automoto.ee foorumid

Täisversioon: gaz24 mootor!
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
tervist!
sai siis siit foorumist ühe kasutaja käest mootor ostetud!
võtsin klapikambri kaane maha, nookurid kõik rooste kirmet täis,õli oli nagu ahjulakk jne! nüüd mootorit käiates mingi imelik hääl sees nagu miski hõõruks! (sama hääl,nagu laseks mootorit ilma õlita ringi vms)

et milles võib viga olla?? ja mootori häält poel veel üldse kuulda saand! ei julge käiata ka ,pärast motoor kotis!

hulgi uusi juppe sai ostetud jne, et mdia soovitate? võtan maha viin tagasi? või mis teha sellega nüüd`?


lähen mõõdan surveastme ka ära,kui kohvi on siis viin tagasi!
Hhääl on ilmselt sellest et silindrid roostes. Kui teda käima ei pane ja praegu mõõtma lähed siis "tänu" roostele ilmselt kompresiooni ei ole eriti. Surveaste on hoopis midagi muud ja seda mõõta suht raske.
(17-04-2009, 17:10 PM)tiit Kirjutas: [ -> ]Hhääl on ilmselt sellest et silindrid roostes. Kui teda käima ei pane ja praegu mõõtma lähed siis "tänu" roostele ilmselt kompresiooni ei ole eriti. Surveaste on hoopis midagi muud ja seda mõõta suht raske.


to tüüp kellel see mõõduriist on oli täna tartus,ei saanudki mõõta ja jumal tänatud et ei saanud!

nii aga mida siis teha selle mootoriga? ega sõita sellega vist ei saa?
tõsiselt oleks vaja kiireid vastuseid,saab ära otsustada mis edasi teha sellega!

tõsiselt käima ajab see,et sai terve nädal otsa janditud et mootor korralikult peale saada! ostsin hulga uusi juppe külge jne! ja nüüd nagu välja tuleb on mootor "roostes" tutika veepumba, klapikambrikaane tihendi,uue geneka,uue pensupumba,ja hulga muid tihendid sai ka ostetud! nädal aega tööd ja vaeva ilma asjata rsk!

et ei hakka ma mingit survet siis enam mõõtma? võtan mootori maha ja vean tagasi? loogish krutin vanad jupid külge tagasi! mootorit juppideks lammutada ja puhastada ja uuesti kokku laduda ma küll ei viitsi!
mootor pidi olema ainult aasta seisnud! mul seisis teine mootor ~7a garaasis, tõstisn peale ja mingit roostet ei olnud! õli oli ka puhas ja klapikamber ka seest nagu uus!
Aga miks siis enne pealepanekut ei kontrollinud elementaarseid asju mida mootori ostmisel kontrollitakse? Vii tagasi see mootor. Kindlasti leiad palju parema.
(17-04-2009, 19:30 PM)tiit Kirjutas: [ -> ]Aga miks siis enne pealepanekut ei kontrollinud elementaarseid asju mida mootori ostmisel kontrollitakse? Vii tagasi see mootor. Kindlasti leiad palju parema.

no mida seal kontrollida on ega ma mootorit laiali ju kiskuma ei hakka! vähemalt järgmien kord tean Big Grin
(17-04-2009, 19:43 PM)taurusx Kirjutas: [ -> ]
(17-04-2009, 19:30 PM)tiit Kirjutas: [ -> ]Aga miks siis enne pealepanekut ei kontrollinud elementaarseid asju mida mootori ostmisel kontrollitakse? Vii tagasi see mootor. Kindlasti leiad palju parema.

no mida seal kontrollida on ega ma mootorit laiali ju kiskuma ei hakka! vähemalt järgmien kord tean Big Grin
Plokikaane oleks võinud ikka maha võtta. Isal oli sarnane juhus kasutatud mootoriga, mis oli sõitva auto pealt maha võetud ja siis meie kätte jõudis, alguses oli plaan Volgale peale panna ning käima ajada. Kui plokikaas maha võetud, siis selgus et silindrid roostes. Kui sellise mootori käima paned, siis head asja sellest kindlasti ei tule.
(17-04-2009, 20:26 PM)Martti Kirjutas: [ -> ]
(17-04-2009, 19:43 PM)taurusx Kirjutas: [ -> ]
(17-04-2009, 19:30 PM)tiit Kirjutas: [ -> ]Aga miks siis enne pealepanekut ei kontrollinud elementaarseid asju mida mootori ostmisel kontrollitakse? Vii tagasi see mootor. Kindlasti leiad palju parema.

no mida seal kontrollida on ega ma mootorit laiali ju kiskuma ei hakka! vähemalt järgmien kord tean Big Grin
Plokikaane oleks võinud ikka maha võtta. Isal oli sarnane juhus kasutatud mootoriga, mis oli sõitva auto pealt maha võetud ja siis meie kätte jõudis, alguses oli plaan Volgale peale panna ning käima ajada. Kui plokikaas maha võetud, siis selgus et silindrid roostes. Kui sellise mootori käima paned, siis head asja sellest kindlasti ei tule.


selge, usaldasin liiast. aga vahet pole! sai juba enne ostu üteldud et kui pöörde ei lähe korralikult siis toon tagasi. no ja eks nüüd targem ka Big Grin

ja see mis sealt karterist välja tuli see küll õli nime väärt ei olnud Big Grin pigem nagu tavott Big Grin algul lasin põhja soojaks et vedelamaks läheb ikkagi kasu ei miskit siis tõsttsin taliga üles ja karteri kaan alt ära Big Grin ja omg see ollus oli ikka nii paks Big Grin sai karter ja mootor ilusti ära pestud! (seest siis)

Sa oled kas väga loll või mängid lolli
?

