automoto.ee foorumid

Täisversioon: Tööriistadest
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
(30-12-2019, 12:48 PM)Peeter80 Kirjutas: [ -> ]Kuuri nurgas vedeleb metabo bst 9.6 alutrell. Akud läbi. Kas ja kust on mõtet vaadata uusi akusid? Või ei tasu ära ja utiili kogu kupatus? Endal muidu olemas juba ammu milwaukee profikas aga mõtlesin et kui odavalt saaks korda siis las ta seisab igaks juhuks riiulis.
Sellist akut otsid?  https://patareid.ee/est/metabo-6-25471-6...oriistaaku
(30-12-2019, 16:38 PM)Peeter80 Kirjutas: [ -> ]Krt see näitab selle tarbimisele suunatud majanduse valusid. Trell ise korralik ( no ütleme koduses majapidamises toimiks hästi) aga mingi lisavidina puudumise pärast viska asi utiili....

Võib ka ringlusesse panna. Kellegi võib sarnane asi olla maha kärsanud ja poolpidused akud riiulis hapnemas. Ma sain nii endale 12 V komplektiWink

Minu suureks kurvastuseks ei uuenda Renovaar enam NiCd akusid samale keemiale, vaid ainult NiMh. Mis aga ei talu külma nii hästi. Oluline muidugi vaid neile, kes akusid külmal ajal tuppa sooja ei vea.

9,6 V drelliga ei ole ka autoakult krokudega voolu võtmine kuigi ohutu tegevus - lõpuks põlev vältimatult maha.
minu kehv mälu ütleb, et siinsamas foorumis ksf! viplala on põhjalikult seletanud akude vahetamise teemat ja nende kokku keevitamisest on ka juttu olnud.
kui uut osta ei raatsi ja renovaarile kasumit teenida ka ei taha, siis tuleb prc-st osta ja ise teha.
Kui 10 euriga akut ei saa siis pole väga mõtet.
Ma sain sellise uue ostast 30 euriga . Tööriista marketis uus on 150-200 umbes.
[Pilt: 1_9_57038953.jpg?_ga=2.84180506.20111542...1543524552]
(30-12-2019, 15:38 PM)ahtos Kirjutas: [ -> ]Need tegemised on vähe segadusse ajavad ühes joodetakse elemendid tinaga teises räägitakse,et kolviga ei või aku lähedale ka minna-kellel õigus?
 Kui enne jootnud oled siis saab hakkama ilusti. Lihtsalt kolb peab piisavalt võimas olema et korralikult ja kiirelt joota. Lahjaga sussitades võib tõesti patarei soojaks saada. Samas õieti tehes ei lähe element leigekski mitte.
 Aku saes või muruniidukis tühjaks ja kohe täis lastes lähevad nad kindlasti soojemaks.
Pigem miks ei soovitata elemente joota on see et siis igasugu guliibinid ei saa neid lühisesse lasta kogemata.
Youtubes soojuskaameraga tehtud videod 18650 jootmisest olemas. Element ise ei peagi soojaks minema. Piisab kui samuse klemmi nii kuumaks saad et tina sulama hakkab ja seal klemmi taga tähtsad organid kahjustuse kätte saavad. 3-4 sekundit jootekolbi klemmi vastas hoidmisest tõuseb temp seal klemmi taga 200 kraadini.
(30-12-2019, 22:57 PM)olli Kirjutas: [ -> ]Youtubes soojuskaameraga tehtud videod 18650 jootmisest olemas. Element ise ei peagi soojaks minema. Piisab kui samuse klemmi nii kuumaks saad et tina sulama hakkab ja seal klemmi taga tähtsad organid kahjustuse kätte saavad. 3-4 sekundit jootekolbi klemmi vastas hoidmisest tõuseb temp seal klemmi taga 200 kraadini.
Kui jootmine 3-4 sekundit võtab, siis ei tasu sellises kohas kolbi kätte võttagi.
Nagu öeldud, peab kolb piisavalt suur ja võimas olema.
Ja juhe, mille sinna akule külge paned jahtub ka 1 sekundiga maha? No võibolla, kui kasutada 0,75mm² kaablit. Aga sellega ju tööd ei tee. Neljaruudune vask, köetuna 300+°C, sisaldab aga päris hea portsu sooja. Üldiselt on akukogukond selles osas üsna ühel meelel, et tegu on väga suure riskiga ettevõtmisega. Õige punktkeevitamise teeb iga akupood vast tänapäeval ära juba, milleks riskida sellega et üks rikutud element kogu paki poole aastaga loojakarja viib.
Pole see punktkeevitamine ka nii keeruline, vana aku ikka majapidamisest leiab, kui juba on mõte üldse elemente vahetama hakata.
Garaazi ja ehitustandrile Makita tolmuimejat tasub osta? 
Näiteks see https://www.k-rauta.ee/p/vee-ja-tolmuime...wc&index=1 ,
või on ainult Kärcher selles vallas tegija?
Ma võtsin Karcher WD 6 vahetult enne jõule. Stokkeris oli sooduskampaania 195 euri, praegu Karcheri oma lehel 209 eur. https://www.kaercher.com/ee/home-garden/...82700.html

Makitast on 300W jagu võimsam ja elektritööriistade jaoks pistik samuti olemas. Muud näitajad mind eriti ei huvitanud. Makital vähemalt pilti vaadates tundub et imemisvõimsust reguleerida ei saa?
(03-01-2020, 16:36 PM)Laurts Kirjutas: [ -> ]Garaazi ja ehitustandrile Makita tolmuimejat tasub osta? 
Näiteks see https://www.k-rauta.ee/p/vee-ja-tolmuime...wc&index=1 ,
või on ainult Kärcher selles vallas tegija?

