automoto.ee foorumid

Täisversioon: Honda Civic Gen I '79 marauder
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Lehti: 1 2 3
Niisiis, ma ikka käin vahest niisama mööda Saaremaad ringi söitmas ja vanu ja huvitavaid masinaid pildistamas. Leidsin paar nädalat tagasi ühe huvitava masina, eemalt vaatasin, et Datsun, teen pilti. Lähemale jöudes avastasin ju, et Honda Civic Toungue
Siis kohe nurgatagant pompsudel kratist kinni, et kelle oma jne, sai siis mööda küla omanikku taga otsitud ja leitud. Omanik tahtiski masinat rauaks viia varsti.. Niisiis numbrid antud ja tädi pidi helistama kui dokud üle leidnud on, aga ta pole helistanud. Siis otsisin ta üles jälle, et mis saab? Auto olevat kellegi teise nimel. Sai siis seda omanikku otsitud natuke ja ühendust vöetud, too oli üllatunud, et alles ta nimel vöi, ruttu vaja lahti saada Big Grin Ta tegi kiirelt ARKi avaldue et paprid kadunud ja uusi vaja, nüüd mul ainult auto korra ARKi viia ja arvel ta ongi uueesti ja minu nimel Cool

Täna siis ilus ilm( Toungue ) ja mõtlesin, et tooks ta koju ära.
Aga ~700kg ja 1,2 mootor on paljulubav

Kere on nii vana Jaapanlase kohta ideaalne. Juhi ja körvalistuja jagealune tugev, isegi roostekohta pole, sama lugu tagavara ratta kohaga.

Aga vigadest:
Esiklaasi on midagi visatud, pisike ämblik sees
Juhiaken puruks
Keegi on üle auto jooksud - kapott mölkis ja katus oli mölkis, katuse löin sirgeks juba, aga natuke veel lainetab.
Tagaiste katki
Luuk ei lukustu - ilmselt külmunud vöi roostes.
Võtit pole ja rool on lukus
Radikakork lännu, seega ilmselt radikas kakat täis
Laepolster ja pöhjamatt puudu
Vasak küljesuund katki
Tagant Honda kirjad maha kistud
Orig. tungraud ja möllud puudu
muud vist ei hakanudki rohkem silma...

Keevitust vajab masin väga vähe.


Kere on tugev, all paistis roostevaba sumpa jooks olevat, kaasas 4 originaal 12'' ENKEI valuvelge ja 2 plekkvelge,

Aga pildid ütlevad rohkem kui 1000 sõna:

Ilus ilm ja nii ma teda töin
[Pilt: normal_civic%20002.jpg]

[Pilt: normal_saaremasinad%20015.jpg] [Pilt: normal_saaremasinad%20016.jpg]

[Pilt: normal_saaremasinad%20018.jpg]

Kes ei tea, siis juba originaalis sellised õhuavad
[Pilt: normal_civic%20007.jpg]

[Pilt: normal_civic%20009.jpg] [Pilt: normal_civic%20011.jpg]

Klaasis ämblik ja laepolster lännu
[Pilt: normal_civic%20008.jpg] [Pilt: normal_civic%20012.jpg]

Pöhi kena, paistis, et originaal mastiks veel ja tagavararatta koht ka kennnna
[Pilt: normal_civic%20013.jpg] [Pilt: normal_civic%20015.jpg]
Läbisõit 12000Big Grin
[Pilt: normal_civic%20018.jpg]

Ja originaal ENKEId
[Pilt: normal_civic%20020.jpg] [Pilt: normal_civic%20021.jpg]

Ja veel, et algul paistis tädi, kes müüs suht kuri ja eemaletöukav, kuid kui järgi läksin ja auto järgi haakinud olin, tahtsin raha anda, siis kutsus üles tuppa ja sokutas mulle tulikuuma leiva kätte - tädi ju Karja pagaris tööl :biggrin:
Oi kui hea on soe leib... Toungue
[Pilt: normal_civic%20001.jpg]
Mis see L seal spidol tähendab ? low?
Väga kihvt auto. Edu sulle selle masinaga! Wink
Väga lahe auto Omasin ka kunagi sellist oli 77a.mudel .Kapott oli natuke teistsugune (õhuavad olid teise kujuga ) ja esistange ka mul olid esistange nurgad samasugused nagu su tagastangel. Samas tagumine stange sul samasugune nagu minu omal oli .Võibolla sul mingi esiotsa laks autol olnud ja need uuemate vastu vahetatud,sest pildi järgi tundub, et sul ees suunad ja pargid ka topelt?
Aga jõudu jaksu ehitamisel
Tulesid on sinna jah juurde pandud, avarii kohta ma ka samuti midagi ei tea, üldsegi auto ajalugu ei tea kahjuks.
Originaalis peaks Su autol vist olema selline esiots

http://www.hondaclassiccars.co.uk/images/Dcp_1052.jpg
Ma vöin ka aastaga puusse panna hetkel, kuna dokustaate mul veel käes ei ole.
Kusjuures ei pruugi,sest 78 tehti väike mudeli muudatus,sest 79 aasta pillid on juba sellised nagu marauderil.
[/quote]

Seda küll aga järeldan sellest et tal vanema tüübi tagastange ja ees lisaks veel vanema tüübi suunad ja pargid muidugi võib tal olla 78 lõpu mudel ja sel juhul on tagastange vahetatud vanema vastu ja ette lisatud vanad tuled Wink
Täna sai Ebay'st tellitud ka Haynes'i manuaal esimese generatsiooni Civicule, ehk sealt saab ka täpsemalt lugeda kus ja mis käis Smile

Hommikul Võrru üht kollast juppideks tooma Toungue
Kas tohib küsida, kust kandist täpselt? Linnast?
Niisiis sai Võru linnast jah see kollane Civic omale toodud täna.

