automoto.ee foorumid

Täisversioon: Tööriistadest
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Lahti võtsin trelli ammu ja ei mäleta enam, kuidas asjad olid, aga ehk on see rõngas mootori pära ümber, et kaks kondensaatorit massis oleks?
(26-11-2020, 18:31 PM)Sten Kirjutas: [ -> ]Lahti võtsin trelli ammu ja ei mäleta enam, kuidas asjad olid, aga ehk on see rõngas mootori pära ümber, et kaks kondensaatorit massis oleks?
 Mootori kestaga nad väga tõenäoliselt olid mõeldud koos olema küll, vormistamine on küsimus.
(26-11-2020, 13:04 PM)rulli Kirjutas: [ -> ]Tundub, et Makita pole vahepeal akudrellide osas kvaliteedihüpet teinud. ka DDF485Z tuli juba uuena padruniga, mis võlli otsas kõveralt (10mm puuri amplituud puuri otsas oli 2-3mm). Ka 4,5x50 kruve lastes oli käes tunda, kuidas kogu drell vibreerib.

Ma olen ülal vist juba oma jube kiirelt loksuma hakanud padruniga 482 kirunud. Käisin Makservis muid juppe hankimas ja võtsin sealt ka uue reduktori (?). Näis, kas ja millal külge kruvin...

manuspildil on trell, selle 30eur reduktor ja sama palju maksnud hiinlaste ketaslõikur. Kasutab Makita akusid.

lõikuriga pole ma küll veel tööd teinud, aga tundub, et 30eur eest on "teiseks lõikuriks" riista küll. Lubatud 800W pole kindlasti ja ka 11krpm ei ole, aga lõikab küll. Lihvketas jääb keretööde puhul ilmselt pistikrellaka külge.
Võimalik, et lubatud 800W ja 11krpm on kolmas kiirus - see, mille jaoks on küll aste/tuluke, mida aga sisse lülitada ei saa Smile
Mul oli sellesama 482-ga sama häda- loksus ja ei hoidnud puuri kinni ning see häda tekkis suht kähku. Viisin garantiisse ja tehti mõne päevaga asi korda (K-Rautast ostsin ja garantiisse läks ka nende kaudu). Sellest on nüüd vist oma aasta möödas ja seni toimib. Kusjuures ka siin on vist nii mõnigi öelnud selle 482 kohta, et peale remonti on tööle jäänud.
Korra on kiirliidetest juttu olnud, aga ei saanud targemaks milliseid peaks vältima.
Kas trabiflex.ee kiirliiteid peaks vältima või kõlbavad kasutada?

Kui neid on parem vältida, siis mida soovitate? Peab olema veebipoe või telefoni/e-maili
teel ostetav või siis Viljandi pood. Mõned sarnased messingust kiirliited olen kunagi
Viljandi Sanokist ostnud, need olid küll kehvad ja ei tulnud normaalselt lahti.
Tundub olema õige koht küsimiseks - kas on olemas head lahendust SDS puuri kinnitamiseks tavalisse padrunisse (3-e haaratsiga)?
SDS süsteemi jaoks tehakse lihtsalt palju paremaid puure, mida on kogunenud päris miitmeid, aga puurvasarat ennast osta ei plaani.
Täna olen puuri kuidagi nende 3-e haaratsi vahele ikka saanud, aga see on suht tülikas. 
Variant on midugi relakaga ots maha lõigata, aga peenematel kaob koos otsaga ka oluline osa puuri pikkusest  Smile
Kui auke vaja puurida rohkem kui 1-2 tk, siis paremat varianti ei ole, kui SDS trell osta. Jõudluse vahe on öö-ja-päev. Pehmete materjalidega muidugi mitte niiväga, aga pehme materjaliga saab ka suvaline odav kivipuur hakkama, ei pea SDS otsaga puuri ostma. Betooni puurimise puhul näiteks isegi Makita SDS akutrell puurib ajaliselt mitu korda kiiremini kui samas hinnaklassis (~150 eur) metabo mehaanilise löögiga trell. Ja sealt nõks kallim juhtmega metabo SDS trell makitast veel oma poole kiiremini. Isegi 5mm kruveauke tehes on ikka erinevus väääääga tuntav mehaanilise löögiga tavatrelli ja pneumolöögiga sds vahel. Aga eks mul "paremal päeval" olnud vaja ka 600+ auku teha.
(30-11-2020, 12:57 PM)maaks Kirjutas: [ -> ]Tundub olema õige koht küsimiseks - kas on olemas head lahendust SDS puuri kinnitamiseks tavalisse padrunisse (3-e haaratsiga)?
...

SDS padrun ja sellele sobiv saba padrunissekinnitamiseks? Kusagil poes olen säärast valmis asja näinud ka, aga kiire netiotsing ei andnud tulemust.

Kas kõnealune 3-käpaline ei suuda haarata kahelt poolt liistusoont nii, et puur tsentrisse jääb? Mu vana Metabo suudab, Makitadega lõpeb enne kannatus.
(30-11-2020, 14:04 PM)v6sa Kirjutas: [ -> ]
(30-11-2020, 12:57 PM)maaks Kirjutas: [ -> ]Tundub olema õige koht küsimiseks - kas on olemas head lahendust SDS puuri kinnitamiseks tavalisse padrunisse (3-e haaratsiga)?
...

