automoto.ee foorumid

Täisversioon: Murutraktori väike jõuvaru
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Tervist kõigepealt.
Probleem: murutraktor käib tühikäigul väga hästi, rootor sisse lülitades jääb jõust vajaka.
Mis enne juhtus: 4 kuud varem lõhkus puuriit mu õhupuhastaja.
Lahendused: mul on juba uus karbussja õhupuhastaja, kuid probleem on juba väiksem. Kas läbi vana karbussi sisse läinud mustus mis võib olla kogunenud klapivahele võib põhjustada jõukaotust v juhtus 30 kraadise ilmaga niitmisel (suur pikk muru) lihtsalt küünal läbi?
Ei tahaks klassikuid korrata: siin on probleem lihtsalt tihendis, mitte küünlas. Küünlale ei oma tähtsust on temperatuur 30 või 3000 kraadi. peaks ikka töötama. Aga vot tihend, mis rooli ja istme vahel, seal on temperatuuril suur roll, mida kuumem, seda vähem tihend peab, ja siis hädad algavad. Tihendit tuleks jahutatada, kas veega või õllega, võimalikult jahedaga.
Kõigepealt kontrolli, kas see puuriit ei vigastanud äkki ka gaasihoovastikku, st. kas segusiiber ikka täielikult avaneb.

Vaheta küünal ja tangi värske bensiiniga !

Edu !
pärast puuriida õnnetust töötas pill kuni selle probleemini probleemideta, niitis kõrget muru jne. lihtsalt nyyd on jõust väike puudujääk, aga küünal on juba olemas ja hommiku hakkan vaatama, vbl tuleb silindripea maha keerata ja seal ära puhastada ja uus tihend teha.
(23-07-2010, 21:37 PM)taavikaba1 Kirjutas: [ -> ]Mis enne juhtus: 4 kuud varem lõhkus puuriit mu õhupuhastaja.
Lahendused: mul on juba uus karbussja õhupuhastaja, kuid probleem on juba väiksem. Kas läbi vana karbussi sisse läinud mustus mis võib olla kogunenud klapivahele võib põhjustada jõukaotust

Vaata, see mustus ei kogune kuskile klapivahele, see tolm ja liiv lihvib ja kriimustab väga hästi mootori tööpindu. Ilmselt see mootor juba hõre. Ilma õhupuhastita pole mõtet mootorit rikkuda.
Ei tea küll konkreetse masina täpset ehitust(kust õhku võtab jne), aga minu masina(igivana soomest toodud Honda mootoriga riistapuu) õhufiltri veab muru niites ikka igasugust jama suht ruttu täis. Seega julgen pakkuda, et säärane õhufiltritta töötamine võis mootorile hävitavalt mõjuda küll.Sad
Ausalt öeldes tahaks teada, kus kohast tuli mõte filtritta edasi lasta!? See üks suuremaid lollusi minu arust, mida masinaga teha võib...
Mootorit lahti võtta pole erilist mõtet, kui just uut kolbi-silindrit panna ei kavatse. Mis läbi käis, see on suure tõenäosusega oma kuritöö teinud ja tõenäoliselt juba lahkunud läbi väljalaske või siis karterisse õli hulka...
Kompressiooni võiks mõõta, siis pilt selge, mis seisus mootor on...
Palun teemaalgatajal järgmise lause peale mitte solvuda- kui aju ei taibanud sellise töötegemise võimalikke halbu tagajärgi, siis ehk seesama aju pole ka ammu (kui üldse) niiduki tera teritada taibanud. Nüri tera võib ka võimsa mootoriga masina ootamatult jõuetuks muuta...Rolleyes
Tsitaat:Palun teemaalgatajal järgmise lause peale mitte solvuda- kui aju ei taibanud sellise töötegemise võimalikke halbu tagajärgi, siis ehk seesama aju pole ka ammu (kui üldse) niiduki tera teritada taibanud. Nüri tera võib ka võimsa mootoriga masina ootamatult jõuetuks muuta...Rolleyes

Ja nii ongi, 16 hobujõuline jonseredi traktor muutus peale terade teritamist palju paremaks. Smile