automoto.ee foorumid

Täisversioon: Tööriistadest
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
(16-03-2016, 13:15 PM)Alts Kirjutas: [ -> ]See FM modulaator

Äkki keegi tõlgib maakeelde mis on modulaator?
(16-03-2016, 13:43 PM)muska71 Kirjutas: [ -> ]
(16-03-2016, 13:15 PM)Alts Kirjutas: [ -> ]See FM modulaator

Äkki keegi tõlgib maakeelde mis on modulaator?

http://www.eki.ee/dict/ekss/index.cgi?Q=...tsioon&F=M

Ehk tõlk Cool

Mul on olulisi kahtlusi selle pulga võimes taasesitada madalaid sagedusi neid mudasse tampimata ning kesksagedusi neid laiali määrimata, kuid BT-moodulita autos telefoni salvestatud jutukonservi kuulata vast ikka kannatab...
(16-03-2016, 13:43 PM)muska71 Kirjutas: [ -> ]
(16-03-2016, 13:15 PM)Alts Kirjutas: [ -> ]See FM modulaator

Äkki keegi tõlgib maakeelde mis on modulaator?
 Tegelikult on see väljend antud seadme kohta siiski ebatäpne. Modulaator on vaid üks sõlm selles seadmes.
Kuigi, tänapäeval on need sõlmed kõik ühte pisikesse klotsi kokku pakitud. Cool
Tegemist on miniatuurse raadiosaatjaga, mis väljastab raadiosignaali nn. FM-sagedusalas. Selles sagedusalas, mis on mõeldud ringhäälingu saatjate tarvis.
Neid on erinevaid: mõni oskab mälukaardilt lugusid mängida, mõni on MP3-mängijaga kokku ehitet, mõnel on lihtsalt audiosisend jne.
Tegu on nö. poollegaalsete seadmetega. Kuna kasutatakse sagedusala, milles toimetamine nõuab litsentsi.
Praktikas on need "modulaatorid" nii väikese võimsusega, et reaalselt segavad need kedagi või midagi üliharva.
Leviala jääbki sinna mõne- kuni mõnekümne meetri piirimaile.
Ilmselt seetõttu ka TJ silma kinni pigistab ja nende müüki ei takista.
tcumen postitusele võin oma allkirja ka juurde panna. Täpne, lühike ja samas ammendav, selline peabki selgitus olema.
(16-03-2016, 20:00 PM)tcumen Kirjutas: [ -> ]
(16-03-2016, 13:43 PM)muska71 Kirjutas: [ -> ]
(16-03-2016, 13:15 PM)Alts Kirjutas: [ -> ]See FM modulaator
Ilmselt seetõttu ka TJ silma kinni pigistab ja nende müüki ei takista.

Kui ka teoreetiliselt TJA-ga tülli minna ei taha, siis mul teeb vanale makile moodsad seadmed kättesaadavaks antennijuhtmele vahele käiv karbike, kvaliteeti ei oska hinnata, kuna helisüsteem ise pole teab mis hi-fi aga see töötab.
Valitud sagedusel (oli vist 87,9 või 88,3 MHz) edastab signaali otse antennijuhtmesse ja eeldatavasti väljapoole signaale eriti ei saada ...
ebay link ka
(18-03-2016, 18:20 PM)lauril Kirjutas: [ -> ]Kui ka teoreetiliselt TJA-ga tülli minna ei taha, siis mul teeb vanale makile moodsad seadmed kättesaadavaks antennijuhtmele vahele käiv karbike, kvaliteeti ei oska hinnata, kuna helisüsteem ise pole teab mis hi-fi aga see töötab.
Valitud sagedusel (oli vist 87,9 või 88,3 MHz) edastab signaali otse antennijuhtmesse ja eeldatavasti väljapoole signaale eriti ei saada ...
ebay link ka

Seni loetud arutelude põhjal pidi võimaldama täiesti kuulatavat kvaliteeti võrreldes selle sigarisüütaja pesas oleva lahendusega. 
Juhtmevabalt võimaldab juba kogu külale normaalse kvaliteediga "raadiot teha", samas võib liiga uljalt tegutsedes varsti veidi rohkemate antennidega varustatud bussiga mehi uksetagant leida Smile


CZE-5C 5W 1.7" LCD Stereo FM Transmitter
Oleks tarvis ühte korralikku lauapuurpinki väiksemateks metallitöödeks. Kui rääkida uutest pinkidest, siis kuidas on rahval kogemusi tööriistapoodides müüdavate brändidega, st millise tootja kaubast suure kaarega mööda kõndida. 

