automoto.ee foorumid

Täisversioon: Delta elektrisüsteem (jama kommutaatoriga) [LAHENDATUD]
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Tekkis mõte, et võiks oma deltal kõik tuled ja helisignaali korda teha, kui võimalik. Esimene probleem tekkis kohe kommutaatori juures.
See ots kust lähevad juhtmed kommutaatorist tuledesse ja signaali on 6 klemmiga
[Pilt: Kommutaator_tarbija.JPG]
Suurem pilt

Aga see ots, kuhu tuleb genekast vool on 4 klemmiga. Mul on skeem olemas, kus on kõik tähised ilusti peal, nii on ka kommutaatoril, kuid ühte klemmi pole, nimelt 01 klemmi, mis peaks minema signaali.
[Pilt: kommutaator_genekas.JPG]
Suurem pilt

Sama kommutaatori pilt tähistest on siin:
[Pilt: Kommutaator_pealt.JPG]
Suurem pilt

Igaks juhuks lisan ka skeemi (kuna ma vene keelt eriti hästi ei valda, siis tõlkisin selle skeemi enda jaoks arusaadavalt ära. Aga noh, kes elektrisüsteemiga nokitsenud on, saab aru mis on mis):
[Pilt: elektriskeem.png]
Suurem pilt

Kas sellisega on võimalik esimene(lähi- ja kaug-)tuli, tagumine- ja pidurituli ning signaal ja süütelukk tööle saada?

Hetkel, nii nagu piltide peal ühendatud on, töötavad esimene kaugtuli ja tagumine tuli (kui lüliti on paremal, kui on vasakul, töötab ainult tagutuli).

Äkki oskab keegi aidata?
Hetkel ei oska midagi tarka sulle rääkida. Kui maale lähen, võin enda mopeedi skeemi võrrelda sinu skeemiga ja suudan ehk midagi targemat rääkida. Ma enda omal tegin kaa sama skeemi järgi juhtmestiku ja mul asi kõik toimis.
Kas kõik nimetatud asjad toimisid (esimesed ja tagumised tuled, süüde ja signaal)?
Ega tegelikult rohkem polegi vaja teada, kui et kas sul on generaatoripoolses otsas ka 4 klemmi ja kas 01 klemm on kasutusel.
Pole kasutajalt urmet48 vastus saanud ning proovisin ise. Sellise kommutaatoriga, nagu on minul, kõik töötab.