automoto.ee foorumid

Täisversioon: Abi puulõhkujaga
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Lehti: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34
hammerrite puhul ei tohi haljaks lasta, hammerrite püsib ainult roostes pinnal,,,
https://www.youtube.com/watch?v=3QQNGL2JLIc
Sellist elukat ma polegi varem näinud. Smile
(28-04-2015, 17:23 PM)maisalup Kirjutas: [ -> ]hammerrite puhul ei tohi haljaks lasta, hammerrite püsib ainult roostes pinnal,,,

Kust sa seda kuulsid?
purgil oli kirjas, ja üks tuttav proovis sellega autot värvida, lasi haljaks ja kuu aja pärast koorus maha, teises kohas kus jättis rooste alla on siiani värv peal.
Omal kodus ka võõbanus otse rooste peale ja püsib siiani peal.
http://www.konepoint.fi/giljotiini-klapi...-1674.html

Kuda see võimalik on? Siin olete te alati rääkinud mingitest über kw'dest ja pumpade ning silindrite suurusest ja samas on turul giljotiinid, mis purustavad risti 20-30cm notte mingi nutuse 4.7kw mootoritega. Üks küsimus veel targematele, mitu tonni jõudu annab välja selline komplekt, kus on kolb 100mm, vene odav pump nš-50 ja mootor 10kw, 1500rpm?





Viimase lõhkuja andmed on siin.
Tsitaat:Üks küsimus veel targematele, mitu tonni jõudu annab välja selline komplekt, kus on kolb 100mm, vene odav pump nš-50 ja mootor 10kw, 1500rpm?


nš50 pump 1500rpm juures teeb tootlikkuseks jämedalt võttes 1500 x 0,05 = 75 l/min.
Kui süsteemi maksimaalseks töörõhuks arvestada 120bar, siis selle tootlikkuse juures teoreetiline võimsustarve: 120 x 75 / 600 = 15kW. Arvestades kadusid, oleks vaja vähemalt 20kW mootorit, et nii suure tootlikkusega nõnda suurt rõhku saavutada.
1 bar rõhku annab umbes 10 tonni survet ruutmeetri kohta. 100mm kolvi pindala on 0.0079 ruutmeetrit. Järelikult 120 bari juures saab masinal olema jõudu: 10 x 120 x 0.0079 = 9.5 tonni.
Selleks et kasutada väiksema võimsusega mootoreid, on välja mõeldud kaheastmelised pumbad. Ehk mingist survest alates, muutub pumba tootlikkus oluliselt väiksemaks. Mu puulõhkujal on kasutuses pump, kus tootlikkus kukub 50bar juures 60l/min pealt (3600rpm juures) vähem kui 20l/min peale. See võimaldab mul kogu süsteemi suuremale rõhule seadistada (200bar) mis annab oluliselt jõudu juurde (100mm kolviga juba pea 16 tonni). Seejuures vajalik võimsus mootorile: 200 x 20 / 600 = 6.7kW
Sellele lisavad kaod, aga ümmarguselt 10kW bensiinimootor jõuab väga ilusti ajada surve 200barini kuni ülerõhuklapp avaneb.

Eriti uhke olen hüdrauliliselt üles-alla liigutatava tera üle. Smile Sain ta valmis alles mõned kuud tagasi, ehk õnnestub läbiajal ka videot teha. Töötab igatahes väga hästi.
(02-03-2016, 00:12 AM)olli Kirjutas: [ -> ]
Tsitaat:Üks küsimus veel targematele, mitu tonni jõudu annab välja selline komplekt, kus on kolb 100mm, vene odav pump nš-50 ja mootor 10kw, 1500rpm?


nš50 pump 1500rpm juures teeb ...

Ma olen neid teemasid lapanud läbi aastate mitmeid kordi, ja kuni siiani on olnud kõik üks pudru ja kapsad. Lugedes aga sinu, mõne lausega kokku võetud seletust, laksas absull kõik omale kohale ja tekkis asjadest arusaam. Enivei, ma tänan sellise lihtsa selge ülevaate eest, mis tegi isegi minusugusele puupeale teema nipsust selgeks Smile
(02-03-2016, 17:01 PM)viplala Kirjutas: [ -> ]Ma olen neid teemasid lapanud läbi aastate mitmeid kordi, ja kuni siiani on olnud kõik üks pudru ja kapsad. Lugedes aga sinu, mõne lausega kokku võetud seletust, laksas absull kõik omale kohale ja tekkis asjadest arusaam. Enivei, ma tänan sellise lihtsa selge ülevaate eest, mis tegi isegi minusugusele puupeale teema nipsust selgeks Smile

Ehk on sellest exceli tabelist ka abi.
Toksid oma numbrid sisse ja suhted näha.
Pumbad ja silindrid.
(02-03-2016, 17:13 PM)pkmp Kirjutas: [ -> ]Ehk on sellest exceli tabelist ka abi.
Toksid oma numbrid sisse ja suhted näha.
Pumbad ja silindrid.

