automoto.ee foorumid

Täisversioon: Parempoolse rooliga 412
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Tere. Naabrimehel seisab garaaþis pealkirjas mainitud isend. Kirjad sees kõik inglise keeles ja spidomeeter miilides. Väljalaske aasta antud isendil on 1973 ja saadud on see uuena, Inglismaalt tagasi saadetuna transpordi käigus tekkinud pagasi luugi defekti tõttu. Küsimus siis selline, et kas kellegil on andmeid palju selliseid isendeid üldse Eestimaal võiks olla?
Üht valget isendit, mis vajas küll taastamist aga oli sõidukorras sai nähtud suvel Pärnu Lustisõidul. Nii et neid ikka vast on, muidugi on mulje jäänud, et 427 p.poolse rooliga rohkem levinud variant. Niiet vist 412 haruldasem vist kui 427 parempoolse rooliga.
427 parempoolse rooliga oli kunagi mu onul, kuid see oli ikka väga ammu.... ca 30 aastat tagasi.
(24-09-2010, 14:43 PM)TheShadow49 Kirjutas: [ -> ]Tere. Naabrimehel seisab garaaþis pealkirjas mainitud isend. Kirjad sees kõik inglise keeles ja spidomeeter miilides. Väljalaske aasta antud isendil on 1973 ja saadud on see uuena, Inglismaalt tagasi saadetuna transpordi käigus tekkinud pagasi luugi defekti tõttu. Küsimus siis selline, et kas kellegil on andmeid palju selliseid isendeid üldse Eestimaal võiks olla?

Kas saaksid mõned pildid naabrimehe autost teha (nii seest, kui väljast)? AZLK 412 IEP on üsna haruldane, viimati nägin sellist autot umbes 5 aastat tagasi Valgamaal liiklemas. Samas AZLK 427 IEP -sid liikles sel aastal vähemalt 3 tükki (2 sinist ja üks valge).
Tartu kandis praegu saadaval üks parempoolse rooliga M412. Pintsliga värvitud ja roostest puretud auto eest küsitakse 12 000 krooni, mida ma ei sooviks maksta. Kui keegi arvab teisiti, võib ühendust võtta.
Arvan et see 12 on kindlasti palju niisuguses seisukorras masinaeest ehk 5-6 ringis ehk veel.
Omal olemas parempoolse rooliga 427 kui leegi soovib vahetan mingi tsikli vastu nii vanema kui ka uuema (80-ndad) vastu.
Antud isend millest mina räägin on küll väga heas korras. Võimalik et mõni rooste täpp kusagil on kui just süvenenult otsima hakata. Ainuke viga miks auto seisab on vigane pooltelg. Uus pooltelg olemas aga pole aega vahetada olnud.

Kuna auto hetkel garaazis ja õrna tolmukorra all ja ukse esine kinni siis täna-homme pilte teha ei saa... saan aga pildid ei anna tegelikust olekust täit informatsiooni.
Tartus söidab üks ringi, mis on üpriski korralik. (Kahjuks pilti pole veel saanud teha.)
28 augustil oli Järva-Jaanis ka üks 412. Omaniku juttu järgi toodi 9 autot ENSV nendest 8 universaali ja üks sedaan kerega isend, tema vanaisa* tahtis 412 vahetada 427 vastu, sest too kauba vedamiseks parem, aga keegi ei vahetanud, siis jäigi nönda. Präegusel omanikul on väga hea meel, et tal haruldane sedaan kerega isend on. (Auto on söidukorras.)
[Pilt: 0760839450dfa1.jpg]
Siin Mosse tagaaknal paistab mph näitav originaal spidomeeter.
[Pilt: 076083943602a7.jpg]
Veidi OT:
Järva-Jaanis asuv Rootsist tagasi tulnud isend ja esimene parempoolse rooliga söiduauto kuhu ma sisse istunud olen, kus sees olles käis peas väike kröks läbi. (AinuRaksete Kogukona jaoks ,mitte väga meeldib Kröks.)
[Pilt: 07587767385a9a.jpg]
(27-09-2010, 20:50 PM)miniest Kirjutas: [ -> ]28 augustil oli Järva-Jaanis ka üks 412. Omaniku juttu järgi toodi 9 autot ENSV nendest 8 universaali ja üks sedaan kerega isend, tema vanaisa* tahtis 412 vahetada 427 vastu, sest too kauba vedamiseks parem, aga keegi ei vahetanud, siis jäigi nönda.

Neid autosid tuli rohkem. Olen kolme inimesega rääkinud, kes sellise auto ostuloaga soetasid (üks luba peaks mul kuskil alles olema). Räägiti, et Võru ja Jõgeva rajooni eraldati kummagile 5 autoostu luba.
(27-09-2010, 21:55 PM)MANKS Kirjutas: [ -> ]
(27-09-2010, 20:50 PM)miniest Kirjutas: [ -> ]28 augustil oli Järva-Jaanis ka üks 412. Omaniku juttu järgi toodi 9 autot ENSV nendest 8 universaali ja üks sedaan kerega isend, tema vanaisa* tahtis 412 vahetada 427 vastu, sest too kauba vedamiseks parem, aga keegi ei vahetanud, siis jäigi nönda.

Neid autosid tuli rohkem. Olen kolme inimesega rääkinud, kes sellise auto ostuloaga soetasid (üks luba peaks mul kuskil alles olema). Räägiti, et Võru ja Jõgeva rajooni eraldati kummagile 5 autoostu luba.
Ei vaidle vastu, et neid masinaid rohkem siia toodi, aga tollel korral saabus siia vaid 9 masinat. (Masin osteti vist Tallinnast.)