automoto.ee foorumid

Täisversioon: Tööriistadest
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
vot siis, mul omal seukest pilti polnudki.
Smile
(09-01-2020, 20:13 PM)Mart69x Kirjutas: [ -> ]Uus mootor sellele Kärcheri auru imurile maksab ca 60 euri. Ei ütleks, et kallis kui maksab ca 10% masina hinnast. See  mudel peaks ka suht vana olema kuna mudeli uuendus nimega SV7 tuli juba vähemalt 6 aastat tagasi välja. Enamasti lastakse mootor või nende laagrid kotti kui  1. kui ei kasutata vahu vähendit (käib musta vee paaki korgi täis, et must vesi vahtu ei läheks ja seda mootorisse ei tõmbaks) 2. Ei jälgita vee maks nivood, mis paagi peal kirjas. 3. tõmmatakse või lükatakse täidetud vee paagiga masin ümber. 4. Vee paagis olev tõusutoru unustakse panemata või kinnitatakse halvasti ja see kukub vee paagi põhja.
Nu vot siis.  Isegi see põhjalik kasutusjuhend siin on liiga keeruline, et viitsiks kõike seda eidele selgeks teha.  Igatahes tänud vastamast.     Vanust masinal 2-3  aastat, täpselt ei mäleta.       Kellel siis vaja sellist asja saab lisa 60.- mootoriga asja tööle.
Vaja ülafreesi,vaatasin makita omi.Poes selgus makitat on kahte värvi sinine ja punane.Punane oli võimsam ja odavam kui sinine.Kas punane on niiöelda ühekordseks kasutuseks(säästukas)või tasub ikka sinist vaadata.
Punane Makita - kas Maktec on Makitaks nimetatud?
Kui nii, siis:
https://www.google.com/search?q=maktec+vs+makita
Tehniline progress on minust kusagilt hiilides mööda läinud. Vähemalt selles varjundis ei olnud mul aimugi, et nii ka juba tehakse:
Pärast pikki aastaid kõhkluseid, kahtluseid ja "milleks mulle seda nii väga tarvis on" fraase, otsustasin hetkeajel, et mul on ikka käigukastiga trelli tarvis. Noh, mitmedki tööriistad tahavad aeglasemaid pöördeid pikema eluea tarvis ja mõned tööd on mõnusamad teha väiksema pöörde ja suurema jõuga jne jne. Bauhofis oli parajasti kampaania - kõik asjad mingi % alla, äkki oli see number 30? See polegi tähtis, tähtis on see, et Bauhofis oli ainult üks käigukastiga trell müügis, aga minul oli just tol päeval nii vastupandamatu soov taolise omadusega aparaat endale saada. Ja siin ta nüüd ongi - Makita HP2070
[attachment=80046]
Käikude lülitamine ei ole minu arust kõige ergonoomilisem, aga elab üle. Imestama pani, et miks see ratas, mis tavaliselt päästiku sees, näpu all  paikneb, on aparaadi seljal.
[attachment=80048]
Esimese puurimise ajal ilmnes huvitav nähe - pöörded ei muutu, suru peale või tõsta üles, pöörded on alati seal, kuhu rattast on piiraja seatud. Päästiku sees olev ratas on justkui mehhaaniline piiraja - päästik edasi ei lähe ja mootoril on jõudu niipalju, kui piiraja laseb, samas kergema veo peal käib mootor ja padrun koos sinna kinnitatud riistaga kiiremini ringi, näiteks üles tõstes. Kõvemini peale surudes langevad pöörded jällegi maha, kuni seikumiseni, asjaolude kokkusattumisel. Sellel aparaadil toimib aga justkui pööreteregulaator - need on konstantsed ja koormusest ei sõltu.
Järmine päev ilmnes, et Decoras on sama asi müüa soodsamalt, kui Bauhofis soodusega. Tujurikkuja või midagi sinnapoole...
(27-01-2020, 23:42 PM)tungla Kirjutas: [ -> ]Vaja ülafreesi,vaatasin makita omi.Poes selgus makitat on kahte värvi sinine ja punane.Punane oli võimsam ja odavam kui sinine.Kas punane on niiöelda ühekordseks kasutuseks(säästukas)või tasub ikka sinist vaadata.
2 aastat tihedat kasutust, korra remondis, spindli luku vahetus, mingi plastiknaga oli murdunud ja vedru viskas välja.
Käes hoides unistad sujuvast käivitusest.
(28-01-2020, 02:00 AM)Wiki432 Kirjutas: [ -> ]Järmine päev ilmnes, et Decoras on sama asi müüa soodsamalt, kui Bauhofis soodusega. Tujurikkuja või midagi sinnapoole...
Seda va sinist tahad osta siis teedki iga kord hinnavaatlusringi:
Makserv
Boxes
Tallmac
Decora
K-Rauta
Espak
Bauhaus
Samal tootel hinnakäärid eri butiikide vahel 299-409€ pole mingi ime. Paraku ei ole nii, et kõik tooted oleks sama poe leti peal kõige soodsamad.
Bauhofil on ju parima hinna garantii, eitea kas töötab ka?
(28-01-2020, 03:01 AM)Laurts Kirjutas: [ -> ]Bauhofil on ju parima hinna garantii, eitea kas töötab ka?
See ikka  Bauhausil.
(28-01-2020, 15:23 PM)klemm Kirjutas: [ -> ]
(28-01-2020, 03:01 AM)Laurts Kirjutas: [ -> ]Bauhofil on ju parima hinna garantii, eitea kas töötab ka?
See ikka  Bauhausil.

