automoto.ee foorumid

Täisversioon: Kuhu tuleks paigalda T-40 esituled?
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Tere,

Eelmine aasta paigaldasin T40le ette kun-kopa. Seega pidin tuled külest kiskuma. Senikaua olen sõitnud ainult valges ja põllul või külavaheteedel. Aga nüüd tahan minna ka maanteele. Ülevaatus ja kindlustus on korras.
Aga mida arvavad sellest politsei patrullid kui tulesid pole. Eks ikka peavad kinni.
Tahaks nüüd tuled tagasi panna (need samad mis küljest ära võtsin)
Kas on olemas mingi seadus, kus nad üldse olla tohivad, või mida arvab sellest jälle politsei, kui ta avastab et tuled asuvad näiteks kabiini katusel.
Mõtlesin paigaldada kabiini ülemiste nurkade külge, lasen lihtsalt kruvidega katuse konstruktsiooni külge kinni. Seal oleks neist kõige rohkem ka kasu, paistaks nii teistele silma kui oleks ka valge kopatöid teha.
Teise võimalusena mõtelsin paigalda kapoti nina peale. Seal nad jääksid üsna üksteise lähestikku, sest kopa kahvel peab vahelt läbi mahuma. Kasu oleks neist ainult siis kui sõita kopp maas, või koppa täitsa üleval.
Mida arvate?
Astu ka mõnest TÜV punktist läbi ja küsi kuhu panna tohib,et oleks seadustega kooskõlas.
Usun, et nad ei tea mitte midagi.
Esimene asi on kindalsti see, et orginaalist neid ära võtta ei tohi (ümber ehitada ei tohi)
Täna käisin just arkis küsimas, kas tohib kasutada kollast vilkurit maanteel. Mind saadeti siis politsei jaoskonda, et uuri sealt. Läksin sinna ja sealt öeldi ,et kui ametlikult teehooldust ei tee, siis vilkurit kasutada ei tohi.
Aga kui ma lükkan enda põllutee otsa lumest puhtaks, et põllule pääseda, selleks pean ju maanteel olema ja teeäärt puhasta. Vajadusel isegi rist teel olema kui vaja kopaga lund teiset kohast teise tõsta. Siis turvalisuse huvides oleks ju mõistlik kasutada vilkurit, et autod juhid paremini märkaksi( loomulikult ma ei pane ju liiklust seisu) aga selle peale ütles politesi ametnik, et ei tohi vilkurit kasutada, saab trahvi.
Autojutidele ei ole ju vahet kas teel on maanteameti traktor, kes lükkab teeäärt puhtaks, või mina oma traktoriga samamoodi lükkan oma tee otsa lahti. Traktor on traktor, mõlema sahad ees, mõlemad liikluses ohtlikkud, siis peaks ka mõlemil olema vilkurid
See kollase vilkuri teema vist muutub uue liiklusseadusega.

Ja vaadates praegu liikluses ringi, siis ei pea sellest nagunii keegi kinni. Suvalised upitajad paugutavad transpordiasendis kollase vilkuriga ringi.
Valmetil sai lisatuled noole külge nii pandud et näitas üle kopa-hargi. Originaaltuled jäid paika, ei kasutanud vaid. Muidu pleegib koppa, tee jääb selle varju ja halvastinähtavaks. Ja vilkur oli magnetiga teepool katusel.
t40 jäid tuled kopa silinditritele ette ja need tuli sellepärast lahti ühendada
Kunnidel peaks olema koparaami püsttalal kinnitusaugud, kuhu saab traktori originaaltuled midagi ümber tegematta panna.
belarussil sai nii tuled paigutatud ,ÜV-l ei öeldud midagi sellise tulede paigutuse üle
[Pilt: 554250_283260451754715_100002122870979_6...9712_n.jpg]
Teema alguses on tugev vasturääkivus, ülevaatus olemas aga eelmisest aastast pole tulesid küljes olnud... Siit küsimus... Big Grin Ime et automoto foorumis veel "Idiot Corner'it" pole loodud....