Vabandan, kuna makita kohta midagi öelda ei oska. Küll aga küsiks, et miks just selline ja nii kalli hinnaga?

Täiesti ok kärcheri saab ~100 ringis vb vast? Aga kotid on suht kallid sinna.

Pool aastat tagasi ostsin sooduka ajal ~50 euroga sellise: https://www.bauhof.ee/et/vee-ja-tolmuime...30l-652382
Väga hästi on korteri remondi üle elanud ja kotid on ka odavad sisse osta. Kasutasin sellega koos tolmuvaba lihvklotsi ja paar korda sai tolmukott nii täis lastud kogemata, et ei jõudnud masinast välja hästi tõsta.
Töötab eduliselt siiamaani. Küll - mürataseme võrdlus mul puudub ja alguses ajas pisut sellist "uue elektroonika" lõhna esimese tunni jooksul. Aga muidu julgen kiita selle raha eest küll.
makita (nilfiski)  kasuks räägib väga pikk imivoolik, mistõttu on minuarust sellega väga mugav tööd teha. 
mul see https://www.farron.ee/tolmuimeja-se-62-e...iseks.html
(31-12-2019, 10:54 AM)huvi5 Kirjutas: [ -> ]Pole see punktkeevitamine ka nii keeruline, vana aku ikka majapidamisest leiab, kui juba on mõte üldse elemente vahetama hakata.
 

Autoaku ja lüliti üksi ei tööta korralikult, proovitud variant. Sai tehtud keevitus nii, et auto aku oli paugu andjaks, lüliti oli kohe otsa küljes aga litaka aja eest sai pandud hoolitsema  hiinast ostetud aegrelee, mis omakorda juhtis suvalist auto eelsüüteküünalde releed. Viimane peab selle litaka kenasti vastu ja aegrelee pealt saab ülimalt täpselt alla sekundilise impulsi kätte. Ilma releeta oli tegevus paras kepp ja käpikud. Küll ei jäänud nikkel riba kinni ja küll sai jälle liiga tugeva litaka. Erineva läbimõõduga juhtmed ja erineva laadimisastmega aku mängis rolli jne jne jne. Relee muutis kõik need probleemid olematuks. Kruttisid paika ja plõksutasid täiesti ideaalselt kõik kokku. Otsik sai samasugune tehtud nagu joutuubi lingil. kaks vasest juhtme juppi ja juhtmete ühendamiseks mõeldud kruvidega sild. See sai paigaldatud koos lülitiga mingi jupstüki peale, et oleks terviklik ja käes mugav lahendus. Mingi aeg võin pildi ka sellest teha kui kellelgi huvi peaks olema aga momendil pole see minu käes.
(03-01-2020, 16:36 PM)Laurts Kirjutas: [ -> ]Garaazi ja ehitustandrile Makita tolmuimejat tasub osta? 
Näiteks see https://www.k-rauta.ee/p/vee-ja-tolmuime...wc&index=1 ,
või on ainult Kärcher selles vallas tegija?

Ma soovitaks tolmuimejale vahele toppida koonusega ämbri/tünni, siis ei pea üldse tolmuimeja kottide pärast enam muretsema ja tegelikult saab kasutada üsna suvalist imurit mis normaalselt imeb.

Koonuse saab osta näiteks siit https://www.aliexpress.com/item/32938599360.html Kaanega ämber tuleb endal otsida, soovitavalt metallist või tugevast plastist, et lömmi ei imeks. 

(03-01-2020, 18:27 PM)viplala Kirjutas: [ -> ]...

Ma soovitaks tolmuimejale vahele toppida koonusega ämbri/tünni, siis ei pea üldse tolmuimeja kottide pärast enam muretsema ja tegelikult saab kasutada üsna suvalist imurit mis normaalselt imeb.

Koonuse saab osta näiteks siit https://www.aliexpress.com/item/32938599360.html Kaanega ämber tuleb endal otsida, soovitavalt metallist või tugevast plastist, et lömmi ei imeks. 
...
koonus on hiinamaalt ammu kohal aga sobiva, piisavalt suure ja tugeva anuma leidmine on probleemiks, puutöö juures saab kähku väike anum täis.
oot meitel müügil plekist tuhkatriinud kas need ei kõlba?

naine saatis juba ametlikult p tähega kohta selle koonusämbri Big Grin
tsükloni teemal oli kunagi seuke jutt. praegu on ta tubasel tööl, ehk koos puruimuriga puupinkide sabas toimetamas.
jutuks olev kreissaag lebotab enamasti, kuna juba mõnda aega teen puid halumasinaga.

https://forum.automoto.ee/showthread.php...#pid339347
(03-01-2020, 20:47 PM)honkomees Kirjutas: [ -> ]koonus on hiinamaalt ammu kohal aga sobiva, piisavalt suure ja tugeva anuma leidmine on probleemiks, puutöö juures saab kähku väike anum täis.

Need plastvaadid on täitsa asised. Kaan käib vitsaga, kerged, ja erinevad suurused ka olemas.
(03-01-2020, 21:06 PM)diesel Kirjutas: [ -> ]tsükloni teemal oli kunagi seuke jutt. praegu on ta tubasel tööl, ehk koos puruimuriga puupinkide sabas toimetamas.
jutuks olev kreissaag lebotab enamasti, kuna juba mõnda aega teen puid halumasinaga.

https://forum.automoto.ee/showthread.php...#pid339347
see siis lihtsalt koonus kus küljelt toru sisse ja püstine toru koonuse põhjani?