automoto.ee foorumid

Täisversioon: vw passat 97 sureb välja sõidu ajal
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.

viljarr




vw passat 97 sureb välja sõidu ajal, kui olen vabajooksuks käigu välja võtnud aga vahest jääb isegi käima kuid vahepeal lähevad pöörded nii madalale et mootor hakkab kolisema.

kas see võib olla mingi anduri jama?

mootor on 1,6l 75Kw
Kas Enno ei osanud siis viga leida??
Kui sul pritsung siis arvatavasti on lambda-andur pees.Siis kõigub tahho silmnähtavalt-audide põhiviga
to viljarr:

Mu sõbral 95 aasta VW Passat ja täpselt sama mure.
Palus mul küsida, et kas said oma korda?
Kui said, ehk valgustad milles viga oli?

Puhh.
Mul endal on küll Passat´91 1,8 monopritse kipub tegema sama jama. Üldjuhul jebib ajusid gaasiklapi asendi andur. Vanematel mudelitel on seal sees lihtsalt kaks mikrolulitit, üks annab ajule teada et nüüd on tühikäik, teine täisgaas.Need mikrolülitikesed kipuvad ära surema, eriti see esimene. Kui gaasi maha lased ei jõua lihtsalt ajuni teade et nüüd on vaja kütusehulka vähendada.
Uuematel on see andur juba ehitatud potensiomeetri(reostaadi) põhimõttel.
Tsitaat:Niimoodi kirjutas: Tziklivend
Kui sul pritsung siis arvatavasti on lambda-andur pees.Siis kõigub tahho silmnähtavalt-audide põhiviga
Lamda andur on lisavarustus pritsungil. See rohkem õkonoomsuse ja looduse pärast. See ei tohiks tühikäiku mõjutada.
Kõige enamlevinud viga pritsungitel on mootori temp. andur. Kiiluvad kinni ka tühikäigu reg. mootorid/klapid. Neid vaja aegajalt pesta spraiga.
tühikäigule mõjub küll,
sest ta annab ajule valeinfi