automoto.ee foorumid

Täisversioon: Nõuka-aegne puhastusvahend
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Tere!

Suvel Niva keret konserveerimisõlist puhastades, kasutasin ammustest aegadest (ma oletan, et hilisemast nõuka-ajast) järele jäänud puhastusvahendit, millel nimeks Cleanerpolish. Tegu oli roosakasvalge vedelikuga, mida lapiga kerele kandes ja nühkides kere puhtaks sai.
On kellegil mälestusi sellisest ainest või oskab keegi midagi tänapäevast soovitada, millega nö. kuivalt autot puhastada.

Tänan ette.
tänapäeval on ikka palju tõhusamaid vahendeid värvkatte puhastamiseks-hooldamiseks. näiteks erineva faktuuriga poleerpastad + (värvi)vahad.

mingit veneaegsete siltidega cleanerpolishit olen hiljuti isegi kasutanud, tundus olevat lihtlabane autovaha. igatahes toime oli täpselt sama. ei ta puhastanud paremini, ei läikinud rohkem ega olnud kergemini kästitletav kui mõni kaasaegne vaha.
Konserveerimisõliga pole muidugi proovinud.
Üks asi on vahatada pestud keret, teine õlist.

Mulle tundus just selle aine puhul imelik, et puhastas kere mitu kuud peal olnud konserveerimisainest.

Tänapäevaseid pigieemaldeid tasuks proovida?
Mine küsi ,,Flora,, müügiesindusest Artelli tänaval mootori pesu/ leotusvahendit. Müüakse lahtiselt ja oma/nende nõuga.
Värvkatet ei kahjusta?