automoto.ee foorumid

Täisversioon: Eestis ehitatud, iseehitatud ja ümber ehitatud tehnika killavoor "Ehitatud Eestis"
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Lehti: 1 2
Tere!

Järva-Jaani Vanatehnika Varjupaiga tegevuses on alati olulisel kohal olnud Eestis ehitatud, iseehitatud või ümber ehitatud tehnika kogumine. Innustatuna varasematel aastatel peetud tehnika kogumis- ja korrastusüritustest otsustas varjupaiga eestseisus sellel aastal kuulutada välja aktsiooni koondnimetusega "Ehitatud Eestis".

Juhtmõte: iga tehnikahuviline võib varjupaiga eestseisuse poolt koostatud eksponaatide nimekirjast valida sõiduki, mille seisukorda ta soovib parandada ning osaleda paraadil, mis praeguste plaanide kohaselt peaks toimuma augustikuu viimasel nädalavahetusel. Eksponaatide korrastamise aeg ei ole piiratud - töid võib teostada vabalt valitud ajal. Huvilistel palume eelnevalt registreeruda, andes märku väljavalitud eksponaadist ning oma plaanidest eksponaadi korrastamisel. (Varjupaiga veebilehel on võimalik tutvuda eksponaatide seisukorraga ning samuti näha, milliseid töid on vaja eksponaadi juures teostada).

Varjupaiga eestseisuse koostatud nimekirjast omale huvipakkuva eksponaadi leidmisel palume sellest märku anda varjupaiga meiliaadressile: varjupaik@varjupaik.jjts.ee. Soovitav on koostada ka tööplaan, näidata ära meeskonna koosseis. Lubatud on ka koopereerumine teiste huvilistega. Vajadusel võib eksponaate eelnevalt kaemas käia või uurida täpsemat eksponaadi seisukorda varjupaiga eestseisuse käest.

Järva-Jaani Vanatehnika Varjupaiga poolt üritusel osaleda võivate sõidukite nimekirjaga saate tutvuda JJVV veebilehel: http://varjupaik.jjts.ee/?action=text&P=...0&lang=est
Nimekirja täiendatakse jooksvalt vastavalt laekuvale infole.

Ootame osalema ka teisi Eestis ehitatud, iseehitatud või ümber ehitatud tehnika omanikke. Osalemissoovist palume samuti teatada ülalmainitud meiliaadressil.

JJVV eestseisuse nimel Silver
Kas meil kellelegi on üldse ettekujutust kui palju Eestis on siin ehitatud ja ümberehitatud masinaid? Palju neist sooviks osaleda antud üritsel? Kui ürituse täpsemad detailid on paigas - millal, kus, päevakava - võiks Sillu sarnaselt PlyValile hakata pidama interkatiivset listi registeeritud osalistest.

Vahva oleks näha seal Tartu Autoremonditehase toodangut, Nuia (GAZ-69, UAZ-469, UAZ-45x ümberehitused), Koeru (Volgade taasteremont) autosid, Tartus toodetud Scania linnaliinibussi, Rex/Vilgas, ESTfield,
ET-500/600 jne. Rasketehnikast oskaks Sillu vast täpsemalt rääkida, koduses garaaþis ümberehitatud autode hulk on vist hoomamatu.

Lademetes on Eestis ka firmasid, kes toodavad haagiseid või pealeehitusi - needki saaks ju osaleda.

Ise olen end saunabussiga üles andnud, kuid osalemine sõltub eelkõige ajastusest ja programmist. Palju kaasfoorumlastest omab vastavat masinat ja oleks huvitatud osalemisest? Väike ülevaade Eestis ehitatud masinatest on siin: http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=30864 - palju reaalselt seal loetletud masinatest oleks tulemas?
Tere!

