automoto.ee foorumid

Täisversioon: Otsin fotot nõuka-aegsest Mustast Volgast jm nõuka-aegseid pilte
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Siin on täpsemalt kirjas, mis pilte me otsime (avaldatavatele piltidele honorar). Palun meilige epp.petrone@gmail.com või helistage 52 71 009
http://eppppp.tahvel.info/2009/10/25/ots...arja-jaoks
Äärmiselt huvitav lähenemine fotode/asjade leidmisele. Majanduslikult saan muidugi aru.
(26-10-2009, 16:03 PM)gruppen Kirjutas: [ -> ]Äärmiselt huvitav lähenemine fotode/asjade leidmisele. Majanduslikult saan muidugi aru.

Ma ei saa su mõttest aru. On siit foorumi rahvalt saanud abi nii filmimeistrid kui muud oma ala tegijad. Milleks õelutseda kui inimesel on abi vaja. Olen ise foorumit kaua lugenud ning mõnegi tegelasega ka reaalses elus suhelnud ja mulle on sellest jäänud pisut teine mulje (üks kuradima sõbralik ja abivalmis kogukond). Nüüd on mul küll Epu ees piinlik, et ma soovitasin tal siit foorumist abi küsida.

Vabandust, Epp.
Ma ei ole õel olnudki - seda ma olen umbes kord kvartalis. Minu mõte oli pigem selles, et kõiki soovitavaid asju selle foorumi vahendusel ei leia. Kahjuks! Kuigi ma hindan ja tõesti, väga kõrgelt hindan, justnimelt väiksematest ringkondadest (näiteks seesamane foorum) leitava väärtust on siiski ka meie vabariigis olemas teatavad asutused kus selliseid ja palju muid põnevaid asju on talletatud ja talletatakse ka edaspidi, et inimestel oleks võimalik neid näha ja kasvõi filmis/raamatus kasutada. Miks inimesed aga need asutused kõrvale jätavad - ma tõesti ei tea. Vt. ka seda:
http://uudised.err.ee/index.php?06179452#
ja seda:
http://www.muuseum.ee/

Selle jaoks aga, et need asutused töötada saaksid ja inimestel oleks võimalik seal asju näha ja kasutada - tuleks neid toetada. Näiteks nendega koostööd tehes. Mis on muuseumi mõte? Järjepidevuses! Sest inimene kellel on näiteks kasutamata Дело kaaned võib neid seekord ju pildistada ja sada imet teha aga näiteks homme ta lahkub meie seast. Ja kaaned, need visatakse prügisse. Punkt. Alles jääb ainult üks hägune pilt suurusega 2x2 cm kuskil raamatusSad
Muuseumi puhul on vähemalt teada, et kui need asjad on seal siis nad on seal ka homme ja ülehomme ja võimalik, et isegi saja aasta pärast. Seepärast olen ma ka ise asju erinevatesse muuseumitesse viinud, et justnimelt Teie (erinevate raamatute ja filmide tegijad ja koostajad) saaksite neid sealt kätte, ilma probleemideta ja lihtsalt ning kiirelt. Nüüd aga tekib küsimus, et kas ma ikka olen õieti talitanud?Sad
(26-10-2009, 13:38 PM)Eppppp Kirjutas: [ -> ]Siin on täpsemalt kirjas, mis pilte me otsime (avaldatavatele piltidele honorar).

Väga palju huvitavaid pilte leiab 1960-80ndate aastate turismibroðüüridest ja maakondade-linnade tutvustusraamatutest. St tollase elu mitmetete tahkude jäädvustusi.

Ja veel soovitan ma sirvida Eesti Filmiarhiivi fotokogu - seal on ka nõukogude perioodist palju pärleid. Olen kord selle fotokogu põhjalikult läbi sirvinud, kui kirjutasin oma järjekordset mõisaraamatut ning otsisin sõjaeelseid mõisafotosid...

P.S. Lp kaasfoorumlased, palun suhtugem sellesse soovi ilma irooniata...