 cm nuga.  Laiali lükkamine tekitab lisatakistuse, mida ei ole tegelikult üldsegi mitte vaja.
https://www.youtube.com/watch?v=8jf7XxxCXbI
Kui kinni jääb siis so what, annad järgmise litaka.  Videos on lõpupoole näha, kuidas jäme oks lihtsalt läbi lõigatakse.  Halud ka sirgemad.
Ja ei vannu.

Peenike on traat, leht on õhuke  Toungue
(04-11-2014, 20:36 PM)meli666 Kirjutas: [ -> ]
(04-11-2014, 11:30 AM)pkmp Kirjutas: [ -> ]Minu hooratta-süsteemi lõhkuja-masinal on 30 cm nuga.  Laiali lükkamine tekitab lisatakistuse, mida ei ole tegelikult üldsegi mitte vaja.
https://www.youtube.com/watch?v=8jf7XxxCXbI

Mis põhimõttel see liikuva talla tahahaakimine toimib? Paistab huvitav lahendus olevat. Saab ise valida, millal vaja tõugata.
Pideva tallaliikumisega masin ikka väga jama: https://www.youtube.com/watch?v=4gH_J7X8zdk



Tera paksusest niipalju, et minu masinal tuleb ka 15mm paks tera, kui laiali ei lähe, siis lõikab lihtsalt puu pooleks...
Hullud jändrikud saen nt 10-15 cm tpikkadeks pakkudeks ja siis lähvad juba libedalt
Ega keegi ei tea kust võiks leida hammaslatti, sellist tugevama hambaga, puulõhkuja tarvis? 
Alustad ehk selleks otstarbeks toodetud juppide hinna uurimisest? Juhuslikke latijuppe katsetades (igale on vaja võll teha) võib näiline sääst kähku ülemaksmiseks osutuda.
Tartus soovitaks Varsonit.
Minu kogemus ütleb et Varsonis samad asjad odavamad.
Minu oma hammaslatt+hammasratas on Mekanex-ist.

edasi vaata ka seesama teema lehekülg  5
Vahelduseks iseehitamisele võib vaadata, kuidas ameerikamaal eelmisel sajandil puid saeti. suuri puid.
https://www.youtube.com/watch?v=TyEG0VBRiig
(22-12-2014, 22:50 PM)jaakjaak Kirjutas: [ -> ]https://www.youtube.com/watch?v=qMsObwqD788
Täitsa asjalik lõhkuja Smile


selle tegelase kohta sobiks vist isegi öelda lõhkard Rolleyes
Lehti: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34