Kui ostad vana moto siis sa ju kisud selle laiali ja nagu hr. Valdo on pidevalt rõhutanud siis ka poest ostetud mootor tuleb lahti võtta ja nii edasi !!!

Aitasin kord kodanik Heiksonil väga hea mootori lahti võtta ja kokku panna .

See mis sees oli : oli nutune rõngad pooleks jne .
(17-04-2009, 21:18 PM)kalacompany Kirjutas: [ -> ]

Sa oled kas väga loll või mängid lolli
?

Kui ostad vana moto siis sa ju kisud selle laiali ja nagu hr. Valdo on pidevalt rõhutanud siis ka poest ostetud mootor tuleb lahti võtta ja nii edasi !!!

Aitasin kord kodanik Heiksonil väga hea mootori lahti võtta ja kokku panna .

See mis sees oli : oli nutune rõngad pooleks jne .


minul oli ostuteemas et ostan töökorras komplektse moori, ja seda ma pean ka saama! niigi sai sitaga palju vaeva nähtud! mootoreid olen vahetanud sitaks, kunagi pole mingit kuradi koini olnud nagu nüüd! präegu on kerge teine mootori hind sinna mootorisse taotud kasu ei halligi! ja mina seda laiali kiskuma ei hakka. punkt. omme ajan tali üles ja mootor maha ja pühapäeval viin selle sinna tagasi kust tõin.

seda enam et leisdin siit kohaliku kunagise taksojuhi kellel on TUTTUUS volga mootor müüa, eks ma sellele käpa peale panengi.
(17-04-2009, 22:31 PM)taurusx Kirjutas: [ -> ]seda enam et leisdin siit kohaliku kunagise taksojuhi kellel on TUTTUUS volga mootor müüa, eks ma sellele käpa peale panengi.

Vaata ette. TUTTUUEL vene/nõukogude mootoril on ka käimapanemisremont ehk veel tegemata. Big Grin
Loe seda teemat ka!
(17-04-2009, 23:19 PM)IIIFFFAR Kirjutas: [ -> ]
(17-04-2009, 22:31 PM)taurusx Kirjutas: [ -> ]seda enam et leisdin siit kohaliku kunagise taksojuhi kellel on TUTTUUS volga mootor müüa, eks ma sellele käpa peale panengi.

Vaata ette. TUTTUUEL vene/nõukogude mootoril on ka käimapanemisremont ehk veel tegemata. Big Grin
Loe seda teemat ka!



käsin juba mootorit piilumas ka! plokikaan on maha võetud ja kolvid on kõik puhtad jne! no peale vaadates on aru saada,et seda mootorit ei ole kordagi käima pandud! väntvõll ja kolvid liiguvad ilusti. karteris õli sees! no tuttuus gaz24 mootor! ja hind ei ole ka teab mis kirves! vana mootori eest maksin 1500- ilma kastita!! aga selle saan koplekse mootori st kõik on tuttuued jupid! ja kokku 2500- minuarust imevähe ja hea leid!
(17-04-2009, 23:43 PM)taurusx Kirjutas: [ -> ]no peale vaadates on aru saada,et seda mootorit ei ole kordagi käima pandud!

Pole enne kunagi käind, ei pruugi ta seda edaspidigi teha Toungue
Sorry, lõõp...peame pöialt, et nii ei juhtu.
Vene asjadega tegeledes pead vist enam-vähem arvestama et köik mis sellele osta on vöimalik saab olla vaid puhas fekaal.
Ma ei saa siiamaani aru ntks, kuidas vene lennukid lendavad.
Endal toredad kogemused siksi mootoriga, oli kah "töötav"
aga ok eks ma nüüd siis tean,kust ja mida vaadata! Big Grin
nats imelik mõelda ju Big Grin et keegi paneb motoori müüki, ütleb et see on "töökorras" lähen vaatama,kisun plokikaane maha kohapeal,ei sobi ja tallan minema ? Big Grin omanik peab siis uue plokikaane tihendi ostma ja kokku laduma .


mingid kanalid ka vist kinni? valasin õli sisse,siis ei tahtnud kohe algul alla minna ja see auk kust õli valatakse hakaks üle ajama :S ~5minti valgs alla vms
Tasuks meelde jätta,et vene asjadega on nii,et mis praak oli,see läks varuosaks ja nii võib ka sinu nn tuttuue mootoriga olla.Võin tuua näite GAZ 53 mootoriga,mis telliti venemaalt,ilus puhas ja igati vinks-vonks nägi välja nagu tuttuus asi ikka,aga käivitama hakates selgus,et see tuleks pilbasteks lahti võtta ja pooled detailid emexisse viia ja uued asemele panna,et sellest üldse asja saaks.Ja eks sa proovi siiis kliendile seletada,miks uut mootorit peab kohe remontima hakkama,no mitte ei mahtunud see kundele pähe.
njah ladale sai kunagi juppe ostetud siis oli ka jutt et praak ja praak,a istusid külge küll ja töötasid ka.