automoto.ee foorumid

Täisversioon: Iþ Jupiter 2-e elekter.
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Ostsin omale Jupiter 2-e. Sellel käib minu teada 6v aku. Endal plaan mitte tulesi panna, kas on siis võimalik nii, et akut ei ole? Tuttaval juhtus nii, et planeta 5-el tuli akuklemm maha ja masin sõitis rahumeeli edasi. Et siis kas see süütemäng suudab ainult süütepoolid ära toita, et tekiks korralik säde?
(07-01-2010, 23:00 PM)sidur Kirjutas: [ -> ]Ostsin omale Jupiter 2-e. Sellel käib minu teada 6v aku. Endal plaan mitte tulesi panna, kas on siis võimalik nii, et akut ei ole?

Jah on küll, aga ... Sa pead olema kõva poiss (veel parem on kaks poissi), et seda aparaati käima lükata. Käimalükkamise protsess näeb ise välja järgmine: lükkad nii kaua, kuni laadimise tuli hakkab põlema, lükkad veel, kuni laadimise tuli kustub ära ja alles peale seda läheb mootor käima.
P.S. Kuidas lükkamisel saada mootor ringi käima, seda tead loodetavasti isegi. Edu lükkamisel Smile
Vanasti oli aku defka, tean lugu, kus aku asemel käivitamiseks kasutati seda kandilist patareid ja kui käima sai siis eemaldati see. Onu ise sõitis nii ringi.
12V el. süsteemi juures on väga kerge lõpuks laadimine maha põletada, kui aku tagant välja lülitada. Iseergutamisega tõusevad pinged kergelt üles ning generaator on varmas läbi põlema. Ei tasu elektrisüsteemi eluea huvides praktiseerida.
Kuuekümnendatel vähemalt 2,5-ne Jawa läks ka ilma akuta käima, kas tal mitte võti teise asendisse ei tulnud keerata. Olen Sipa mõisa ees niimoodi tuttuutel ja alt laiadel teksadel põlveotsast tüki välja saanud.
(08-01-2010, 01:51 AM)indrek1000 Kirjutas: [ -> ]Vanasti oli aku defka, tean lugu, kus aku asemel käivitamiseks kasutati seda kandilist patareid ja kui käima sai siis eemaldati see. Onu ise sõitis nii ringi.

Sa mõtled seda 9v kronopatareid?
(08-01-2010, 16:32 PM)sidur Kirjutas: [ -> ]
(08-01-2010, 01:51 AM)indrek1000 Kirjutas: [ -> ]Vanasti oli aku defka, tean lugu, kus aku asemel käivitamiseks kasutati seda kandilist patareid ja kui käima sai siis eemaldati see. Onu ise sõitis nii ringi.

Sa mõtled seda 9v kronopatareid?

liiga uuekooli asi, ikka vana lapik, 4,5V patareist jutt Smile aga miks sa akut ei osta? minuarust aku maksab umbes 100 krooni (vähemalt paar aastat tagasi oli, mul jupiteri akul hinnasilt siiamaani peal).
(08-01-2010, 16:40 PM)taavi Kirjutas: [ -> ]
(08-01-2010, 16:32 PM)sidur Kirjutas: [ -> ]
(08-01-2010, 01:51 AM)indrek1000 Kirjutas: [ -> ]Vanasti oli aku defka, tean lugu, kus aku asemel käivitamiseks kasutati seda kandilist patareid ja kui käima sai siis eemaldati see. Onu ise sõitis nii ringi.

Sa mõtled seda 9v kronopatareid?

liiga uuekooli asi, ikka vana lapik, 4,5V patareist jutt Smile aga miks sa akut ei osta? minuarust aku maksab umbes 100 krooni (vähemalt paar aastat tagasi oli, mul jupiteri akul hinnasilt siiamaani peal).

Ostab ostan aku, ma lihtsalt tahtsin teada kas on mõni muu võimalus ka.
(08-01-2010, 01:51 AM)indrek1000 Kirjutas: [ -> ]Vanasti oli aku defka, tean lugu, kus aku asemel käivitamiseks kasutati seda kandilist patareid ja kui käima sai siis eemaldati see. Onu ise sõitis nii ringi.

Sellisel juhul tuleks patarei asemele sättida näiteks mõni pirn, et koormus taga oleks. Aastat 10 tagasi sai tehtud nii, et kui Dnepr käima saadud, siis ühendasin aku asemele tagatule, mille juhtmestik sealsamas aku lähedal porilauast välja tuli.

Käivitamiseks kasutasin Motorola mobiiltelefoni, millel oli kuuevoldine aku Smile
tere! Ei hakkand uut teemat tegema. Oleks vaja Jupiter 2-he mootoriskeemi.
Mootoriskeem: http://www.motokuur.ee/modules.php?name=...fullsize=1

Akudest muidugi kuivaku üle prahi, hooldevaba. Smile Ise kasutan ka sama.
(13-01-2010, 01:24 AM)indrek1000 Kirjutas: [ -> ]Mootoriskeem: http://www.motokuur.ee/modules.php?name=...fullsize=1

Akudest muidugi kuivaku üle prahi, hooldevaba. Smile Ise kasutan ka sama.

Tänud sulle selle eest.
tere, ma olen endale kinnisideeks võtnud, et ma ei taha oma Jupiterile akut. Siis mul tuli mõte, et äkki läheb mõne teise vene tsikli süütemäng. Asja rikub ära see, et Jupiter 2-hel on kaks silkut. Siis tuli jälle uus mõte. Ma mõtlesin, et äkki annab nii teha, et mõlemad silkud töötavad ühtede konktaktide alt ja nukk on kahe nukiga. On vist loll idee, aga äkki on teostatav?
Alustuseks pane asi originaalis tööle, siis hakka leiutama, muide see originaal süütemäng ongi kõige lihtsam.
(14-02-2010, 18:22 PM)sidur Kirjutas: [ -> ]Ma mõtlesin, et äkki annab nii teha, et mõlemad silkud töötavad ühtede konktaktide alt ja nukk on kahe nukiga. On vist loll idee, aga äkki on teostatav?

Jaa-jaaa, geniaalne! Miks keegi selle peale pole tulnud, et kolvi alumises seisus kahetaktilisele sädet anda. Siis saaks ju ühe töötakti juurde, nimelt karteris. Võimsus jälle kahekordistuks, ja eesti kohe viie rikkama....
(15-02-2010, 00:32 AM)aavu Kirjutas: [ -> ]
(14-02-2010, 18:22 PM)sidur Kirjutas: [ -> ]Ma mõtlesin, et äkki annab nii teha, et mõlemad silkud töötavad ühtede konktaktide alt ja nukk on kahe nukiga. On vist loll idee, aga äkki on teostatav?

Jaa-jaaa, geniaalne! Miks keegi selle peale pole tulnud, et kolvi alumises seisus kahetaktilisele sädet anda. Siis saaks ju ühe töötakti juurde, nimelt karteris. Võimsus jälle kahekordistuks, ja eesti kohe viie rikkama....

Tore kui sulle meeldibCool. Teeme ära?