Rasketehnika poole pealt lisaksin Kristo alustatud nimekirja:

*Paide teehöövlid, eelkõige mudelid V-10 ja D-512, kuna neist varasemaid, bensiinimootoritega mudeleid vaevalt et enam leiab. Loodetavasti õnnestub paraadiks liikuma saada ka varjupaiga kogus olev D-512.;
*Tallinna Ekskavaatoritehase (hilisema nimetusega Tootmiskoondis "Talleks") toodang (eelkõige maaparandusliku otstarbega drenaaþiekskavaatorid ning side- ja energeetikavajadusteks mõeldud, MTZ-tüüpi traktoritel baseeruvad tranðee-ekskavaatorid);
*Tallinna Ekskavaatoritehase toodangust väärib minu arvates eraldi väljatoomist väiketraktor. Seda eelkõige seetõttu, et see jäigi katseseeria staadiumisse (valmistati hinnanguliselt ehk ainult ca kümmekond traktorit) ja seetõttu on tegu tõelise haruldusega.;
*1990ndatel aastatel Kohilas toodetud teehöövlid "Corbex-Vammas" ja MG-1901. Neist viimatinimetatu on juba täielikult Eestis väljatöötatud, aga samas ka suhteliselt haruldane.

Lisalugemist:

*Paides toodetud teehöövlid (avaartikkel selline üldisemat laadi, aga selle vasakus servas on paar linki ka, kus infot konkreetselt just Paide toodangu kohta): http://kolhoos.pri.ee/?action=text&cat=182&ID=182

*Talleksi väiketraktor: http://www.talleks.pri.ee/?action=text&cat=3&ID=235


Parimat, Silver
Tartu Scania oleks seal kokkutulekul küll lahe.Näis kas õmnnestub.
Rääkisin ühe oma töökaaslasega, kes oleks täiesti nõus tulema ESTfieldiga, seda küll eeldusel, et ta on paraadi päeval muudest kohustustest vaba.

Iseehitatud tehnika hulk on tõepoolest hoomamatu. Lisaks juba mainitud autodele tooksin näiteks veel iseehitatud traktorid, mille ehitamise kõrgaeg oli 1970ndad ja 1980ndad aastad, mil põnevamate konstruktsiooniliste lahenduste kirjeldusi ilmus aeg-ajalt ka näiteks "Sotsialistlikus Põllumajanduses".
1970-datel oli enamasti igal endast lugupidaval kolhoosil Smile iseehitatud pika haljasmassi niitja-laadija. Kasutati erinevaid aluseid, mõni tegi saksa silokombaini, mõni tavakombaini raamile. Aga see tehnika on ilmselt kõik vanarauaks läinud.
Põnev oleks veel stardirivisse saada mõni bagi, need on ju ka kõik iseehitatud.
Tundub, et ennww oskab mõtteid lugeda - pika haljasmassi laadur-niiduk (kes ei tea, millest jutt, siis mingi ettekujutuse saab siit, postitus 215: http://forum.automoto.ee/showthread.php?...#pid240344 ) ja (veo-)bagi on ka minul kogu aeg mõttes kummitanud. Paari "Niva" kombaini baasil laadurniidukit teadsin veel selle sajandi alguses, aga mõlemad asuvad/asusid Järva-Jaanist nii kaugel, et vaevalt neid keegi ürituseks J.-Jaani vedama hakkaks, kui nad üldse muidugi enam alles on. Bagiga aga võib-olla saaks mõni kaasfoorumlanegi aidata?!

Veel oleks huvitav paraadil kohata ka eestimaise metsaveotraktoritega tegeleva firma "Metsis" toodangut: http://www.metsis.com/?pg=21
(Ei tea, mis on saanud tollest kõige esimesest "Metsisest" ehk tegelikult siis "Ksjomast", kuna "Metsise" nime siis veel ei kasutatud?!)
Eestis ümberehitatud masinatest saab ülevaate ka siin:

http://www.carrating.org/cat.php?cat=20

Enamus masinate omanikel olemas ka kontaktid ja saab üles kutsuda osalema.
Eelmises postituses viidatud lingil on mitmeid põnevaid iseehitatud või ümber ehitatud sõidukeid ja kindlasti tasuks nii mõnegi isendi omanikuga ühendust võtta ning üritusel osalema kutsuda. Iseasi on aga, kes oleks nõus seda tegema?! Ei saa ju kõiki liigutusi üksnes Tuve õlule jätta...

