automoto.ee foorumid

Täisversioon: MTZ 52 käivitusmootori magneeto mähisest
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Tere.
Kodus riiulis olemas üks selline isend. Kirjad mis "birkal" leida : M24; Gost gr IV 3941-54 ( kõik slaavi tähed ).
-Saan ma õieti aru, et see magneeto (genekas) toodab vahelduvvoolu ning on mõeldud vaid kõrgepinge tootmiseks süüteküünlale ?
-Palju sellise vidina nominaalpöörded võiksid olla ?
-Kuidas asendada magneetos kõrgepinge mähis madalpinge mähisega ?
Hmm. Ma arvan ,et sul on mõtekam see magneeto kellegile maha ärida ,kellel seda ehk vaja on. Elektritootmiseks on korralikku generaatorit vaja.
Maha raiuda; põlema panna; minema visata jne. Ikka ikka. Veel paar sellist kommi ja austet moded- kustutage mu teema. Eks pusin oma lolli peaga füüsikat edasi ja küsin nõu mõnest muust foorumist. Lugesin lihtsalt siinsest foorumist mitu lehte teemal punnvõrrid ja nende elektrisüsteem. Julgesin ka arvata, et minu teemat mõni teadjamees kommenteerib.
Keegi pole rääkinud tohutust elektri tootmisest vaid oma lõbuks mõne voldi saavutamisest !
Austet kaasfoorumlased !
Muutsin lausa algset postitust. Kommentaarid on oodatud vaid nendelt kes oskavad ja viitsivad mu küsimustele vastata. Kõigile teistele- küsimused on need laused kus küsimärk lõpus.

Teretulnud on mõni link rootorite ja staatorite mähkimise kohta või link elektromehhaanika kohta kus juttu mähistest, keerdude arvust mähisel, induktsioonist jne. Ei põlga ära ka venekeelset või inglisekeelset linki.
(15-12-2009, 20:46 PM)Tyyp Kirjutas: [ -> ]Austet kaasfoorumlased !
Muutsin lausa algset postitust. Kommentaarid on oodatud vaid nendelt kes oskavad ja viitsivad mu küsimustele vastata. Kõigile teistele- küsimused on need laused kus küsimärk lõpus.

Teretulnud on mõni link rootorite ja staatorite mähkimise kohta või link elektromehhaanika kohta kus juttu mähistest, keerdude arvust mähisel, induktsioonist jne. Ei põlga ära ka venekeelset või inglisekeelset linki.

Kaasfoorumlasi mitteaustav juhuliige!
Said vist valesti aru - siia ei tulda teisi ärritama ühe vanatehnika jupi lõhkumiskavaga. Kui sa sellest aru ei taha saada, on see sinu probleem. See foorum astub sinuga võrreldes vale sammu, ilmselt jäädki hüüdjaks kõrbes, sest ükski endast lugupidav inimene ei soostu sind toetama hullumeelsete ideede realiseerimisel.
Loogika on selles ,et mida rohkem keerde sul seal mähises on seda kõrgema pinge saad.Kui tahad madalamat pinget siis tuleb keerdude arvu vähendada.Vähendad keerde niipalju ,et saad selle pinge ,mida vajad. Katsetamiseks pead muidugi magneetot sobivate pööretega ringi ajama. Olenevalt sellest ,mis tarbijat sa soovid kasutada tuleb võibolla kasutada alaldit ,et saada alalisvoolu lisaks veel korralik kondekas ja peakski töötama. Aga ikkagi ei näe ma sellel mõtet vaid pigem hangi näiteks jalgratta dünamo keegi siin juba mainis. Muuseas see generaatori jutt on väga õpetlik. Lihtsam on endale selgeks teha tavalise vahelduvvoolu generaatori tööpõhimõte, selle kohta on palju materjali ja üldiselt kah hariv. Muuseas sul enne oli seal postituses jutt sellest ,kuidas oli soov teha traktori magneetost tuuleenergial töötav vooluallikas. Ma ei näe selles midagi halba ,kui soovitatakse odavamaid ja lihtsamaid mooduseid. Kui tahtmine nii suur on siis ei saa ju midagi keelata.
To: aavu- Said tõesti valesti aru- üks endast lugupidav inimene naerab omaette ning ei lisa üldse oma mingit kommentaari teemale millest tal halligi aimu pole kuid mille algataja ta arvab idioodi olevat. Kui püstitatud teemale ühtegi vastust ei tule ja hüüdjaks jään- vat see on tõesti minu probleem.

