automoto.ee foorumid

Täisversioon: Otsin RAF,UAZ,GAZ kiirabiautot
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Lehti: 1 2
(17-09-2009, 15:01 PM)mossepower Kirjutas: [ -> ]
(17-09-2009, 12:33 PM)kiirabi Kirjutas: [ -> ]Olen ise seotud kiirabiga ja on tärganud huvi ka säilitada ajalugu.(ka restaureerida)

http://varjupaik.jjts.ee/?action=eksponaat&P=51&lang=est&S_ID=51

Näe nn. viimane kiirabi Raf siinkandis. Kui masina taastada ja hoiustada suudaksid siis arvan, et saaksid selle omale. Muidu mädaneb ja laguneb lihtsalt ära. Kättevõtmise asi.
Päris tore auto. kas saaksid täpsustada.Tänan
Selle Järva-Jaani RAF-iga ei tee enam midagi. Seal tuleb juba uut autot ehitama hakata.
(17-09-2009, 19:43 PM)oxygen Kirjutas: [ -> ]Selle Järva-Jaani RAF-iga ei tee enam midagi. Seal tuleb juba uut autot ehitama hakata.
Põhi on küll läbi ent usun, et päris auto all pole Sa vast käinud. Eks igast asjast saaks asja, ainult kas on mõtet.
(17-09-2009, 20:18 PM)Regardman Kirjutas: [ -> ]
(17-09-2009, 19:43 PM)oxygen Kirjutas: [ -> ]Selle Järva-Jaani RAF-iga ei tee enam midagi. Seal tuleb juba uut autot ehitama hakata.
Põhi on küll läbi ent usun, et päris auto all pole Sa vast käinud. Eks igast asjast saaks asja, ainult kas on mõtet.

Kas on võimalik teha "diili" Järva-Jaani RAF-iga?Vabandan kui pole millestki õieti aru saanud.
Järva-Jaani RAF-i pole veel näinud aga väga suureks plussiks on "sündinud "kiirabina.Ja ega kõik saagi alati lihtne olla (parem hilja kui mitte kunagi)!
(17-09-2009, 22:35 PM)kiirabi Kirjutas: [ -> ]
(17-09-2009, 20:18 PM)Regardman Kirjutas: [ -> ]
(17-09-2009, 19:43 PM)oxygen Kirjutas: [ -> ]Selle Järva-Jaani RAF-iga ei tee enam midagi. Seal tuleb juba uut autot ehitama hakata.
Põhi on küll läbi ent usun, et päris auto all pole Sa vast käinud. Eks igast asjast saaks asja, ainult kas on mõtet.

Kas on võimalik teha "diili" Järva-Jaani RAF-iga?Vabandan kui pole millestki õieti aru saanud.
Järva-Jaani RAF-i pole veel näinud aga väga suureks plussiks on "sündinud "kiirabina.Ja ega kõik saagi alati lihtne olla (parem hilja kui mitte kunagi)!
Oma sõna annab varjupaiga pealik, kaasfoorumlane muuseumipapa. Uuri asja, võimalik, et suudate kompromissi leida.
RAF on raamil ja seda raami ma tõesti näinud ei ole. Äkki saab veel asja. Aga kere tuleb uus välja mõelda. Nende plekkidega ei tee enam midagi. Selle kuu esimesel nädalavahetusel sai uuritud. Mootor on tal küll paljulubav.
Sel suvel kuulsin ühe vanatehnikahuvilise käest, kes oli just soetanud ühe RAF mikrobussi, et tal on ka üks komplektne Rafi toorikkere hoovipeal ja ei teadnudki, mida ette võtta. Tema käest võib uurida, kas ta on nõus selle ära müüma, juhul kui see kiirabi RAF'i teema käima läheb.

huvi korral saada mulle ps, katsun võtan temaga ühendust. Kui ta ise just teemate ei loe ja ette ei astuWink
[attachment=31016]oh aegu ammuseid
(17-09-2009, 12:33 PM)kiirabi Kirjutas: [ -> ]Otsingu mõte on see et on tulemas tähtpäev kiirabi ajaloos seoses sellega oleks plaanis panna näituseks kõrvuti uus(uued) ja vana(ad) kiirabi autod. Olen ise seotud kiirabiga ja on tärganud huvi ka säilitada ajalugu.(ka restaureerida)

