automoto.ee foorumid

Täisversioon: Abi puulõhkujaga
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Lehti: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34
Mina lõhun kuskil ca 70rm jämedaid põhiliselt metsakuivi kuusepuid aastas ja seda juba ca 10 aastat omatehtud masinaga. Ei ole mul ta kordagi kinni jäänud, nii et masin jagu ei saa ja ka 80 cm pakk viljakuivati katla jaoks pole probleem. Pliita puude lõhkumine on lausa lapsemäng.
Halud ei saa ju kuidagi jalgu jääda, kui neid koguaeg eemal loopida. Ega teise variandi puhul on ka sul õigepea haluhunnik ju ees ja pead ikka eest ära viskama.
Masinale tehtud kaks käitus võimalust, üks elektri mootoriga ja teine traktori jõuvõtu võllilt, juhuks, kui peaks olema tarvis metsaserval tööd teha.
Eks kui läheb puulõhkumiseks, teen mõned ülesvõtted.
(02-11-2011, 23:06 PM)diesel Kirjutas: [ -> ]pöörlev on lahe.
võiks üsna kindlalt kihla vedada, et pigem varem kui hiljem õnnestub sellega ennast ka sandiks lõhkuda.
Samast ka ekstreemsem variant:
http://www.youtube.com/watch?v=-E4GmFX3Puo&NR=1
See on küll üks julm masin!
Ilma metsamehe kiivrita sinna ligi küll minema ei tiku.
(03-11-2011, 16:53 PM)tcumen Kirjutas: [ -> ]Samast ka ekstreemsem variant:
http://www.youtube.com/watch?v=-E4GmFX3Puo&NR=1
See vend on küll surmapõlgur!
Mnjah, tekib küsimus, kust sellist hammaslatti võtta? Lammarist/Kuusakoskist saaks ehk ainult auto roolilati, aga see ei pea vist sellisele valule vastu.
Samast leidsin ühe kruviga lõhkuja video. Kui hea või kiire nüüd, aga lihtsamalt ühte asja enam teha ei anna! http://www.youtube.com/watch?v=GnZUkl0NC...creen&NR=1
Auto roolilatt seal küll vastu ei pea.
Kunagi sai tehtud kruviga lõhkuja,mootor 4kw 2880rpm.Selle mootori suutsin ära küpsetada ja olen mitu korda pikali maas tolle masinaga maadelnudSadei soovita.Järgmisena sain sugulase käest mingi vana mootori 7-8kw madalad pöörded,sõber andis mingi sakslase hooratta oli kena tummine tükk rauda.Hooratas võllile ja tigu hooratta peale ja see masin sai juba päris korralikest pakkudest jagu.Vahest oli tunne,et võhma vähe ja võtab hinge kinni kuid hooratas täitis oma ülesannet hästi,inertsiga vedas teo pakku sisse.Haruarva jäi kinni.Too peletis seisab siiani kuuris.
Iseehitamise parandamatu haigus küljes sai tehtud juba hüdrauliline masin.800rpm 2,2kw mootor ajas nz10 pumpa ringi,äia varudest läks loosi mingi traktori aisatõste silinder ja ka t-25 jagaja.Puulõhkumiskirve keevitasin silindri varre külge ja kogu see kupatus 160mm karpraua külge.Jõust polnud kunagi puudu,mõne tigedama pakuga hakkas karpraud juba painduma,õli kippus ka kuumaks minema.Kuna nz10 tootlikus väike siis oli masin pisut uimase võitu samas kordades mugavam,kergem ja ohutum kui teoga.
Igasugused hoorattal pöörlevate kirvestega masinad küll ligi ei kutsu,kui see kirves peaks sealt lendu pääsema siis ai ai ai,või peaks lõhutav pakk lendu minema...
Tugeva hammaslati saab üles-alla nühkivalt saeraamilt, pikkus peaks ka piisav olema. Ühel raamil neli latti, tegijad võiksid kopereeruda.
(26-12-2011, 15:43 PM)metsakohin Kirjutas: [ -> ]Tugeva hammaslati saab üles-alla nühkivalt saeraamilt, pikkus peaks ka piisav olema. Ühel raamil neli latti, tegijad võiksid kopereeruda.
Pole paha mõte! Pärast selleaastast jalakapakkude lõhkumist olen ka ise hakanud puulõhkuja teemal mõtteid veeretama. Hüdraulikajuppe vedelemas kahjuks pole ja osta kole kallid. Aga see hammaslati-idee paneb kõrvad liikuma. Mul vedeleb kuuri all üks üsna jõhker tigureduktor. Ei tea mille oma või kust pärit, aga tõsta jõuan vaevu-vaevu. Peab silmad lahti hoidma ja kui kuskilt lati saab, siis läheb ehitamiseks.
Basilio Kirjutas:...Mul vedeleb kuuri all üks üsna jõhker tigureduktor. Ei tea mille oma või kust pärit, aga tõsta jõuan vaevu-vaevu. Peab silmad lahti hoidma ja kui kuskilt lati saab, siis läheb ehitamiseks.