PS. Niipalju kui tean, on hetkel läbirääkimised käimas veel nii mõnegi põneva liikuri osalemiseks.Smile Rohkem ei ole mul praegu voli öelda.
01-05 Köhis eksp. nr.084 Hääle puhtaks. Sellega on ettevalmistused alanud.Wink
Ettevalmistused jätkusid täna Lokuta meeskonna poolt eksponaadile nr. 224 hinge sisse puhumisega. Selleks, et traktoriga sõita saaks, on selle juures siiski veel üksjagu nokitsemist.
Tere!

Nonii, ürituseni on jäänud veidi rohkem kui kaks kuud ja loodetavasti on kõigil, kes mingil hetkel üritusest osavõtuks registreerunud, pilt enam-vähem selge, kas osalemissoov endiselt jõus või mitte. Paluksime meilegi oma osalemine kas üle kinnitada või, loobumise korral, sellestki meile teada anda kas siinsamas teemas või meiliaadressil varjupaik@varjupaik.jjts.ee.

Juuli keskpaigaks tahaks suures laastus asjad paika saada, kes millega tulemas on (pean praegu silmas eeskätt varjupaiga tehnikaga osalejaid). Loomulikult on vabade sõidukitega võimalik aktsiooniga liituda ka hiljem. Iseasi on see, et ka sõiduki paraadikorda saamine võtab mingi aja.

Üritusel eeldatavalt osalevate sõidukite nimekirjaga saate tutvuda siin: http://varjupaik.jjts.ee/?action=text&P=...0&lang=est

Hetke seisuga on seal veel ka mõned vabad sõidukid.
Kõik märgid näitavad et oleme tulemas 28.08 paraadile sellise massinaga.
Edastan kirja:

Tere
>
>
> Avastasin, et Ehitatud Eestis 2010 üritus toimub juba 1,5 kuu pärast.
> Vahepeal olen jõudnud lahata eksponaadi nr 307 käigukasti, kuid selgus, et
> selle korpus on katki. Käivitusvända võlli ühe otsa pesa on pooleks
> murdunud, ning võll ei püsi enam paigas. Tükid (2tk) on alles. Otsisin
> praegu ise võimalusi selle parandamiseks, kuid hetkel ei ole midagi head
> leidnud. Võibolla saab selle kinni keevitada alumiiniumkeevitusega, kuid
> tulemus on kahtlane. Siit ka küsimus Varjupaigale: kas Teil või kellelgi
> sõpradel on alumiiniumkeevituse võimalust? Või kas leidub mõni terve Dnepr
> MT10 käigukasti korpus?
> Seoses selle katkise korpusega ei ole kindel, et augusti lõpuks traktori
> liikuma saaksin. Aga alla veel ei anna Smile.
>
>
>
> Parimatega
>
> Lauri Vaarma
Päris kindel küll ei ole, aga minuteada peaks Paides saama alumiiniumi keevitada OÜ-s IIZMAR, mis asub endise autobaasi õuel.
Järva TÜ autoremonditöökojas saab ka !
Tere!

Nonii, ürituseni on jäänud vähem kui kaks nädalat. Lisan ürituse päevakava.

28. augustil 2010 Järva-Jaanis:

10.00 keskväljakul kogunemine, välinäitus ja tehnika tutvustamine;
12.00 killavoor alevis;
13.00 masinapargis Lai 1:
- sõidukite rivistus
- vestlusringid
- demonstratsioonid
- hindamine
- võistlused
- ost, müük, vahetus
19.00 masinapargis:
- simman ansambliga Iiukala bänd
- taidlejate etteasted

Pääse simmanile 50 ja 25 krooni.

Lisainfot ürituse päevakava ja sisu kohta leiate Järva-Jaani vanatehnika varjupaiga kodulehelt: http://varjupaik.jjts.ee/?action=text&P=...0&lang=est

PS! Kui Teie koduses majapidamises leidub mõni huvitav omavalmistatud aparaat või seadeldis, võtke see kaasa! Omavalmistatud seadeldiste näitus toimub keskväljakul koos sõidukite näitusega ja nende demonstratsioon masinapargis.