Loomulikult on on abi Smile, tänan.
(02-03-2016, 17:01 PM)viplala Kirjutas: [ -> ]...
Enivei, ma tänan sellise lihtsa selge ülevaate eest, mis tegi isegi minusugusele puupeale teema nipsust selgeks Smile

See on hea Cool . Paraku Sinu soovitud komplekt annab vaid 6 tonni välja... Sest 10 kW mootor selle pumba taga ei suuda enamat. Sad

No õnneks on kiire: töökäik alla 5 sekundi, kui silindri pikkuseks võtta 750 mm. Nagu kirves Toungue

Küll joonistab üsna ilusti välja ennšaa32: rõhul 120 bar on võimsustarve 9,6 bar. Ning saab kenasti need 10 t kätte, kulutades tsüklile vaid 7 sekundit.

Samas ennšaa10 rõhul 160 bar tarbib vaid 4 kW, andes jõu 12 t ja kulutades töökäigule 23 sekundit.

On, mille üle mõtiskella. Kangiseadus töötab vääramatult...

Suur tänu isand pkmp-le tabeli eest. Kiirendab rehnungit oluliseltWink
Kes veel põtra ei puhu, siis võib allolevat maakeelsena pruukida.
(02-03-2016, 17:42 PM)v6sa Kirjutas: [ -> ]
(02-03-2016, 17:01 PM)viplala Kirjutas: [ -> ]...
Enivei, ma tänan sellise lihtsa selge ülevaate eest, mis tegi isegi minusugusele puupeale teema nipsust selgeks Smile

See on hea Cool . Paraku Sinu soovitud komplekt annab vaid 6 tonni välja... Sest 10 kW mootor selle pumba taga ei suuda enamat. Sad

No õnneks on kiire: töökäik alla 5 sekundi, kui silindri pikkuseks võtta 750 mm. Nagu kirves Toungue

Küll joonistab üsna ilusti välja ennšaa32: rõhul 120 bar on võimsustarve 9,6 bar. Ning saab kenasti need 10 t kätte, kulutades tsüklile vaid 7 sekundit.

Samas ennšaa10 rõhul 160 bar tarbib vaid 4 kW, andes jõu 12 t ja kulutades töökäigule 23 sekundit.

On, mille üle mõtiskella. Kangiseadus töötab vääramatult...

Suur tänu isand pkmp-le tabeli eest. Kiirendab rehnungit oluliseltWink
Kes veel põtra ei puhu, siis riigikeelsena

Kahjuks jääb aga 10 tonni risti pakuga väheks, sellisel juhul oleks vaja 10kw mootorit, nš32 pumpa ja kahte 100mm silindrit, rõhu jätaks sinna  130 kanti. Välja tuleks siis 20 tonni jõudu. Taolise komboga annaks juba palgi tükeldamise kallale minna. Lõike kiirus oleks siis 5cm sekundis, mis on juba täiesti vastuvõetav kiirus. Väga jämedad, nii 25+cm palgid jätaks sae hooleks.

E: v6sa, sul on tõlkes läinud lüke ja tõmme kohati segi.
miski eesti firma tootis risti giljotiini kus surve oli 50 tonni ja läbistas kuni 30cm, mootoriks pakuti 15hp bensiin või 9kw elekter 
Soovitan soojalt kaheastmelist pumpa vaadata ikka, need enam nii hirmus kallid pole, 100-200 eurot vast. Ja kannatavad ka 3000rpm mootori otsa panekut. Oma masina kogemustest pakuks et tubli kolmveerand puudest saab lõhutud ilma, et surve üle 50bar tõuseks (mul manomeeter ka küljes). Olen näinud ka selliseid müügil kus lülitusmoment 90bar juures. Seega enamus ajast mõnusalt kiire värk. Vaid kõvemate pakkude peale lülitub ümber aeglasemale käigule. 200bar juures lükkab kasvõi 20cm kasest tera risti läbi.