Sel juhul annan teada, et mul on varude hulgas endine Tallinna Kiirabi GAZ 12. Kuna tegu on komplektse, kuid põhjalikku restaureerimist vajava spetsiaalse kiirabi ZIM-iga, siis päris ilma kontseptsioonita ja ilma meditsiinilise hariduseta inimestele loovutada ei tahaks. Kiireloomuliseks näituse ürituseks seda kasutada ei saa, aga pikemas perspektiivis võiks restaureerida, sest minu teada ei ole selliseid kuigipalju säilinud. Enamus on limusiinideks ümber ehitatud või lihtsalt maani maha mädanenud.
[attachment=31020] minu esimene ädaabi suksu
(18-09-2009, 09:39 AM)Väravamehaanik Kirjutas: [ -> ]
(17-09-2009, 12:33 PM)kiirabi Kirjutas: [ -> ]Otsingu mõte on see et on tulemas tähtpäev kiirabi ajaloos seoses sellega oleks plaanis panna näituseks kõrvuti uus(uued) ja vana(ad) kiirabi autod. Olen ise seotud kiirabiga ja on tärganud huvi ka säilitada ajalugu.(ka restaureerida)

Sel juhul annan teada, et mul on varude hulgas endine Tallinna Kiirabi GAZ 12. Kuna tegu on komplektse, kuid põhjalikku restaureerimist vajava spetsiaalse kiirabi ZIM-iga, siis päris ilma kontseptsioonita ja ilma meditsiinilise hariduseta inimestele loovutada ei tahaks. Kiireloomuliseks näituse ürituseks seda kasutada ei saa, aga pikemas perspektiivis võiks restaureerida, sest minu teada ei ole selliseid kuigipalju säilinud. Enamus on limusiinideks ümber ehitatud või lihtsalt maani maha mädanenud.

mingit fotomateriali antud isendi kohta pole
http://www.tems.ee/photo.htm pildimaterjal kiirabi ajaloost
(18-09-2009, 09:44 AM)guits112 Kirjutas: [ -> ]mingit fotomateriali antud isendi kohta pole
Kahjuks vaid riiulites kastid, mida pildistada pole mõtet. Kogu auto on riiulitesse ootele arhiveeritud. Sai kunagi soetatud teistele ZIM-idele varuosadeks, kuid siis selgus, et kiirabi variant oli oluliselt erinev nii kere osas kui detailides. Isegi käigukast oli roolisamba käikude asemel põrandakangiga, kuid siiski hüdromuhviga. Salongis pole ühtegi sarnast detaili. Aja jooksul on kiirabile omaseid detaile juurde komplekteeritud.
Minu restaureerimiste plaanides on see alles neljandal kohal, ehk siis umbes nelja aasta pärast. Pakkunud olen seda ainult tuttavatale arstidele, kuid kõik on eemale ehmatanud restaureerimise võimaliku eelarve pärast, sest hoolimata sellest et tegu on kiirabiga, on selle baasiks ikkagi ZIM, mida peetakse luksusautoks ja käibel olevad varuosad on vastava hinnaga (tulemus muidugi ka).
RAF 2203 kiirabi restaureerimine on oluliselt taskukohasem ja UAZ peaaegu puhtamuidu...

PS ka siin http://vvm.unicweb.ee/?p=117 on endine kiirabi ZIM, mis on limusiiniks ümber ehitatud. Pööra tähelepanu pagasi luugi hingedele ja akendest paistvale hallile salongiplekile.
(17-09-2009, 23:43 PM)Regardman Kirjutas: [ -> ]
(17-09-2009, 22:35 PM)kiirabi Kirjutas: [ -> ]
(17-09-2009, 20:18 PM)Regardman Kirjutas: [ -> ][quote='oxygen' pid='233251' dateline='1253205817']
Selle Järva-Jaani RAF-iga ei tee enam midagi. Seal tuleb juba uut autot ehitama hakata.
Põhi on küll läbi ent usun, et päris auto all pole Sa vast käinud. Eks igast asjast saaks asja, ainult kas on mõtet.

Kas on võimalik teha "diili" Järva-Jaani RAF-iga?Vabandan kui pole millestki õieti aru saanud.
Järva-Jaani RAF-i pole veel näinud aga väga suureks plussiks on "sündinud "kiirabina.Ja ega kõik saagi alati lihtne olla (parem hilja kui mitte kunagi)!
Oma sõna annab varjupaiga pealik, kaasfoorumlane muuseumipapa. Uuri asja, võimalik, et suudate kompromissi leida.
[/quote]

Tänan! selgub umbes 10-ndal okt.
(18-09-2009, 09:11 AM)robi Kirjutas: [ -> ]Sel suvel kuulsin ühe vanatehnikahuvilise käest, kes oli just soetanud ühe RAF mikrobussi, et tal on ka üks komplektne Rafi toorikkere hoovipeal ja ei teadnudki, mida ette võtta. Tema käest võib uurida, kas ta on nõus selle ära müüma, juhul kui see kiirabi RAF'i teema käima läheb.