SDS padrun ja sellele sobiv saba padrunissekinnitamiseks? Kusagil poes olen säärast valmis asja näinud ka, aga kiire netiotsing ei andnud tulemust.

Kas kõnealune 3-käpaline ei suuda haarata kahelt poolt liistusoont nii, et puur tsentrisse jääb? Mu vana Metabo suudab, Makitadega lõpeb enne kannatus.
ka mina olen sds saanud muretult nt akudrelli tavapadrunisse ilusti kinni.on olemas ka ülemineku kus üts ots sds ja teine ots keere mis läheb drelli padrunisse,pista padrun otsa ja voilaa.mul autos isegi see olemas.
Nii, käisin täna garaažis ja tuvastasin hästi toimiva kiirliite pesa mis on kompressori küljes, CEJN kirjade järgi.
Kes meil CEJN-i müüb, ma mõtlen peale Stokkeri kus enamus on kirjaga "Tellitav toode, küsi tarneaega siit".
Kas meitel on müügil ka mõne muu tootja kiirliiteid jms. suruõhu kraami mis on CEJN-ga kvaliteedilt võrreldav?
(30-11-2020, 14:30 PM)muska71 Kirjutas: [ -> ]
(30-11-2020, 14:04 PM)v6sa Kirjutas: [ -> ]
(30-11-2020, 12:57 PM)maaks Kirjutas: [ -> ]Tundub olema õige koht küsimiseks - kas on olemas head lahendust SDS puuri kinnitamiseks tavalisse padrunisse (3-e haaratsiga)?
...

SDS padrun ja sellele sobiv saba padrunissekinnitamiseks? Kusagil poes olen säärast valmis asja näinud ka, aga kiire netiotsing ei andnud tulemust.

Kas kõnealune 3-käpaline ei suuda haarata kahelt poolt liistusoont nii, et puur tsentrisse jääb? Mu vana Metabo suudab, Makitadega lõpeb enne kannatus.
ka mina olen sds saanud muretult nt akudrelli tavapadrunisse ilusti kinni.on olemas ka ülemineku kus üts ots sds ja teine ots keere mis läheb drelli padrunisse,pista padrun otsa ja voilaa.mul autos isegi see olemas.
Ostad 35€ Qvalda SDS trelli ja jäävad ära igasugused jamad.
(30-11-2020, 20:02 PM)ahtos Kirjutas: [ -> ]Ostad 35€ Qvalda SDS trelli ja jäävad ära igasugused jamad.
Kus neid pakutakse?
(30-11-2020, 18:50 PM)Kalts Kirjutas: [ -> ]Nii, käisin täna garaažis ja tuvastasin hästi toimiva kiirliite pesa mis on kompressori küljes, CEJN kirjade järgi.
Kes meil CEJN-i müüb, ma mõtlen peale Stokkeri kus enamus on kirjaga "Tellitav toode, küsi tarneaega siit".
Kas meitel on müügil ka mõne muu tootja kiirliiteid jms. suruõhu kraami mis on CEJN-ga kvaliteedilt võrreldav?
würth ja hydroscand, ise eelistan ka cejni kiirliiteid.
Isand Muska pani valepidi ülemineku pildid. Sellisega pannakse silindrilise sabaga puur SDS külge., Aga küsiti teistpidi: kuidas saada SDS sabaga puur tavalise padruni vahele kinni.
Mina ostsin Ostast,sai ka paar teist sama nimega firma riista ostetud.Trelliga sai ka meisli funktsiooniga tööd tehtud-põristas küll.
(30-11-2020, 18:50 PM)Kalts Kirjutas: [ -> ]Nii, käisin täna garaažis ja tuvastasin hästi toimiva kiirliite pesa mis on kompressori küljes, CEJN kirjade järgi.
Kes meil CEJN-i müüb, ma mõtlen peale Stokkeri kus enamus on kirjaga "Tellitav toode, küsi tarneaega siit".
Kas meitel on müügil ka mõne muu tootja kiirliiteid jms. suruõhu kraami mis on CEJN-ga kvaliteedilt võrreldav?
Prevost võiks olla ka täiesti võrreldava kvaliteediga.
Mõlemat pidi üleminekupadrunid on olemas. Löögi jaoks pole nad head, kuna padruni inerts neelab löögi energiat. Pikaks teevad ka trelli. Aga hädapärast käib kah, kui paremat võtta pole.

Ühesõnaga kui võimalik, siis pane trellile vajalik padrun külge või kasuta olemasolevale padrunile sobivat puuri.
Palun viidet küsitud suunas (SDS kinnitusega puur "kolmelõualisse" padrunise) üleminekule.

Kinnitan igasuguste täiendavate raskuste halba mõju löögi teravusele. Muu hulgas selleks kergem SDS ju välja mõeldigi.
SDS max -> SDS ja lõikad max otsa lühemaks.
https://www.amazon.ca/Adapter-Connection...B07B4THWD3#

Kel vaja siis mul üks on üleliigne.