Väärt exceli tabel küll. Tänud.
Seda pumba lülitus momenti saab ise reguleerida kui suure surve pealt lülitab, nagu mina asjast aru sain, siis seal vedruga klapp vahel mis surve toimel kas avaneb või sulgub ja seda annab peale keerata kuni surveni 90atm nii rääkis mulle pumba müüja, minul maksis tol ajal 120eur kiirem käik kuni 60atm 50liitrit/min ja survel kuni 210atm 16 liitrit minutis, mootoriks tahab vähemalt 6hj. Käib 3600 pöörde pealt kannatab kuni 4000 pööret 
(02-03-2016, 18:15 PM)viplala Kirjutas: [ -> ]Kahjuks jääb aga 10 tonni risti pakuga väheks, sellisel juhul oleks vaja 10kw mootorit, nš32 pumpa ja kahte 100mm silindrit, rõhu jätaks sinna  130 kanti. Välja tuleks siis 20 tonni jõudu. Taolise komboga annaks juba palgi tükeldamise kallale minna. Lõike kiirus oleks siis 5cm sekundis, mis on juba täiesti vastuvõetav kiirus. Väga jämedad, nii 25+cm palgid jätaks sae hooleks.

E: v6sa, sul on tõlkes läinud lüke ja tõmme kohati segi.

Tänan märkamast, lappisin ära. Nagu ikka - hakkad kiirustama ja teed vea sisse. Sad

Miks Sa rõhku tõsta ei taha?

Kui giljotiini tera kaldsena teha, võidab ka jõus. Paraku kaotab teepikkuses... Soome iseehitajal olen näinud kolmnurkset tera, et ei peaks tühjalt lükkama - puu on ju ümar.
(03-03-2016, 09:12 AM)v6sa Kirjutas: [ -> ]Miks Sa rõhku tõsta ei taha?

Kui giljotiini tera kaldsena teha, võidab ka jõus. Paraku kaotab teepikkuses... Soome iseehitajal olen näinud kolmnurkset tera, et ei peaks tühjalt lükkama - puu on ju ümar.

Kui palju seda rõhku kannatab tõsta ilma, et mootor seisma jääks? Vene pumbale on vist mõeldud 160 bari, või eksin, aga 10kw annab välja ju 130max 32'ese pumbaga. Kaheastmelist pumpa ei tahaks ka momendil osta, tegelikult ei tahaks momendil midagi osta Smile, vaid teema kokku sättida olemasolevast risust. Vajadusel saab tulevikus pumba välja vahetada. 

Ülalt alla liikumise tahaks hoida võimalikult lühikese, ainult väikese nurga teeks liikuvale terale, umbes 20 kraadi, muidu vajutab otsa väga laiali. Puu poole nurk teral aitab puhtamat lõiget sooritada. Väga pikka tera liikumise aega ei tahaks ka tekitada, ma üsna kannatamatu hing Smile Terale tulevad kindlasti ka korralikud kiilud külgedele.

Mul tuli 32'se pumbaga selline idee, et kasutada hoopis 3 silindrit, 100mm kolviga. Kahele äärmisele kraanid vahele, et saaks vajadusel tööle jätta ainult keskmise. Kui nüüd võtta keskmiseks noti läbimõõduks 20cm, ja eeldada, et sa tera täitsa üles tagasi ei lase, vaid vastavalt vajadusele, siis saaks 20cm läbi lükata 6-7 sekundiga ja 30t jõuga. Seda siis ideaalis. Halvemal juhul kukub tänu pumbale jõud 20tonni peale, mis on ka ok veel. Juhul kui on vaja peenemaid kaikaid tükeldada või hoopis eelnevalt lõigatud noti juppe halgudeks lõhkuda, siis lülitaks kaks äärmist silindrit välja ja tera hakkaks liikuma 500mm 5-6 sekundiga ja 10 t jõuga, mis on rohkem kui piisav halgude lõhkumiseks. Mu praegune aparaat on 4kw, 90rpm ja nš50 pump, mis teeb mingi 2 tonni survet vast. Juba sellega laseb vägagi jõudsalt.

16 pump jääb selgelt liiga aeglaseks nig 50 liiga lahjaks 10kw juures. 

Nb..Kui sa sealt tõlke süsteemist ''ainult vaatamiseks'' maha võtaksid, siis saaks seda tabelit teised ka kasutada, momendil ei saa andmeid vahetada seal Smile
(02-03-2016, 00:12 AM)olli Kirjutas: [ -> ]Eriti uhke olen hüdrauliliselt üles-alla liigutatava tera üle. Smile Sain ta valmis alles mõned kuud tagasi, ehk õnnestub läbiajal ka videot teha. Töötab igatahes väga hästi.