Ma ei viitsi kogu teemat läbi lapata ja ei tea kas keegi on maininud, aga meie suguvõsas on üldkasutuses puulõhkuja, mis on tehtud lauda sitakraabist - hiiglaslik mootor ja reduktor ning jäme kett ning ketirattad. Asi on keeratud vertikaali, küna pikkus on jäetud vast paar-kolm meetrit ja keti lülidele on keevitatud nagad, mis siis veavad künasse pandud pakud kiiluni. Pakud tuleb vaid künasse visata ja toores jõud teeb kogu töö. Kogu monstrumit transporditakse traktori haakes, taga on üksik pöördvõllil kaarutaja ratas.
Kui mõne pildi ka saaks, oleks bro!
Mina soovitan kasutada sellist puulõhkujat http://www.youtube.com/watch?v=IcirMxYtA...r_embedded
(28-12-2011, 23:28 PM)meli666 Kirjutas: [ -> ]
(27-12-2011, 09:09 AM)Romka Kirjutas: [ -> ]Asi on keeratud vertikaali, küna pikkus on jäetud vast paar-kolm meetrit ja keti lülidele on keevitatud nagad, mis siis veavad künasse pandud pakud kiiluni. Pakud tuleb vaid künasse visata ja toores jõud teeb kogu töö.

Mitte ei mõista, kuidas erineva pakujämeduse puhul see asi saab toimida?

Ka üks huvitava lahendusega hüdrolõhkuja: http://www.youtube.com/watch?v=SbYp0bVn4...re=related
Ma olen üsna veendunud et okslikke puid sellega lõhutud ei saa. Ja kui peaks se masin kinni kiiluma sinna nugade vahele, siis on tõsiselt jama majas.
Mina ehitasin endale vertikaalse puulõhkuja traktori haakesse. Seal saan ise sättida kust okste vahelt nuga läbi jookseb.
Väike mõte on endal masin kompaktsemaks ümber ehitada nõndaviisi, et silinder oleks töötasapinna all. Koos oleva silindriga saaks sel juhul masina pikkuse poolest terve silindri jagu võitu. Aga hetkel nuputangi, et kuidas niiviisi tehes tera hästi jooksma saaks. Nimelt jääb ju tera silindri kolvi tsentrist ülespoole ja lisaks veel peab tera alguspositsioon olema silindri tagumise otsa kohal. Keegi ehk on juba nuputanud sellise lahenduse üle?
Enda jutu jätkuks leidsin seesugusest massinast video:
http://www.youtube.com/watch?v=T0QH323qU...ure=fvwrel
Tundub päris lahe (kompaktne) asjandus.
Viimati osutatud lingil on tõesti väga kompaktne masin, samas rabeleda saad rohkem kui kirvega.
Kes tahab, et masin aitaks vaeva vahendada, see teeb või soetab lükkava tallaga masina, kiil on paigal. Lükkab vähemalt lõhutud halud eemale, lisad mõne meetrise renni lükkab veel kaugemale. Saad ise olla kindlalt kahe jalaga maa peal, mitte turnida haluvirna otsas.
Valik on muidugi igal mehel oma. Mõni vajab tööriista, teine lihtsalt asja.
(10-10-2012, 20:46 PM)metsakohin Kirjutas: [ -> ]Viimati osutatud lingil on tõesti väga kompaktne masin, samas rabeleda saad rohkem kui kirvega.
Kes tahab, et masin aitaks vaeva vahendada, see teeb või soetab lükkava tallaga masina, kiil on paigal. Lükkab vähemalt lõhutud halud eemale, lisad mõne meetrise renni lükkab veel kaugemale. Saad ise olla kindlalt kahe jalaga maa peal, mitte turnida haluvirna otsas.
Valik on muidugi igal mehel oma. Mõni vajab tööriista, teine lihtsalt asja.