Aga jah, tuled peaksid kunni raami küljes olema sel juhul, katusele võid paigaldada ainult töötulesid. Wink

Kuigi arvatavasti need juba ammu paigaldatud kuupäevi vaadatesWink
(08-04-2012, 19:48 PM)mlsluik Kirjutas: [ -> ]Teema alguses on tugev vasturääkivus, ülevaatus olemas aga eelmisest aastast pole tulesid küljes olnud... Siit küsimus... Big Grin Ime et automoto foorumis veel "Idiot Corner'it" pole loodud....
kas traktoril ei tehta ülevaatust mitte 2 aastaks?

(08-04-2012, 22:00 PM)vorrimen Kirjutas: [ -> ]
(08-04-2012, 19:48 PM)mlsluik Kirjutas: [ -> ]Teema alguses on tugev vasturääkivus, ülevaatus olemas aga eelmisest aastast pole tulesid küljes olnud... Siit küsimus... Big Grin Ime et automoto foorumis veel "Idiot Corner'it" pole loodud....
kas traktoril ei tehta ülevaatust mitte 2 aastaks?

Kas tõesti on tegu alla 10 aasta vanuse T40-ga? Smile Julgen kahelda selles Wink (1995 a. pandi kokku viimane T40)
Ei ole tähenärija kuid nurgataga-põlvepeal tehtud ülevaatust promoda avalikus foorumis pole teps mitte mõistlik tegu...
Teemasse ka juttu, kuhu need tuled siis paigutasid, ehk näitad teistele kaWink

Kas mitte vilkuri osas ei ole teemaalgataja asja enda jaoks liiga keeruliseks mõelnud? Minu meelest liiguvad ka paljud tänapäevased suuremad traktorid ja kombainid tee peal sisselülitatud kollase või oranži vilkuriga, mis ohutuse tagamiseks on ka loomulikult igati mõistlik. Loomulikult ei ole liiklusohutuse tagamise seisukohalt vahet, kas tegu on n.ö. ametliku teehooldusega või oma teeotsa lumest puhtaks lükkamisega - kui Su masinal on vilkur olemas, lülita see sisse ja asi mutt!
Kui küsimusi esitama hakkad, et kas ikka võib jne., siis võid loomulikult igasuguseid vastuseid saada.

Arvestades postituse tegemise aega on ksf! kaller küll võib-olla tänaseks juba selle küsimuse enda jaoks lahendanud.

(11-01-2011, 21:51 PM)kaller Kirjutas: [ -> ]Täna käisin just arkis küsimas, kas tohib kasutada kollast vilkurit maanteel. Mind saadeti siis politsei jaoskonda, et uuri sealt. Läksin sinna ja sealt öeldi ,et kui ametlikult teehooldust ei tee, siis vilkurit kasutada ei tohi.
Aga kui ma lükkan enda põllutee otsa lumest puhtaks, et põllule pääseda, selleks pean ju maanteel olema ja teeäärt puhasta. Vajadusel isegi rist teel olema kui vaja kopaga lund teiset kohast teise tõsta. Siis turvalisuse huvides oleks ju mõistlik kasutada vilkurit, et autod juhid paremini märkaksi( loomulikult ma ei pane ju liiklust seisu) aga selle peale ütles politesi ametnik, et ei tohi vilkurit kasutada, saab trahvi.
Autojutidele ei ole ju vahet kas teel on maanteameti traktor, kes lükkab teeäärt puhtaks, või mina oma traktoriga samamoodi lükkan oma tee otsa lahti. Traktor on traktor, mõlema sahad ees, mõlemad liikluses ohtlikkud, siis peaks ka mõlemil olema vilkurid

Kollase vilkuri kasutamine sai uue liiklusseadusega selgeks. Enne seda oli tõesti nagu kodanik rääkis.

Nüüd palju inimlikum, täpsemalt lugege siit: http://www.mnt.ee/public/liiklusseadus/S...kiteks.pdf