Vaat nüüd tekkis küll ole x kus,teen kah omal just samasuguse,tundub,et mul soetatud enmv.sarnane silinder.Ära tüüdanud,see poe toodang,väike ja ikka vähe mannetu,selliste isaste kõrval.Ja seda videot tahaks ka ikka näha,see annaks kindlasti veel vunki juurde. Wink
(03-03-2016, 13:05 PM)viplala Kirjutas: [ -> ]Kui palju seda rõhku kannatab tõsta ilma, et mootor seisma jääks?
...

Nb..Kui sa sealt tõlke süsteemist ''ainult vaatamiseks'' maha võtaksid, siis saaks seda tabelit teised ka kasutada, momendil ei saa andmeid vahetada seal Smile

Minu paha: NŠ-32 puhul ei kannata tõsta jah. NŠ-50 puhul pead suisa 80 bar peale jääma.

Elektrimootoriga hüdroajami puhul tuleb aru saada ühest asjast: asünkroonmootor on ülekoormatav. Cool   Mitte palju ja mitte pidevalt, aga teatav varu on. Ning hüdrolõhkujal/-giljotiinil on koormustipp üsna üürike. On täiesti võimalik, et kui Sinu mootori jahutus on korras ja kaabeldus Väga Hea, suudab see mootor anda välja ka 12 kW hüdrovõimsust tipukoormuse hetkel. Aga ei pruugi, eksole. Eriti, kui lisada ajamisse hooratas. ma 1500 pöördelise mootori puhul seda täitsa kaaluks, annab paar sekundit võhma juurde.

EDIT: Tänan googeli alatusele tähelepanu juhtimast. Teadmiseks teistele: Google Drive ei lubagi ohvitsa faile alla laadimiseks jätta, vaid ahitseb need kohe endale ning jagab grupitööks. Minusugused paranoikud aga päris kõiki oma veebiruumi toimetama ei lase....

Tegin faili siit allalaaditavaks.
(03-03-2016, 13:21 PM)v6sa Kirjutas: [ -> ]Elektrimootoriga hüdroajami puhul tuleb aru saada ühest asjast: asünkroonmootor on ülekoormatav. Cool   Mitte palju ja mitte pidevalt, aga teatav varu on. Ning hüdrolõhkujal/-giljotiinil on koormustipp üsna üürike. On täiesti võimalik, et kui Sinu mootori jahutus on korras ja kaabeldus Väga Hea, suudab see mootor anda välja ka 12 kW hüdrovõimsust tipukoormuse hetkel. Aga ei pruugi, eksole. Eriti, kui lisada ajamisse hooratas. ma 1500 pöördelise mootori puhul seda täitsa kaaluks, annab paar sekundit võhma juurde.

Mu mootor on ise mingi 100kg võibolla isegi raskem, igavene jurakas igal juhul. Eks ta enda sisu kineetiline energia on juba paras hooratas. Ma kardan , et kui sinna veel üks lisa hooratas taha pookida, muutub käivitusvool liiga suureks ja ma pean hakkama kaheastmelise lülitusega jamama. Tahaks süsteemi teha nii, et ma ei peaks midagi kusagilt üle dimensioneerima, sest siis peab tavaliselt süsteem kauem vastu Smile. Rõhuga võib mängida kuni 160 bari aga see oleks ka piir, juhul kui seda üldse vaja on, sest 20-30 tonni on juba üsna räme jõud. Madalate rõhkude juures on plussiks veel see, et voolikud võivad olla vanad ja kasutatud. Kui surve tõsta 200+ bari, hakkavad lendama ka uued vene omad, see aga tooks jälle kulusid juurde, mida ma momendil tekitada ei tahaks eriti Smile
Khm-khm.Vaatab seda teie arutlust pealt ja ajab natuke kõrvatagust sügelema. Et mis sekvoiad need olema saavad, mida härrad nende megavattide ja kilotonnidega lahustama kavatsevad hakata?
Vaadates näiteks, et üht ja sama tegevust on edukalt-edutult võimalik läbi viia nii 0,6Kw, 4-5Kw või u.7,5Kw mootorit kasutades, siis tekib vist õigustatud küsimus, miks valitakse kõige raskem-kallim võimalik lahendus, kui saaks palju lihtsamalt.

Eelnevaga võrreldes tundub õli kuumutamine puude lõhkumise eesmärgil üsna üleeilne ideoloogia olema, eriti tänapäeva võimalusi arvestades-tasuta know-how videosild kodus ja materjalide saadavus ja nii edasi. Mingi selgitus ehk oleks isetegevusrõõm, sellega peab nõustuma, muus osas, nagu mainitud, võtab vähe nõutuks.

Endale sümpatiseerib aga hoopis selline riistapuu, kui veel tuule pealt käiks, oleks super.
Lehti: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34