Hetkel on mul ka masin liikuva teraga (lihtsalt kole suur jurakas). Ja mu meelest on väga hea kui saab tera tagasi tõmmata ja pakku edasi keerata. Masin on üsna kiire kah, saab päris kähku paku nt kaheksaks teha lihtsalt kohapeal edasi keeramisega. Eriti ei kujuta ette küll, et peaks halgudele kaugemale järele minema selleks, et nendega ükshaaval teisele ringile minna. Jõudluseks olen täheldanud kahekesi tehes kusagil pooltest ruumi tunnis koos riita ladumisega. Ja alati on hulgas olnud ka siukesi krussis pakke, millega tõepoolest on seda tüüpi lõhkujaga tõmblemist hulka rohkem.
Aga eks me lõhume enamasti kahekesi, üks laob eest ära riita samal ajal kohe.Smile
Seda viimast videot vaatates tabasin ennast mõttelt,et allah oleks võinud ju paar kätt inimesele juurde panna.Ilma sellist massinat omamata jääb omalgi teinekord üks käsi puudu.
(11-10-2012, 00:39 AM)olli Kirjutas: [ -> ]
(10-10-2012, 20:46 PM)metsakohin Kirjutas: [ -> ]Viimati osutatud lingil on tõesti väga kompaktne masin, samas rabeleda saad rohkem kui kirvega.
Kes tahab, et masin aitaks vaeva vahendada, see teeb või soetab lükkava tallaga masina, kiil on paigal. Lükkab vähemalt lõhutud halud eemale, lisad mõne meetrise renni lükkab veel kaugemale. Saad ise olla kindlalt kahe jalaga maa peal, mitte turnida haluvirna otsas.
Valik on muidugi igal mehel oma. Mõni vajab tööriista, teine lihtsalt asja.

Hetkel on mul ka masin liikuva teraga (lihtsalt kole suur jurakas). Ja mu meelest on väga hea kui saab tera tagasi tõmmata ja pakku edasi keerata. Masin on üsna kiire kah, saab päris kähku paku nt kaheksaks teha lihtsalt kohapeal edasi keeramisega. Eriti ei kujuta ette küll, et peaks halgudele kaugemale järele minema selleks, et nendega ükshaaval teisele ringile minna. Jõudluseks olen täheldanud kahekesi tehes kusagil pooltest ruumi tunnis koos riita ladumisega. Ja alati on hulgas olnud ka siukesi krussis pakke, millega tõepoolest on seda tüüpi lõhkujaga tõmblemist hulka rohkem.
Aga eks me lõhume enamasti kahekesi, üks laob eest ära riita samal ajal kohe.Smile
Ise pakkusid video välja, kus oli vahetatav kiil, vastavalt mitmeks tahad lõhkuda. Mina eelistaks kiirele võimlemisele rahulikku ja kvaliteetset tööd.Ei tee kellelegi ettekirjutusi, aga mida vähem soga masina ümber, seda paremini näpud ja muud suuremad kehaosad säilivad. Sama kehtib ka kiirelt sähviva kiilu kohta.
Ksf Steni aparaat küll väga harakapesa ja see käega toimetamine lõhkumise juures... Paistab traktorile riputatav olevat- kas saab ka jõuvõtuvõllilt käitada? Pump paistab NŠ 10 olevat. Mitu kw ja pöördeid el mootoril? Kas jagajal fiksaatorid eemaldatud ehk nn tõstukitüüpi hoobadega? Mulgimaal naabril ja naabri naabril halumasinad tekkinud. Käin ka ümber lõhkuja ja mõtlen latti või ketast juurde pookida...
Lehti: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34