automoto.ee foorumid

Täisversioon: Korrosioonitõrje tiivalaiendite all
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Murelapseks väike Chevy Blazer. Nimelt on selle aparaadi euroversioonidel kruvitud tiivasevade peale plastikust laiendid, mis aga kipuvad väga kiiresti enda sisemusse mudakänkrad koguma. Peale eemaldamist avastasin esitiibade servadest üsna ulatusliku roostekahjustuse, mis küll saab lähipäevadel välja lõigatud ning asendatud. Küll aga oleks oodatud ideed, mida teha, et rooste sinna tagasi enam ei tekiks.

Enda ideed: klassika happekrunt-epo-pinnavärvist. Selle peale kanda suhteliselt liberaalne kiht kaitsevaha? Või vaha asemel mõnusalt paks kiht kautðukipõhist kivikaitset?

Enivei parim lahendus oleks vist paar-kolm korda aastas laiend eemaldada ning laiendi alune puhtaks pesta. Huvitav on seejuures see, et tagumised tiivaservad on täiesti veatud, kuigi laiend katab samamoodi nii tiiva alumise serva kui liibub tihendiga ülevalt vastu keret. Tundub, et kuidagimoodi siiski pääseb niiskus nende alt välja.
Peale värviparandust sobiks kahurimääret kiht peale pintseldada. Viimast tuleb eelnevalt soojendada.
Ei taha konkreetseid nüüdpakutavaid vahendeid nimetada, kuid praktika näitab, et pakutakse ikka tõelist rämpsu, reklaam aga, teadagi!
Tere.

Soovitaks sellise koha peale kivikaitset värvi alla. See muudab vastupidavamaks mehaanilistele vigastustele. Endal on Dnepri korvi põhi üle tehtud sellega seest ja väljast ning kestab juba .....12 aastat. Kahurimääre on ka väga hea asi. Mosse "kombi" karbid seda täis lastud ja pole siiani veel läbi roostetanud. Auto on aastast 1987 ja ei ole mitte garaazis seisnud.
Mossega oli üks huvitav intsident siduriketta vahetamise ajal. Halogeenlamp oli auto küljele liiga lähedal ja vaatasin korraga, et
midagi tilgub karbist. Kahurimääre oli sulama hakanud ja see tilkuski.

Lugupidamisega
Marko