automoto.ee foorumid

Täisversioon: Abi puulõhkujaga
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Lehti: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34
Puidutööstustes plastpakkelindi kokkuvedamine ja -sulatamine akuseadmega, mis pole akudrellist oluliselt suurem. Sama seadmega peaks kasutatud lindi kokkujätkamine korduvkasutuseks ka võimalik olema.
Pakkelindi korduvkasutus on tore küll, aga sa pead kogu aeg järjest väiksema pakendi tegema, et pingutaja lõugade vahele ka jupp jääks.
juppe saab ka omavahel jätkata.
aparaadi lõugade vahele vist küll ei mahu jätkukohta koos uue otsaga panema.
(06-02-2014, 23:52 PM)Marko Kirjutas: [ -> ]...
Ma olen alati teadnud, et laiskus on edasiviiv jõud.
...

Ma olen ka seda meelt. Wink
Ega ei mahu küll. Ma kunagi plastiklindi ja plekist klambritega pakkisin väljaminevaid kaubaaluseid. Aga kuna sul mingi standardpakend ei ole, siis algul teed pakid vähe väiksemad ja pärast paned lindile tüki otsa ja teed jälle vähe suuremad ... kui viitsid jännata.
Kas on kellelgi ideid, kuidas selline riistapuu tükeldab?Võtab suht jämedaid oksi ja tükeldab pea 20 cm pikkuseks...!
Tükeldaja
Missugune sellise tööorgan välja näeb?

Krrt, üles leidsin:
mis on "nuku" kõhus...
[Pilt: 1]
Kas needki samasuguse massina terad?
(26-09-2010, 20:22 PM)diesel Kirjutas: [ -> ]mina tegin endale sae ja kruvilõhkuja kombo. nüüdseks reipalt üle saja ruumi puid tehtud paari aasta jooksul. eelneva 7 tonnise hüdrolõhkujaga võrreldes on jõudlus suurusjärgu võrra suurem. hüdroga lasen neid, mis kruvi vahele ei mahu.
kruvile ei meeldi toomingad üldjuhul, kuna need kole keerdu kasvanud, siis lõhub küll puu ää, aga tükkideks saab ikke alles kervega toksides. ja kole okslikud asjad on ka mõistlikum koheselt millegi muuga lõhkuda. kinni on vast paar korda jäänd, üldjuhul kui lõhki ei läe siis puurib lihtsalt augu puusse ja asi sellega piirdub. kergelt pehkinud puud teeb ka ainult koonusauke täis.
mingil lähemal ajal saab natukse saetud-lõhutud. katsun siis vähemasti pilta teha või ehk mõne tillukese klipigi. kui muidugi vana pea asja ää ei unusta. katsun meeles püsimise korral ka siia infi panna.
OK vana teema aga vanaisal ka kruviga puulõhkuja tehtud. Seal sai mootori valetpidi käima panna, siis krudis ise puust välja, kui just väga ränka auku ei lasknud tal uuristada. Üks tuttav mainis et kruvi puudus on ka see, et halud ei jää nii ilusad. Kuigi see vist rohkem kaminapuu teema.
Mul on ka kruvil reeverslüliti küljes,kui jääb kinni,keerad käsitsi paar tiiru tagasi ja siis juba annad lüliga hoo sisse.Vindi all on Volga hooratas ilma hammasvööta-sellest hea käsitsi keerata.Halgude kuju sõltub puu lugemis oskusest,aga ma olen täheldanud,et tulel suht poh... millise kujuga halud onBig Grin.
(17-02-2014, 12:13 PM)ahtos Kirjutas: [ -> ]...
.Halgude kuju sõltub puu lugemis oskusest,aga ma olen täheldanud,et tulel suht poh... millise kujuga halud onBig Grin.

