automoto.ee foorumid

Täisversioon: T-40 elektriskeem
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Lehti: 1 2
Tere foorumlased
Kas keegi oskaks juhatada t-40 elektriskeemi või oleks võimalik skännida? Oleks vaja juhtmete ühendused generaator>relee PP-362>ja sealt edasi, samuti kõik tulede juhtmed alates toitega ja lõpetades tuledega.

ettetänades
Sass1
On isegi olemas,aga ei tea kuda sinuni saaks.
Tänan vastajaid. Hetkel teema päevakorrast maas, kuna õnnestus O.Õuna raamatust endale koopia teha.

Sass1
Kas koopia on paberil või elektrooniline? Otsin ka vastavat kirjandust. Mis on raamatu pealkiri?
Olemas T-40 originaal raamat, venekeelne, paberist.
olemas nii paberil kui pdf-is. Pealkiri on: "Tehnilisi juhendmaterjale nr 20...22 Talupidaja ABC traktorid T-40M ja T-40AM, Tallinn 1992", autoriks Otto Õun.
ja lisaks ka mõned olulisemad lehed raamatust "Traktorid T-40 ja T-40A (Boriss Jevgrafovitð Arhangelski, K. N. Vinogradov, L. N. Krantsov... jt.) Tallinn Valgus, 1974

Sass1
Oleksin väga tänulik kui saadad mulle pdf kujul mailile ranno.kybar@gmail.com
Võiks ju isegi avalikult üles riputada kuskile. Raamatukogudeski ei ole võimalik koju laenutada. Vaid Rahvusraamatukogus saab kohapeal lugeda.
Seoses raamatukogudest juttu tulekuga ei suuda järgnevat mainimatta jätta.
Nimelt hiljutisel raamatukogukülastusel sattus näppu nimekiri makulatuuri viidud raamatutest.Osa raamatutest, mis sinna viidud, oleks teinud õnnelikuks päris paljud vanatehnika, vene mootorrataste ja põllumajandustehnika huvilised.Sad
Ajas ikka tigedaks küll.
Lambakari. Kas ei võiks siis teha ühe nimekirja ja seda tehnikafoorumites levitada. Nii mõnigi võtaks kasvõi raamatu enda kätte hoiule selle asemel et purustisse saata.
Tegelikult olen vanade raamatute müügiriiulitelt palju kasulikku ostnud. Kahjuks peab ise käima müügkohtades riiulitelt raamatuid otsimas.
Kirjandus hangitud. Tänud Sass1-le.
Kas Tallinnas või selle lähedal müüakse T40 varuosi ning kuluvosi, õli ja õhufiltreid, kettaid, tihendeid jne
Sauel üks koht AS Sauko Sooja 6 ja teine OÜ Traktoriäri Pärnasalu 13. Tallinnas Hiiul Salve 2d on ka AS A.K.K, aga kui sealt T-40-le juppe küsisin, soovitati selline traktor üldse Emexisse viia...
Pole küll kõiki hindu võrrelnud, aga Traktoriäris oli reduktoriga starter ca paarsada krooni odavam kui Saukos, samas viimases jälle oluliselt suurem valik ja pädevam teenindus.

Sass1
AS A.K.K võib ennast ise ka tervelt Kuusakoskisse viia. Sealt on juppe ikka ostetud küll (kunagi) aga nende olematu kvaliteet on see põhiprobleem. Kombainimootori väljalaskekollektoril oli tehase poolt juba valu-auk sees. Eelmine sai maha visatud sellepärast, et oli praegu sees ja pani kombaini põlema. See võeti tagasi ja anti siis uus, kohapeal sai uuritud - üks turbo tikkpolid auk koos keermega puudu seest. Rohkem neil seal ei olnud ka nii, et tuli see auk ise sinna tekitada. T-16-le ostetud käigukastihammasratas jällegi ei läinud võllile kaela - nuudi sügavus oli mõõdus, sisemine auk jällegi ei olnud. Vahetust neil ka pakkuda ei olnud nii, et tuli treipingis tolmukihi haaval maha närida. Tihtipeale on seal ka selline mulje jäänud, et kliendi tulek üldiselt häirib neid ja nad sooviks rahulikult kohvi juua päev läbi.
Pea-asi, et need reduktoriga starterid ikka Magnetoni omad on. Pärnus võid näiteks valida kumba tahad, kas Tðehhi originaali või siis Hiina-Leedu koostöös valminud koopiat mis jah, eriti kaua ei pidavat käima.
Sauel müüakse Magnetoni...

Sass1
Sass1 Kirjutas:Sauel müüakse Magnetoni...

Sass1

Isiklikult pole vist näinud traktoripoodi kus ei oleks olnud seda magneton starterit müügil. Enamjaolt on müügi hind 1700-2200eegi vahel, oleneb kust osta. See viimase aja mood ja kõik tahavad saada.
Isiklikult leidsin, et selle starteri kasutamine ilma ploki soenduseta on masina piinamine. Sest magnetoni ei tohi üle 30 seki käiata samas rus vahepeal ei taha "hüpata" kohe käima erinevalt t25st ja t40st. Samas teine miinus magnetonil on. et talle ei saa otse starti anda. Mul juhtmestiku vahetus käimas traktoril ja näri porgandit, et käima saada.

