automoto.ee foorumid

Täisversioon: IZ Planeta Sport mootori kinnitamine
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Iz planeta spordil on 2-tüüpi raame ja sellest johtuvalt ka mootori karteripoolte erinevused. Ehk igat planeta spordi mootorit ei saa igale suvalisele planeta spordi raamile kinnitada.
Mul hetkel kasutusel jäiga kinnitusega raam-mootor. Sellisel tüübil kokku mootorit raamil hoidmas 4 kinnituskohta, 5 poldiga(ees 2polti).
Kummipuksidel lahendusega mootor-raam kinnitusel on ainult 2 kinnitust 3 poldiga. Tagumine kummipuksil ja esimene 2 poldiga horisontaal kinnitus ka kummipuksidel.
Et siit siis küsimus:
Kas saab kummipuksidel kinnitatavat mootorit kinnitada jäiga kinnitusega raamile.
Tagumine mootorikinnitus pole probleem. Raami ja mootori laius omavahel sobivad.
Probleemsem on kinnituse vastupidavus ja toimimine mootori ees. Võib ju leiutada spetsiaalse adapteri, piisavalt tugevast metallist. Kas see 2 kinnituskohaga lüli (2 poldiga vertikaalkinnitus raamil ja 2 poldiga horisontaal kinnitus kummipuksil) on insener tehniliselt otstarbekas ja toimiv?
Lisan ka paar pilti situatsioonist.
[attachment=30142]
[attachment=30143]
vabandan piltide kvaliteedi pärast, telefoniga tehtud.
Esimene kronstein tundub mootoril piisavalt paks, et ka jäigale kinnitusele vastu peab. Oluline on vast konstrueerida adapter nii, et mootorikronstein jääks plaatide vahele. Kindluse mõttes võiks kasutada kroonmutreid, sest poltide lõtvumise korral söödaks kronsteini avad kiiresti ovaalseks.
Teed 4-5mm terasplaadist 2 kolmnurka, mis kinnituvad poltidega raami mõlemale küljele, nende peale teed samasuguse plaadi nagu viimasel pildil. Mälu järgi oli kummilaagerdusega PS-il sarnane lahendus ...