Ootame Teie osavõttu
Järva-Jaani vanatehnika varjupaik

Manustena lisan ürituse kutse ja plakati.

[attachment=34041] [attachment=34042]
Pressiteade kah üles:


Eestis ehitatud autode kokkutulek

Järva-Jaanis asuv tuletõrjeselts ja vanatehnika varjupaik on iga suvi korraldanud mõne põneva ürituse – küll on toimunud tuletõrje autode paraad ja tehtud põllutöid isade ja vanaisade kombel koos tolleaegse tehnikaga. Käesoleval suvel rullitakse vaatajate ette lahti Eesti autotööstuse ajalugu.

28.08.2010 kell 10:00 kogunevad Järva-Jaani keskväljakule Eestis ehitatud, ümberehitatud või iseehitatud liikumisvahendid ja seadeldised alates esimese vabariigi aegsetest jalgratastest ja lõpetades Tartus valminud linnaliini Scania bussiga. Nende vahele jääb lugematu hulk kohalikku tehnikasaavutust – nii vineerist autod, monster-Volga kui teehöövel. Vanatehnika varjupaiga peremehe Tuve Kärneri sõnul on Eesti inimene olnud alati leidlik ja ka kõige vaesematel aegadel teinud mitte millestki midagi. „Harjumatu on vaadata autot, mille kõiki detaile tunned, kuid üldpilt on midagi täiesti uut,“ ütles ta iseloomustades tüüpilist nõukogude ajal ise valmistatud sõidukit. „Seeriatootmisena on siiski Eestis tehtud peamiselt jalgrattaid, busse ja vormeleid, kuid ka kapitaalremonti nõukogude autotööstuse toodangule, mis seejärel sai omale uue identiteedi.“

Kuni kella 12:00ni toimub keskväljakul välinäitus ja tehnika tutvustamine, misjärel liigutakse paraadina, mida hellitavalt ka killavooriks nimetatakse, vanatehnika masinaparki, kus toimub sõidukite hindamine, demonstratsioon ja võistlused. Kel on midagi üle või soovib midagi põnevat osta, siis sellekski on võimalus. Kell 19:00 algab simman kus esinevad taidelejad ja ansambel Iiukala

Kõik huvilised oma- või Eestis ehitatud sõidukiga on teretulnud osalema, samuti võib kodusest majapidamisest kaasa võtta mõne huvitava omavalmistatud aparaadi või seadeldise. Omavalmistatud seadeldiste näitus toimub keskväljakul koos sõidukite näitusega ja hiljem eksponeeritakse koos demonstratsiooniga masinapargis.

Pääse simmanile maksab 50/25 krooni, ülejäänud üritused on pealtvaatajatele tasuta. Lisainfot ürituse päevakava ja sisu kohta saab Järva-Jaani vanatehnika varjupaiga kodulehelt http://varjupaik.jjts.ee ja telefonilt 5017600.

Järva-Jaani vanatehnika varjupaik on Järva-Jaani Tuletõrje Seltsi üheks üksuseks, mille eesmärgiks on võimalikult paljude eri nõukogude päritolu ja tol ajal Eesti teedel sõitnud sõidukite ning kõikvõimaliku tuletõrjetehnika koondamine ühele territooriumile. Sõidukite korrasolek pole seejuures esmatähtis, küll aga asjaolu, et neid säilitatakse külastajatele vaatamiseks. Nende taastaminegi ei ole eesmärgiks omaette, küll aga võimaluste piires konserveerimine, et tagada säilimine. Enamus sõidukitest on varjupaigale annetatud või soetatud annetuste teel, hetkel on kokku 323 sõidukit ja 24 haagist.
(23-08-2010, 12:18 PM)kris Kirjutas: [ -> ]28.08.2010 kell 10:00 Tartus valminud linnaliini Scania bussiga.

Viimase info järgi Tartu Scanni ei tule.
Lehti: 1 2