Süütamisel on suur vahe sees: ilusad siledad halud ei kipu eriti süttima süütaja soovidele. Aga karvased ja koledad võtavad kergesti tuld.Cool
(17-02-2014, 20:30 PM)umm Kirjutas: [ -> ]
(17-02-2014, 12:16 PM)v6sa Kirjutas: [ -> ]Süütamisel on suur vahe sees: ilusad siledad halud ei kipu eriti süttima süütaja soovidele. Aga karvased ja koledad võtavad kergesti tuld.Cool

Naistega vist sama...
Kümme punkti ja virtuaalne õlu! Big Grin
(18-02-2014, 11:28 AM)Basilio Kirjutas: [ -> ]
(17-02-2014, 20:30 PM)umm Kirjutas: [ -> ]
(17-02-2014, 12:16 PM)v6sa Kirjutas: [ -> ]Süütamisel on suur vahe sees: ilusad siledad halud ei kipu eriti süttima süütaja soovidele. Aga karvased ja koledad võtavad kergesti tuld.Cool

Naistega vist sama...
Kümme punkti ja virtuaalne õlu! Big Grin
Vastu võetud.
Juhul kui keegi veel otsustab omale halumasinat ehitada kreissae baasil, siis sae ketas on liiga suure inertsiga, et ilma siduritta bensiini mootorit käivitada.
Käisin täna poes ära ja tõin kodu sellise asja http://www.flintkaubandus.ee/et/a/tsentr...28at120%29
Ja said esimesed puudki saetud katsetuseks. Sidur on 1,5m atv hooldusniiduki oma ja peaks kannatama 13-18hj nii, et minu kreissaele maa ja ilm. Ise leiutada on põnev küll(mässata sihmade pingsusega ja jumal teab millega) kuid see tundub olema oma hinda väärt. Miinuseks asja puhul võib lugeda lahtiseid hiina laagreid mis oleks kasulik vahetada kinniste vastu.
Muidu 850mm ketas ja 13hj 2000 pöördega tegid head koostööd vedas suunurgad üles poole, pakuks et 2x kiiremini lõikas läbi sama noti mida 3kw bensiinisaega ja heasti maha viilitud puruhambaga Big Grin ja võrreldes tehase halumasinaga mis lõikab saeplaadiga on lõikamis kiirus vähemalt 3kordne.Cool
(10-03-2014, 17:36 PM)maisalup Kirjutas: [ -> ]Juhul kui keegi veel otsustab omale halumasinat ehitada kreissae baasil, siis sae ketas on liiga suure inertsiga, et ilma siduritta bensiini mootorit käivitada.
Käisin täna poes ära ja tõin kodu sellise asja http://www.flintkaubandus.ee/et/a/tsentr...28at120%29
Ja said esimesed puudki saetud katsetuseks. Sidur on 1,5m atv hooldusniiduki oma ja peaks kannatama 13-18hj nii, et minu kreissaele maa ja ilm. Ise leiutada on põnev küll(mässata sihmade pingsusega ja jumal teab millega) kuid see tundub olema oma hinda väärt. Miinuseks asja puhul võib lugeda lahtiseid hiina laagreid mis oleks kasulik vahetada kinniste vastu.
Muidu 850mm ketas ja 13hj 2000 pöördega tegid head koostööd vedas suunurgad üles poole, pakuks et 2x kiiremini lõikas läbi sama noti mida 3kw bensiinisaega ja heasti maha viilitud puruhambaga Big Grin ja võrreldes tehase halumasinaga mis lõikab saeplaadiga on lõikamis kiirus vähemalt 3kordne.Cool

Lõikamis kiirus on võrdeline võimsusega. Big Grin tõeline näide.

Mida võimsam on, seda mehisemalt lõikab. Kui nüüd võrrelda 3kw saage ja 13 hp kreissaage, siis ma pakun, et 9kw-ine saag oma saeplaadiga lõikab kiiremini kui kreissaag, kuna hamba suurus on sae ketil suurem ja saepuru lendub paremini vahelt välja, kui tavalise sae ketta vahelt. (laius peaks ka sama siis ikkagi olema) Rolleyes