huvi korral saada mulle ps, katsun võtan temaga ühendust. Kui ta ise just teemate ei loe ja ette ei astuWink

Tänan.annan teada peale 10-ndat okt.
(18-09-2009, 09:39 AM)Väravamehaanik Kirjutas: [ -> ]
(17-09-2009, 12:33 PM)kiirabi Kirjutas: [ -> ]Otsingu mõte on see et on tulemas tähtpäev kiirabi ajaloos seoses sellega oleks plaanis panna näituseks kõrvuti uus(uued) ja vana(ad) kiirabi autod. Olen ise seotud kiirabiga ja on tärganud huvi ka säilitada ajalugu.(ka restaureerida)

Sel juhul annan teada, et mul on varude hulgas endine Tallinna Kiirabi GAZ 12. Kuna tegu on komplektse, kuid põhjalikku restaureerimist vajava spetsiaalse kiirabi ZIM-iga, siis päris ilma kontseptsioonita ja ilma meditsiinilise hariduseta inimestele loovutada ei tahaks. Kiireloomuliseks näituse ürituseks seda kasutada ei saa, aga pikemas perspektiivis võiks restaureerida, sest minu teada ei ole selliseid kuigipalju säilinud. Enamus on limusiinideks ümber ehitatud või lihtsalt maani maha mädanenud.
[/quote
(18-09-2009, 09:39 AM)Väravamehaanik Kirjutas: [ -> ]
(17-09-2009, 12:33 PM)kiirabi Kirjutas: [ -> ]Otsingu mõte on see et on tulemas tähtpäev kiirabi ajaloos seoses sellega oleks plaanis panna näituseks kõrvuti uus(uued) ja vana(ad) kiirabi autod. Olen ise seotud kiirabiga ja on tärganud huvi ka säilitada ajalugu.(ka restaureerida)

Sel juhul annan teada, et mul on varude hulgas endine Tallinna Kiirabi GAZ 12. Kuna tegu on komplektse, kuid põhjalikku restaureerimist vajava spetsiaalse kiirabi ZIM-iga, siis päris ilma kontseptsioonita ja ilma meditsiinilise hariduseta inimestele loovutada ei tahaks. Kiireloomuliseks näituse ürituseks seda kasutada ei saa, aga pikemas perspektiivis võiks restaureerida, sest minu teada ei ole selliseid kuigipalju säilinud. Enamus on limusiinideks ümber ehitatud või lihtsalt maani maha mädanenud.

Tere. väga huvitav helistan esmasp.
(18-09-2009, 09:44 AM)guits112 Kirjutas: [ -> ]minu esimene ädaabi suksu
(18-09-2009, 09:39 AM)Väravamehaanik Kirjutas: [ -> ][quote='kiirabi' pid='233229' dateline='1253180012']
Otsingu mõte on see et on tulemas tähtpäev kiirabi ajaloos seoses sellega oleks plaanis panna näituseks kõrvuti uus(uued) ja vana(ad) kiirabi autod. Olen ise seotud kiirabiga ja on tärganud huvi ka säilitada ajalugu.(ka restaureerida)

Sel juhul annan teada, et mul on varude hulgas endine Tallinna Kiirabi GAZ 12. Kuna tegu on komplektse, kuid põhjalikku restaureerimist vajava spetsiaalse kiirabi ZIM-iga, siis päris ilma kontseptsioonita ja ilma meditsiinilise hariduseta inimestele loovutada ei tahaks. Kiireloomuliseks näituse ürituseks seda kasutada ei saa, aga pikemas perspektiivis võiks restaureerida, sest minu teada ei ole selliseid kuigipalju säilinud. Enamus on limusiinideks ümber ehitatud või lihtsalt maani maha mädanenud.

mingit fotomateriali antud isendi kohta pole
http://www.tems.ee/photo.htm pildimaterjal kiirabi ajaloost

Tere pilt on natuke väike aga kui öieti nägin siis tegemist puna-kollase autoga.Kas oli mingi regiooni või mille vahe on puna-valgega?Tänan
värvi kombinatsioon ei omanud regiooniti tähtsust!oli punane triip valgel taustal või kollasel!!
Tõstan teisest teemast üle ühe pildi.
http://www.rallifotod.eu/album217/slides...re065.html
(27-09-2009, 18:18 PM)oxygen Kirjutas: [ -> ]Tõstan teisest teemast üle ühe pildi.
http://www.rallifotod.eu/album217/slides...re065.html

Tänan.
kontakt olemas
Lehti: 1 2