automoto.ee foorumid

Täisversioon: Lattniidukiga abi vaja
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Tervist.

Maal õuepeal on selline lattniiduk.
https://www.osta.ee/index.php?fuseaction...13906063#2
Mis ta mark või tähis on? Võib-olla oleks õigest nimest abi kirjanduse otsimisel.

Alumise rihmaratta võll on korpuse küljest natuke liiga lahti. Kõva loks on sees. Eelmine omanik on proovinud juba seal keevitusega imetegusid teha ja nüüd tuleb kogu kremplel tõenäoliselt lahti harutada.
Tagant otsast saab muttrist 45 võtmega kinni võtta aga võll mis paigal peaks seisma keerab ka kaasa.
Esmapilgul ühtegi mõistlikku fikseerimise võimalust silma ei hakanud. Kuidas see alumine ots tegelikult lahti võetakse ?

Kui kellelgi on sellisele masinale sirget latti pakkuda võib ka märku anda.
Siinsamas foorumis või enr@hot.ee
Selle mark on KC-2,1,mul on mõningaid osasid veel alles,kui vaja midagi siis
räägime privas.
Mõni sõna selle alumise võlli kohta.Võll kinni niiduki korpuses kiiluga ja koonusega,mutreid peaks olema kaks,esimene lai mutter koonus otsaga jateine õhuke on kontramutter,tuleb meeles pidada et neil mutritel on vasak keere.
Kui sul võll pöörleb kaasa lahti keeramisel siis saad teise otsa(kepsu poolsesse) panna mingi raud toru,kangi jne,seal ju eksentrik.
Soovitan enne ikka kontrollida kudapidi on keere,minu mäletamist mööda oli osadel(vist uuematel) niidukitel ka õigetpidi keere.Sellel võllil mis mul üle on sellel on küll vastupäeva keere ehk vasak keere.