(muidugi ma pole seda sae ketast näinud, mine tea, äkki on maru moodne teemand hammastega ketas. Vene toodang tavalise hambaga, ei lõika vaid lihtsalt rapsib läbi)
(10-03-2014, 17:50 PM)phyl Kirjutas: [ -> ]...
Vene toodang tavalise hambaga, ei lõika vaid lihtsalt rapsib läbi)

Kui ära teritada, siis lõikab ikka küll. Esimese naelani...
Mul see kaldhambaga venelase toodang, pole raatsinud uut osta kuna kreissaega sain selle kaasa siis otsustasin sellega katseid teha. 5 aastat on see lageda taeva all roostetanud ja mina pole peale ostu teda ka teritanud, aga puu sees mootor ei mühatanud ka kui läbi läks. kui nüüd veel ära teritaks ja roostest küljed puhtaks saavad, siis vast esialgu ei hakkagi kõvasulam ketast ostma, kuna sama suur kõvasulam ketas maksab 800eur millegi pärast ja 150mm väiksem(700mm) on 250eur. Vahest loeb suurus ka siiskiRolleyes
Projekti alguses ostsin terve kreissae, aga kodus katsetama hakates selgus, et sae kaalu asetus on vale, puuga kippus ümber kukkuma. Siis tuli välja, et kelk käib raami suhtes kõveralt, ning ketas on raami peal teistpidi kõveralt ja lõpuks oli süsteem jube raske(palju rauda kokku keevitatud) kuid kandvad konstruktsioonid paber õhukesesest 4kant torust. Lõpuks on saest järgi jäänud kaitsed, võll laagripukkidega, saeketas ja jalaste tallad, ülejäänud sai ümber ehitatud ja rihmaseibid välja vahetatud. Kuna kiige peal on suurema puuga raskem teda liigutada, siis etteanne on laagritel kelgul, ja küna kus puu on vähemast metallist kuid tugevam võrreldes vanaga, ning puud ei pea seal sees hoidma, see püsib ise ilusti paigal.
Siit küsimus teadjatele meestele, kuipalju kannatab tegelikult pöördeid 850mm saeketas? Minul hetkel peaks täisgaasiga tulema max 1300-1400 hetkel katsetades oli umbes800-900, kaasaegsel 700mm kettal on pööretevahemik 1200-1900rpm 1500rpm x 700mm x 3,14=54,95meetrit/sekundis keskmisel kiirusel
Minu suur ketas peaks arvutuslikult tegema 62,27meetrit sekundis täisgaasiga, katsetadud sai 800pöörde juures 35,58m/sek
Kui mootorsaagi võrdlema hakata, siis sellel keti kiirust ainult 20m/sek(minul peaks olema suurema veotähikuga 22,5m/sek).
Täis pööretel kreissael 2,5 korda rohkem kw ja samapalju korda rohkem joonkiirust, lõikehammaste arv enamvähem sama.
Esialgu on sae töökiirus vähemalt kiirem millele ma olen algusest peale tuginenud, et tasuks sellist asja üldse teha.
Mulle kohe meeldib tööd teha kui on korralikud kiired tööriistad ja nokitsemine meeldib ka hullusti, kui see ei meeldiks, siis hinna poolest oleks võinud minna poest kõige odavama käkatsi osta.
minu sael on 700mm ketas ja pöörded 2800. ketta peal kohe ilusti niimoodu kirjas. tavaline ketas, ei mingit kõvasulamit. kuda lõikab, seda näeb ehk natuke juutuubist. kuskil siin mingis teemas olen ka lingi kunagi postitanud vist.
Panen siia huvilistele
Väärt materjal, valdy!
Ega pole pakkuda sarnast õppematerjali ketta teritamise ja räsamise kohta. Tõsi, räsamise kohta võis vihjeid juba leida.
Pinnimine on ka huvitav teema.Cool
Tegin siis täna loomkatseid selle suure kettaga(850mm), alates 1500-1600 pööret hakkab ketas juba laperdama ja ujuma, kui pöördeid alla lasta siis kaob ära... Ehk siis kuskil on ikkagist piir kui palju vunki võib anda. Tänapäevased kettad võib-olla kannatavad rohkem vunki
Lehti: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34