Kusjuures niisama ninaalla õõrumiseks.
Miks te otsite kolmanda neljanda edasi müüja käest juppe? Isiklikult leidnud et, nimekirjas on kallid ja universaalsed(1 masina jupid) siis tuleks ikka maaletoojat piinata. t40,t25 Vastseliina ja as Sauko. Viimasele minupoolt suured tänud suutis telefoni teel ja algselt ilma kataloogita koheselt mulle õiged t25 hammakad saata ja õpetada käimari remonti. Hinnad ka mõlemil soodsama poolsed. Samas kui otsid head kvaliteeti kobi Uhtna talukaupa.
Pole veel mina sealt katkist juppi saanud. See-eest hinnad läbi Poola tuues on krõbedamad 1/5 otsas kohe.
Teemaväline. Mitte just traktori jupid, aga vene masinate juppide müüjate seas on ka selliseid , kes müüb uue pähe defektiga kaupa. Valuaugud, praod, keermed valesti või nihkes, freesitud on valesti. Ning juhtus ja saada üks silindripea mis hilisemal remondil selgus, et oli livapritsiga puhastatud ning uued klapid pandud. Reetis see et lahtivõttes olid klapi juhtpukside augud ellipsisse kulunud.
Enamjaolt on sellised tegelased juba kommisjoni kaupluse nime saanud. Ja rahvas ise veab enda katkised jupid sinna. Seetõttu ise olen ka maaletoojatelt juppe soetanud, sest külapoodidest ei või kunagi kindel olla mis sa saad, kui oma silmaga üle ei kae. Seega pood kus kaupa käib palju läbi ei saa endale lubada viletsa kauba müüki, vastasel korral lihtsalt ei minna enam sinna ostma.
unimüts, palun täpsusta miks ei saa Magnetonile otse starti anda? Kõik elektriotsad samamoodi lahtiselt kui tavalisel starteril ju, kuigi jah paiknevad natukene teise nurga all. Aga siinkohal saab asja aku käivitusjuhtmega lahendatud. Mis puudutab plokisoojenduse kasutamist, siis siinkohal aitab normaalne lääne poolsünt õli. Oleksin ka ise T-40 peal plokisoojendust kasutanud, aga see Defa oma ei tundu just kõige efektiivsem lahendus olema, kuna asub väljaspoolt karterit. Huvitav, kas Venemaa avarustes pole miskit uutmoodi karteripõhja leiutatud, kuhu ka plokisisese soojenduse saaks aretada?

Kas keegi oskab juhatada, kust võiks T-40-le uut komplektset elektrijuhtmestiku saada?

Sass1
Sass1 Kirjutas:unimüts, palun täpsusta miks ei saa Magnetonile otse starti anda? Kõik elektriotsad samamoodi lahtiselt kui tavalisel starteril ju, kuigi jah paiknevad natukene teise nurga all. Aga siinkohal saab asja aku käivitusjuhtmega lahendatud. Mis puudutab plokisoojenduse kasutamist, siis siinkohal aitab normaalne lääne poolsünt õli. Oleksin ka ise T-40 peal plokisoojendust kasutanud, aga see Defa oma ei tundu just kõige efektiivsem lahendus olema, kuna asub väljaspoolt karterit. Huvitav, kas Venemaa avarustes pole miskit uutmoodi karteripõhja leiutatud, kuhu ka plokisisese soojenduse saaks aretada?

Kas keegi oskab juhatada, kust võiks T-40-le uut komplektset elektrijuhtmestiku saada?

Sass1

Otse ei saa sa anda kuna puudu 1 käsiWink Tal raipel on see vahesein ees et 1 käe abil otse starti anda. Ühesõnaga kahekesi annab, kuid seda teist tegelast alatihti pole võtta.
Mul täissünt õli sees. Leidsin et uuele mootorile võib ju lubada uut õliWink Kuid see jutt oli mtz 82 kohta.

T40 kohta. tean niipalju, et uuri ltz55 plokisoendust, tollel olevat kohe olemas. Räägi võru meestega aitavad sind selles osas. T40 tehasega on kuigi väga nutuses olukorrad, iial ei tea mis juppe saavat.
Juhtmestiku osas. Viimane t40 juhtmestik oli poevitriinidel 5a tagasi tsirguliinas ja siis ka vaid armatuuri alune osa hinnaga 2k. Seega ega midagi muud enam üle jää kui masin puhtaks pesta ja kaabeldama. Ma pean endal selle töö ette võtma kui aega saan;S
Kas keegi teab veel kirjandust T-40 kohta. Oleks tarvis remondiraamatut kus oleks rohkem skeeme ja deitailsemaid kirjeldusi ning jooniseid. Kasvõi venekeelset.
Lehti: 1 2