Teine variant on otsida mõni kobe nõukaaegne puurpink ja sellega läbi ajada. Kui kellelgi miskit, siis võib mulle pakkuda.

Ideaalis võiks otsitaval puurpingil mootorivõimsust ~400..500W, spindli/padruni ja töölaua vahel võiks olla ca 350 mm ruumi, puurid sabaga kuni 14..16 mm. Hinnaklass võiks jääda kuni 400€. Korra sai vaadatud Boschi PBD 40-t, aga see jääb natuke väikseks.
(20-03-2016, 20:41 PM)Illimar Kirjutas: [ -> ]Oleks tarvis ühte korralikku lauapuurpinki väiksemateks metallitöödeks. Kui rääkida uutest pinkidest, siis kuidas on rahval kogemusi tööriistapoodides müüdavate brändidega, st millise tootja kaubast suure kaarega mööda kõndida. 

Teine variant on otsida mõni kobe nõukaaegne puurpink ja sellega läbi ajada. Kui kellelgi miskit, siis võib mulle pakkuda.

Ideaalis võiks otsitaval puurpingil mootorivõimsust ~400..500W, spindli/padruni ja töölaua vahel võiks olla ca 350 mm ruumi, puurid sabaga kuni 14..16 mm. Hinnaklass võiks jääda kuni 400€. Korra sai vaadatud Boschi PBD 40-t, aga see jääb natuke väikseks.

http://shop.koneita.com/et/porakoneet/46...akone.html

Ise nillin ka seda. vaja tshekk ühe firma nimele ja siis ilma kmita.
Tasuks otsida vähem töötanud vene oma. Asjal ikka tugevusvaru kah. Tööjuures kooles vene oma ära, toodi asemele odav poolakas. No ei kõlba kassi saba alla kah. Vändast alus, mida krutid üles alla, töllerdab kuidas ise tahab, hammaslatt ja jooksuteed kuluvad ära ja paindub läbi. Paksemasse materjali otse auku sisse ei saa. To mingi Botzor firma oma vist, aga ega nad kõik ühesugused silmaga vaadates.
Ärge siis ortke odavat paska, ostke tööstuslik puurmasin, mis on mõeldud igapäevaseks ja karmiks kasutuseks, seal ei töllerda enam miskit, kaalu on 10 korda rohkem, hinda ka kindlasti 10 korda rohkem, hakkavad sealt kuskilt 1500 euro ringist
Näide mitte töllerdavast puurpingist http://interbauen.ee/puurpink-dms-25-v-bernardo.html
Saatan, tagane!

Kuidas saab siin foorumis soovitada korralikku tööstuslikku tööriista? Õige tööriis tuleb ikka poest ja see kõige soodsam.  Toungue 

A.
(21-03-2016, 18:36 PM)Aspelund Kirjutas: [ -> ]Saatan, tagane!

Kuidas saab siin foorumis soovitada korralikku tööstuslikku tööriista? Õige tööriis tuleb ikka poest ja see kõige soodsam.  Toungue 

A.

Mul on paljud asjad elus jäänud ostmata kuna korralikku osta ei jõua ja sitta ei jaksa ka koju vedada. Nii kui järgi annad ja midagi odavat koju tood, nii tuletab kohe meelde, et ei ole nii rikas et üht tööriista mitu korda osta. Samas on ka asju mille arvelt saab kompromissi teha. Hetkel otsisin omale naelapüssi mis laseks vähemlat 120mm naelu, kuna see maksab roppu raha ja kasutatuna ei liigu siis otsin korralikku 750-800grammist karkassi haamrit 
Midagi sellist siis- http://www.ebay.com/itm/STANLEY-15oz-MIG...Swd4tT7HBq