Hommikul kell pool 9 startisin ja nüüd siis saabusin. Seljataga 700+ kilomeetrit Big Grin
Sai ka Lätis ära käidud ja Valga/Valka linnas. Kiftid teed sealkandis, va Läti kus oli eriti pask tee..

Masin mahtus kärusse suht sentimeetri täpsusega 8)
Kaasa sain ka päris palju igasugu vidinaid.

[Pilt: normal_kfkufjkgy%20036.jpg] [Pilt: normal_kfkufjkgy%20039.jpg]

[Pilt: normal_kfkufjkgy%20037.jpg] [Pilt: normal_kfkufjkgy%20040.jpg]
Kui keegi teab, kus selliseid vedeleb, siis julgelt mulle teada anda.

Siin üks pilt, kus köik mu Civicud koos.
[Pilt: normal_civicc%20004.jpg]
Täna sai valgel süütelukk maha keeratud, nüüd rool lahti. Sai ka veel küünlajuhtmed peale pandud, kuid need kuidagi imelikud. PEab uued vaatama. Pärnust saan ka küljeklaasi mingi aeg.
Lammutasin süütelukul juhtmed tagant ära ja ajasin juhtmed kokku, süüde olemas. Tuled pölevad, signaal teeb ka prääksu vaikselt, ohukad ka natuke töötavad.
Starterit andes klöbiseb miski relee kapoti all vahest ja muud midagi Smile
Üleeile juba sai ka rehve vahetatud, aga 1 juba jälle tühjaks vajunud...

Kollasel proovisin ka süütelukku lahti lammutada, aga seal tuleb relakaga kallale minna, mida täna teha ei viitsinud.

Uusi pilte kah.
[Pilt: normal_obje%20007.jpg] [Pilt: normal_obje%20008.jpg]

Kollasega sain ka kaasa ulme talvekad, miski eriti sügava mustriga.
[Pilt: normal_obje%20012.jpg]
Nonii, mitu päeva vaikust.

Sain siis kätte targa raamatu jälle, 212 lehtekülge oli vist.
[Pilt: normal_asd.jpg]

Siis täna sain Pärnu Civicu taastaja käest paar juppi - süütelukk koos ustelukkudega ja küljeklaasi
Süüteluku panin külge, juhiukse luku vahetasin ka ära ja akna panin ette.
[Pilt: normal_egwge.jpg] [Pilt: normal_rth.jpg]

Vana "aken" oli selline. Savisaar maha! Big Grin
[Pilt: normal_adsda.jpg]

Küljes ta ongi + uks käib lukku 8)
[Pilt: normal_wwwq.jpg]

Süütelukust ka niipalju kasu, et mootor käib ringi ilusti, säde on ka, aga juba süütepoolist tuleb hirmus nörk säde. Ilmselt süütepool kehvaks jäänud, doonori pealt saab uue Smile

Küljesuunad ka katki, doonorautost juhuslikult leidsin ühe selliseSmile
[Pilt: normal_sasd.jpg]
kui soov tugev siis selline info
sai nooremale vennale sajandi alguses 78 isend sünnpäevaks kingitud, ta kulges sellega mingi aastakese kuressaares ja müüs maha, masin vedeles veel pikka aega ühe taluhoovis (ristilt mõni km haapsalu poole, vasakul oli auto maantee peale ilusti näha) ja kuna uus omaik ei vaevunud seda ümber regama siis lasime selle ca 04-05 arvelt maha võtta. Masin ise oli 99% originaal, koos tulede ja viledega ning kere enne minu kätte sattumist üle värvitud, lisaks sai veel mootor remonditud ja liikus päris teravalt oma "12 ratastega ehk kui pole emexisse veetud oleks 5+ doonor kui üles leiad.
Sinul mingit kontakti üldse pole?
Niisiis täna sain masina uuesti arvele ja oma nimele. Anti ka uus number, kuna vana millegipärast ei kõlvanud neile...
Aasta muutus ka, tegelikult on ikka '79 aasta masin. 01.01.1979 kui täpne olla. Seega uunikum ikkagi Smile

[Pilt: number.jpg]
Alati kui ma sinu auto teemat loen, tuleb mulle millegipärast meelde katkend filmist Politseiakadeemia 1 Big Grin
http://www.youtube.com/watch?v=phHZ2HOkn8s

Selliseid klassikuid peab hoidma (Y), muidu keegi varsti ei mäletagi, et sellised autod kunagi tänavaid valitsesid. Edu!
Lehti: 1 2 3