https://www.bauhof.ee/parima-hinna-garantii
Üks tööriist - vikat - leiab väärkasutust viimasel ajal igal pool. Kaasa arvatud filmis Tõde ja õigus. Seal küll sulase vikatit ei näidata aga tema selja taga vehib üks tüdruk küll tühja. Viimati ETV-s Eesti nafta nimelises saates. 
 https://menu.err.ee/1027870/nogesekasvat...-jaanipaev 
Seal käib vikat isegi rinnakõrgusele. Mulle õpetati ikka, et vikati kand maast lahti ei tule ja vaalu alune tuleb korralikult lahti niita. Häbi on vaadata töötegemise solkimist ja noored võtavad ju kohe õppust kui kusagilt vikati ligi pääsevad. Parem oleks siis nõgeseid niita matšeetega.
(28-01-2020, 17:58 PM)aavu Kirjutas: [ -> ]Üks tööriist - vikat - leiab väärkasutust viimasel ajal igal pool. Kaasa arvatud filmis Tõde ja õigus. Seal küll sulase vikatit ei näidata aga tema selja taga vehib üks tüdruk küll tühja. Viimati ETV-s Eesti nafta nimelises saates. 
 https://menu.err.ee/1027870/nogesekasvat...-jaanipaev 
Seal käib vikat isegi rinnakõrgusele. Mulle õpetati ikka, et vikati kand maast lahti ei tule ja vaalu alune tuleb korralikult lahti niita. Häbi on vaadata töötegemise solkimist ja noored võtavad ju kohe õppust kui kusagilt vikati ligi pääsevad. Parem oleks siis nõgeseid niita matšeetega.
 Muide Kuubal niidetakse parkides, teede ääres ( hobustele) ja suure juhi sulase  Che Guevara mausoleumi ümbert matseetedega.  Küsige Hr. Luige käest, kas ta nägi oma reisu ajal mõnda muruniitjat, trimmerimeest  või kuulis mootorsae mürinat. Kui tütar mu video riputamiseks korda seab, siis näete kuidas hanereas käivad kummargil ja madala muru veel madalamaks teevad.