Võiks alustada siin siis arutelu milline on hea haamer. 
Hetkel kasutusel mul 450grammine Lux haamer toruvarrega, hea lüüa kuni 60mm naelu, väga mugav käepide mugav haare, ei väsita kätt.
 Skayer haamer 560grammi- kuni 100mm naelu hea toksida, kuna tal on valuterasest kummeeritud vars siis on temaga porri tehtud ning ankruid petoonist välja tõmmatud nii, et toru oli varre otsas, kuna kangi lihtsalt polnud käepärast ja on igati korralik ja hea haamer. See on üks kallimaid käsitööriistu mis kunagi soetatud. 2000 aasta alguses maksis see ligi 400krooni mille eest sai tollel ajal palju kraami veel osta ja nii mõnigi sõimas mind lollakaks kui teada sai, et mul selline haamer aga mulle see ost meeldib ja tegu väga hea tööriistaga. Siis löödi naelu veel vanaisadelt saadud puuvartega haamritega mis aga minule kuidagi ei meeldinud, sest haamer lendas varreotsast alati kõige suuremas tööhoos.  Big Grin
Veel on äialt laenatud valdur(qvalda) 7kilo koos varrega, vanaaegne sepistatud tükk, hea ja tugev, kuid vahest oleks vaja raskemat. 
Ja üks vanem suur 3kilone sepistatud kirves mida äi tahtis vanarauda saata kuna suur ja raske ning ei leidnud kasutust- väga pikalt ühekäega ei kõksi kuid tavaliselt pole vaja ka kaks korda samasse kohta lüüa- mulle meeldib Rolleyes
Ära osta endale õnnetust kaela, mõtlen seda odava otsa puurpinki. Olen kasutanud, tegelikult kasutan või vaatan pealt peaaegu iga päev. Õnneks on omaks tarbeks täiesti töötav analooge mitte omava riigi toode.
Mõistusega kasutades ilmselt ei tule neid loksumisi ja töllerdamisi vähemalt garantiiajal mitte kallale. On teised vead, mis ilmnevad kohe. Kiiruste vahetamine on lausa õnnetus, kaks rihma, vahel tuleb üks teisest üle tõsta. Rihmade pingutamine käib osadel rihveldatud mutriga, millele näpud ligi ei mahu, saab ka 4mm pulgaga keerata, jube tüütus.  Teisel osal saab küll väikesest pöörast keerata, tegelikult kahest, kolmas käsi on vajalik asendi lukustamiseks. Väga edumeelne süsteem, peab ehk paar aastat vastu, siis loobud kiiruste muutmisest. Rihmad on imepeenikesed, ei pea valule vastu, keskmine (kahel rihmal ühine) rihmaseib on plekitüki küljes ja seetõttu varsti vahib vales suunas.
Puurimisest ka. Hea on kiirpadrun, peab tõesti vastu ja hoiab puure kinni. Sellega rõõmud piirduvad. Võid ju pehmeid materjale puurida, saab ehk talutava tulemuse. Pehmesse terasesse puuritud kahel läbival aval ei ole teljed mitte paralleelsed. Igasugu kaitsetest ei hakka jutustama, ku ikka veel tahad osta, siis vaata, et sügavuse reguleerimine oleks klassikaline, piirad pika poldi ja mutriga. Etteande ratta/hoobade juures olev kruvike on saast. 
Puudub revers! Edu katsetamisel, oma silm on kuningas.  
Kui Pärnu kandis oled, anna tead, saad tutvuda ja proovida.
Tundub, et tegu on igipõlise paradoksiga - odav ei kõlba kuhugi ja hea asi on hobikasutuseks liiga kallis.

Enda tarbeks kasutades puurin vast maksimaalselt 100 ava aastas. Pooltel juhtudel saan vast käsitrelliga hakkama. Ilmselgelt oleks 1500 eurane pink minu vajaduse juures kergelt ülepingutatud. Alginvesteering suur ja hobidega seda niikuinii tagasi ei teeni.

Koneita pakutavaid pinke olen vaadanud jah. See radiaalpuurpink isegi minu jaoks sobiks, iseasi hinna ja kvaliteedi suhe ilmselt ka paigas. Ostmisega hetkel ei kiirusta, vast jookseb mõni kobe liiduaegne toodang kätte.
(21-03-2016, 23:31 PM)Illimar Kirjutas: [ -> ]Tundub, et tegu on igipõlise paradoksiga - odav ei kõlba kuhugi ja hea asi on hobikasutuseks liiga kallis.

Ei ole kalleid vahendeid, on vaesed tarbijad (ja nagu tavaks: oleme selles ise süüdi Big Grin )

Tööriistade peale on võimalik kulutada täiesti sõgedaid summasid ja ma olen alati imestanud, et need, kes võtnud omale tohutud laenud ja ehitanud omale küll kullatud sitapotiga aga korraliku värkstoata elamised - mis neil arus on olnud? 
Tõesõna, kasvõi seesinane laua puurpink aga ka muud pisemad käsitöö vahendid. Mingi hulga õigeid riistasid kannatanuks alati laenurahasse sobitada ja jätta mõni lausidiootsus tegemata, eelkõige raha raiskavad memmed kuupeale saata oma "disain"saastaga...

