automoto.ee foorumid

Täisversioon: Jawa 638 karteripoole taastamine
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Olen siin pikemat aega hädas oma Jawa 638-ga, lõhub käigukastikahvleid, alati 3-4 käigu oma. Nüüd lahti võttes avastasin, et VALATUD kahvel pooleks, see soonega hammakas, kuhu kahvel läheb, on rikutud, kahvlivõll nii kõver kui kõver ja kahvlivõlli parempoolne tugipesa karteripooles on suureks lödistatud. Selline küsimus, et kas mainitud pesa annaks äkki kuidagi taastada, et suuremaks puurida ja puks sisse, või äkki peale keevitada...?

nrvous

Tsitaat:Niimoodi kirjutas: vootele
Olen siin pikemat aega hädas oma Jawa 638-ga, lõhub käigukastikahvleid, alati 3-4 käigu oma. Nüüd lahti võttes avastasin, et VALATUD kahvel pooleks, see soonega hammakas, kuhu kahvel läheb, on rikutud, kahvlivõll nii kõver kui kõver ja kahvlivõlli parempoolne tugipesa karteripooles on suureks lödistatud. Selline küsimus, et kas mainitud pesa annaks äkki kuidagi taastada, et suuremaks puurida ja puks sisse, või äkki peale keevitada...?

Osta parem Kloostrimetsa motopoest uus pool, taastada seda suht raske ja kallis ka ma arvan.Võid loomulikult kasutatud ka osta kui keegi pakub.
mu jawal oli seal üldse auk läbi karteripoole (ostsin laiali jawa) lasin sinna paraja puksi teha ja lõin selle sisse. siiani pole mingit jama olnud.
Tsitaat:Osta parem Kloostrimetsa motopoest uus pool, taastada seda suht raske ja kallis ka ma arvan.Võid loomulikult kasutatud ka osta kui keegi pakub.

Minu teada vahetatakse kahetaktilise mootoripooli vaid korraga, sest vaid ühe poole vahetamisel ei pruugi laagripesad olla kohakuti ning asi võib viltu kokku minna.

Soovitan nt mingi puks vedela metalliga sisse panna vigastatud kohta.
Nasa666 Kirjutas:Ise puurisin just augu läbi karteri ja lõikasin keerme sisse (lühike polt asemele). Nüüd saab käigukahvleid ja seda võlli ilma mootori lahti võtmata vahetadaWink.
Pesa taastamisel jah Valdo soovitus hea.
Ja veel: ostsin Tartu Kastani tänava motopoest käigukahvleid ja 1500km pärast tugevad kulumis jäljed sees (Käigukahvlid olid järele tehtud ja kehvast materjalist)Sad.

on olemas tugevamad käigukahvlid kuid need on 250.- tk!