To: Laurimetall:
Aitüma, kuid teaks ma vaid mis peaks selle minu mainitud geneka nominaalpöörded olema- siis saaks ka madalamatel pööretel katsetusi teha. Tõenäoliselt on sellel väärtusel ka mingi kriteerium sest ka sisepõlemismootori pöörded on muutuv suurus. Asjal endal pole peal midagi kirjas ning Gost ei ütle mulle kahjuks midagi. Lootsingi, et siinses foorumis keegi kes selliseid masinaid teab, oskab öelda.
Alaldada saab vägagi lihtsalt dioodsild vahele ning kondekas silumiseks.
Genekate (vahelduvv. & alalisv.) tööpõhimõte on selge kenasti kuid elektromehaanika teatud osas vaja korrata.
Oli küll kirjutatud kuid muutsin kuna (sa isegi alul) hakati kinni vaid sellest energiatootmisest, märkamata, et eesmärgiks on tegelikult nö. "põlve otsas pisut nokitseda"konkreetse asjaga mis riiulil olemas. Muus osas on nett paksult infot täis alternatiivenergia kohta erinevates keeltes ning me emakeeleski piisavalt, seetõttu seda siin ei lahkakski.
Ärge nüüd peksma hakake, et teemaalgataja küsimusele punktipealt vastata ei oska, aga niipalju nüüd targutan kuskilt koolipingist külge jäänud tarkusega, et nimetatud magneetod vajavad stabiilse sädeme tekitamiseks pöörlemiskiirust vähemalt 180p/min. Seda magneetot kasutavad mootorid käivad probleemidetta 4000-5000 pöördeni(probleemid tekkivad kontaktidega, mis ei pruugi suuta enam täpselt toimida, samas sind see ei sega, kuna katkesti sulle vajalik pole). Sama palju pöördeid teeb siis ka magneeto.
Eelnev jutt siis sädeme tootmise funktsiooni täitva magneeto kohta. Kui üritad teda kasutada generaatorina, muutes mähiseid, siis paratamatult võivad sellest sõltuvalt muutuda ka tema parameetrid, palju pöördeid ta vajab ja millist pinget ja võimsust toodab.
Kuna ise konkreetset asja pole magneetost teha üritanud, siis rohkem ei targuta. Kogemused puuduvad.
Jõudu teemaalgatajale igatahes!Smile
Magneeto oleks küll viimane asi, millest tuulegeneraatorit teha.
Põhilised puudused oleks, et annab 1 pöörde jooksul ainult kaks korda voolu,
Võimsusest ei piisa isegi gabariiditule pirni süütamiseks ja rootoril on kaks surnud seisu, kus rootor tugevalt fikseerub. Kuna rootori liikumahakkamiseks
surnud seisust on vaja rakendada suurt jõudu, siis mismoodi see peaks tuule
käes käivituma? Lähed lükkad näpuga hoo sisse? Teed meetrise propelleri minimaalse sammuga, et saavutada 2000-4000 pööret ja ootad 15 m/sek tuult
käivitumiseks? Sellise tiiviku külge oleks mõistlikum panna kasvõi jalgratta dünamo või sünkroonmootor.
Füüsika tundi ei tohiks suhtuda kergemeelselt. Nagu näha, siis võib vaja minna.
To: CORRADOg60 ja 2715
Aitüma! Argumenteeritud ja asjakohase kriitika vastu pole mul midagi. Niisama vigisemist lihtsalt ei salli.
Kuule pubekas mine elfa-foorumisse - saad hästi argumenteeritud vastuseid ja vastavaid sümboleid ka. Seda siis vastuseks sinu kommunismiehitajalikele nõudmistele.
Magneetost:
Midagi pole mõtet ümber-, ega mahamähkida. Lihtaslt ühe otsa saad juhtmest, mis kinnitub kontaktide külge ja teise võtad magneeto korpusest. Saadav pinge sõltub suuresti pöörlemiskiirusest, pakun, et ulatub kusagil 40V. Kusjuures pöörlemise suund ei oma mingit tähtsust. Stabiilse ehk ilma nähtava pulseerimiseta voolu saamiseks on vajalik pöörlemiskiirus vähemalt 25p/sek, minutu tarbeks arvuta ise!

Saadaks sulle linke ka, aga trüki otsingusse vastavad märksõnad ja saad vajalikud lingid kätte loetud sekunditega. Sa ikka tead, mis on internetiotsing?

Rohkem enda poolset normaalset suhtumist - tuleb rohkem asjalikke vastuseid.
to: metsakohin- teadmata kas tegu pubekaga või mitte- ei maksaks niisama muliseda. Mul puuduvad nõudmised kuid soovid sõnastasin ringi peale seda kui "minu tuppa s...ale tahtsite käima hakata".

Magneeto kohta : tänan!

Kui keegi küsib foorumis Sierra karpa kohta siis ma ei kommenteeri a`la : " Mõttetu, viska minema" või " Tean küll kus varuosasid müüakse kuid jebi ise".
Lohutuseks siiski, et kuna siin pubekad ei käi vaid tegu penskarite foorumiga siis täna viimane kord siia tulla.
Edu !
(16-12-2009, 20:21 PM)metsakohin Kirjutas: [ -> ]Kuule pubekas mine elfa-foorumisse - saad hästi argumenteeritud vastuseid ja vastavaid sümboleid ka. Seda siis vastuseks sinu kommunismiehitajalikele nõudmistele.
Magneetost:
Midagi pole mõtet ümber-, ega mahamähkida. Lihtaslt ühe otsa saad juhtmest, mis kinnitub kontaktide külge ja teise võtad magneeto korpusest. Saadav pinge sõltub suuresti pöörlemiskiirusest, pakun, et ulatub kusagil 40V. Kusjuures pöörlemise suund ei oma mingit tähtsust. Stabiilse ehk ilma nähtava pulseerimiseta voolu saamiseks on vajalik pöörlemiskiirus vähemalt 25p/sek, minutu tarbeks arvuta ise!

Saadaks sulle linke ka, aga trüki otsingusse vastavad märksõnad ja saad vajalikud lingid kätte loetud sekunditega. Sa ikka tead, mis on internetiotsing?

Rohkem enda poolset normaalset suhtumist - tuleb rohkem asjalikke vastuseid.


Midagi väga viga või?

Mina ei ole selles teemas absoluutselt mitte midagi sellist näinud, mis nõuaks sellist imelikku käitumist. No tõesti, põhjendage!?
Pigem räägiks vastupidist; enamus sarnaseid küsimusi ilmub siia kanti stiilis "õu antke nõu kuidas russi käimari genekas vooly tootma pana".