 Parumat  h2rra
(28-01-2020, 17:58 PM)aavu Kirjutas: [ -> ]Üks tööriist - vikat - leiab väärkasutust viimasel ajal igal pool. ...
... Mulle õpetati ikka, et vikati kand maast lahti ei tule ja vaalu alune tuleb korralikult lahti niita. Häbi on vaadata töötegemise solkimist ja noored võtavad ju kohe õppust kui kusagilt vikati ligi pääsevad. ...
Ühest küljest sul ju õigus aga teiselt poolt, käib ikka vikati kand maast lahti küll, iga kaare lõpus keerad kannaga vaalu pahupidi, siis ei pea kohe hakkama vaalu laiali lööma, kuivab ka vaalus nati aega. Kui niita vaal tihedaks, siis peab eraldi aega kulutama vaalu laiali löömiseks. 
Kinumeestel ja noortel oleks mõistlik käia Võrumaal vikati niitmise võistlust vaatamas-proovimas, iga aasta saab näha.
P.S. Pildil olevast daamest tuleks kaugel hoida, sedasi nüüd küll ei käi niitmine.
Ei mingit ülearust liigutust kui ikka päev niitmist ees. Viiekümnendatel sai talvine lehmahein käsitsi puisniidust tehtud. Laialilöömine pärast tokiga juba köömes. Olid ka mehed, kes käisid nii niitmisteenust tegemas- söök+rublikud. Mäletan Ratas Eedit, kes aastaid meil niitmas käis. Üks suvi ei tulnud. Leiti muumiana oma üksikust metsatalust Ärma naabruses , diagnoos - nälga surnud.
Viimast käsitsiniitmist alul kuulsin, siis päris vaatasin Tsernobilis 86 aasta varahommikul. 6-7 meest hektarites rohumaa kallal. Tulid diagonaalis paarimeerise vahemaaga. Uhke pilt. kui korraga vikatit luisatakse.
Ärge pahandage, see daam leidis urisemas marutõbise või karvutu rebase ja kaitseb end...Kohe lõpevad looma piinad.
Akutööriistade ja akude ristkasutus - adapterid. 

https://youtu.be/MMssklzoBAk
(29-01-2020, 09:16 AM)pen.skar Kirjutas: [ -> ]Ei mingit ülearust liigutust kui ikka päev niitmist ees. Viiekümnendatel sai talvine lehmahein käsitsi puisniidust tehtud. Laialilöömine pärast tokiga juba köömes. ...
Meil sai 2-3 lehma ja hobuse hein käsitsi niidetud pea aastani 1980, põllult ju teenistuja perel heina teha ei lastud, ikka niiduveered, sooservad jms, kust ainult käsitsi niites ja kandepuudega küüniplatsile välja kandes sai hein tehtud.
Mind õpetati ikka nii, et lai kahemeetrine kaar ühtlaselt vikat maadligi kogu kerega keerates, mitte käte jõuga ja kaare lõpus tõuseb vikati kand üles, keerab vaalu turri, vaal muidugi eelmise, niidetud osa peale. Kui vaja (noh vihma hirmus taheti hästi kiiresti rõuku saada), siis löödi vaal laiali ikka vikativarrega tagasi algusse tulles, eraldi kunagi mingi tokiga laialilöömist ei tehtud.
Päev läbi ei niidetud, ikka nii kella 4-9 umbkaudu, pärast seda hommikusöök ja siis juba varemniidetud heina kuivatamise protseduurid, üleslöömine (kaarutamine vististi kirjakeeles), kokkuriisumised ja rõukupanemised, viimane tükkis lõppema hämaras, nii k 23 paiku. Vahepeal ka muud loomadega seotud tööd.
See ristkasutus.
Makita akut vist punase milwi külge ei saanud?
Vaja oleks akusoojapuhur,mida makita pole veel suutnud teha.
Kuskil on müüa erinevaid vahetükke millega saab ühele aparaadile teise aku panna
(30-01-2020, 11:06 AM)Maisalup1 Kirjutas: [ -> ]Kuskil on müüa erinevaid vahetükke millega saab ühele aparaadile teise aku panna

Paar postitust eelpool panin video sellest. 
Sealt ka mutikase küsimus.
Vaatasin seda ristkasutust,aga seda kohta kus neid adaptereid müüakse küll tähele ei pand,omalgi oleks vaja Makita aku Boshi trelliga ära paaritada.Paned ehk uue lingi kus neid müüakse.