Olen siin viimasel ajal saanud kasutada korralikku "kodust" Festooli puidu/mööbli pool-profi tehnikat ja kuigi kokku hind on täiesti arutu (hea sõiduauto raha), siis on ka tulemust! Samas: täpselt sama tulemuseni saab ka kõige odavamate lahendustega, isegi ajakulu ei tule oluliselt rohkem (a'la sama kapp 1 või 2 päeva, pigem tunnikesed vahet) aga kurat see mugavus ja eht-saksalik pedantne läbimõeldus! Näiteks see, et juhtmed on eralduvad ja koos tolmukavoolikuga vahetad nende otsas tööorganit ning kogu tuba ei ole üks juhtme-ussipesa! Kasutusel on 1-2 juhet aga näiteks 10 masinat. Sa ju ei kasuta korraga tapi- ja kandifreesi, ketassaagi ja ülafreesi etc. 
Eestist ei kannata osta sest tambovi koefitsent on jõhker aga tulnud kõik otse tootjamaalt. Aga ka siis on hinnatase ikka sarnane ehk näiteks kandiliimimise masina hind suurusjärk 3K euri või spetsiifiline mööblitegemise akutrell koos vajalike lisadega 600+ euri või tapifrees jäme "tonn". Tegelikult on kasutusel KAKS mehekõrgust systainerite virna ratastel + tolmuimeja, töölauad ja muud kavalad lisatarvikud (kus osatakse ka ikka küsida...).  

Asi "tasub" ennast ära, sest Sõbral on kaks vana üürimaja ja seega tuleb iga järgmise korteri kapremondil teha spetsiifilised uued köögid, seinakapid jms, mis ju teenivad. Ise tehes kvaliteetvidinatega on ka kapi hind väga palju odavam, kui tellides. Ja eks vajavad meil ka mõned purjekad sisude uuendamist jne. Aga muidu on küll tipptaseme tööriist lihtsalt iseendale hobiks täiesti arutu hinnaga. Seda "meiesugustele" tavainimestele. Samas, kui kuu- või aastasissetulek on piisav, siis võib midaiganes omale lubada ja siis pole mõtet küll koonerdada, sest õige asi on ÕIGE asi!

No näiteks sellisesse imekujulisse vanasse teenijatuppa spetsiifiliste riiulivahedega "organisaator" või samaimelise suurusega kööki ergonoomiline lahendus või suur lükandustega seinakapp jne: 
[Pilt: DSC_0296.JPG]
Siin ju selge erinevus, üks tahab aastas 100 auku puurida, teine puurib päevas 1000 auku. Kui on tegemist leiva, selle kõrvase ja hobide jaoks raha teenimisega, siis peab ju olema usaldusväärne tööriist. Kasutusmugavus pole ka teise järguline, olgu need juhtmed või akude laadimisaeg.
Muide, mingis teemas, kusagil aasta või pisut rohkem tagasi pakkusin vene puurpinki, otseselt müügi all ei olnud. Isegi raha ei tahtnud - huvilisi null.
(22-03-2016, 14:58 PM)metsakohin Kirjutas: [ -> ]Siin ju selge erinevus, üks tahab aastas 100 auku puurida, teine puurib päevas 1000 auku. Kui on tegemist leiva, selle kõrvase ja hobide jaoks raha teenimisega, siis peab ju olema usaldusväärne tööriist. Kasutusmugavus pole ka teise järguline, olgu need juhtmed või akude laadimisaeg.
Muide, mingis teemas, kusagil aasta või pisut rohkem tagasi pakkusin vene puurpinki, otseselt müügi all ei olnud. Isegi raha ei tahtnud - huvilisi null.

Pink alles ? Huvi olemas ja täitsa raha ka pakun . Smile
Omale ostsin lauapuurpingi 20 aastat tagasi kuna oli vaja puurida 4mm auke 450tk,on mingi Pwer... töötab siiani tõrgeteta ainult padrun hakkab väsima,neid vigu mis siin on loetletud pole esinenud peale töölaua läbipainde,aga sedagi saab vältida terava puuri või vastava paksusega klotsiga.Selle raha eest on masinat küll.ja ei näe vajadust osta suurusjärgu võrra kallimat.
Saarandile: ei ole alles, on õnneks ühe kaasfoorumlase omanduses, peale pikka venimist.

Väikese läbimõõduga (mis on väike) auke saab enamasti puuritud trelliga. Pink siis vajalik, kui on palju puurimist ja puur ka vähe toekam, selleks ongi vaja lihtsat kiiruse muutmise võimalust. Kõik jubinad ei mahu alati puurpingi töölauale.

Nende tänapäevaste pinkidega metalli kallale väga ei kipu, 10mm ja suurem puur on minu jaoks välistatud.