automoto.ee foorumid

Täisversioon: Huvitav kust leida mõni vana väike ümar volkaribuss ja kas tal on ka diiselmootor taga?
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Lehti: 1 2
Mis sellise bussi mark üldse on?:???Cool
Mul õemehel seisab kuuri taga selline. Smile
Aga minuteada ei plaani ta seda ära anda. Tal on seuke \"uuem\", ühes osas esiklaasiga. Roheline. Vahvalt põriseva õhkjahutusega mootoriga (see hetkel ei põrise küll, küllap kunagi hakkab jälle).
Ausaltöelda ma ei usu, et neid üldse diisleid tehtigi.
Esimese pauguga leidsin sellise koha: http://www.vintagebus.com/
Tundub piisavalt infi olevat alustuseks.
[Pilt: 11232.JPG]

õemehel on selline siis. 68-79 tehti.
[Pilt: 2955.JPG]

Big Grin
igast naljasid on ikka nende bussidega tehtud.
Pirita-Kosel seisab tee ääres üks selline sinine. Kui lasnamäelt alla Pirita selveri poole sõidad. Varuratas nina küljes ja puha Toungue
Tsitaat:Originally posted by wax
Pirita-Kosel seisab tee ääres üks selline sinine. Kui lasnamäelt alla Pirita selveri poole sõidad. Varuratas nina küljes ja puha Toungue

Varuratas oli pihta pandud ja pooled klaasid sisse löödud sellel Sad
Sütiste tee tagumises otsas vedeleb lausa kaks tükki selliseid.
Ja Etsi pesula juures kõrvalhoovis säärane kastiga variant lausa.
Rapped kõik muidugi.

Ets

:lol:lol

Jansa on meil vana autoðaakal ma vaatan.
Iga tallinna auto teada.
Küll ascoonad ja vanad bussid.



Big GrinBig Grin
Lubja tänaval mendi hoovis on kah 1 valge.
Rakveres pidi väidetavalt FEB sanitaartehnika lähedal mingi töökoja juures 5tk roostetama, kuid pead ei anna
nüüd on asi ootamatu pöörde võtnud.Big Grin
Eile saabusid Vändrast (seal mu õde/õemees elavad) ärevad teated- nimelt olevat plaanis kevadine aiakoristus, mille käigus saetakse maha hulk vanu kreegipuid, ehitatakse uus värav ja - mis põhiline- kavatsetakse prükale veeretada senini rahulikult kuuri kõrval peesitanud seesama roheline volkkaribuss!
Jopp!
Küllap õe initsiatiiv.
Igal juhul astun ma volksu kaitseks välja, ei tea veel kuhu ta panna, aga tundub, et mul on uus projekt kaelas.
Smile
Ma tegelt pole kunagi mõelnud, et võiksin sellise aparaadiga tegelema hakata, kuid praegu on siuke tunne nagu päästaks kassipoega uputamisest või võtaks varjupaigast koera endale.

Eks näis, mis tast saama hakkab.
Enne talve ei toimu tõenäoliselt küll midagi.
Smile
kopli 3. liinil seisab üks selline rohekas (või oli sinakas) VW buss. kahes osas esiklaasiga. kuna ta päris sirgelt seisis ja kortsus ka ei olnud võib arvata, et teda ikka kasutatakse ... samas arvan, et need liiniinimesed ei ütle sugugi rahast ära ...
käisin üxpäev rattaga (trek 800) seal ja kõik vahtisid sellise näoga, et \"selle ratta ma saan/võtan :o\"

Remmu

RAF ehitas ka kunagi Wolksvageni stiilis ümarate vormidega mikrobusse.Cool
Kui kedagi ümmargune RAF huvitab, siis kaks sellist seisid kuu aega tagasi endise Loksa Kolhoosi territooriumil. Üks oli enam-vähem, teisest ainult karp järgiSad
Kaks isendit tassiti kevadel Sakala tänavast Viimsi lähedale, seal kus raudtee ülesõidu koht on enne Viimsi bensukat, seal suure tee ääres, üks sinin akendega, teine ilma ja roheline, päris heas korras paistsid, üks roheline Saaremaal Kogula külas ühel sepal aia taga, sisu korras katus, aknad - aga küljekarbid (või siis põhjaplekid) rippusid nagu märg pesu nõõril. Koluvere poolt tulles keerata Rapla vana tee peale, seal ka ühe silla lähedal talu hoovis mitu niisugust, pks kena kollane, muidugi ei liigu neist ükski. Neil pidi see viga olema, et mootorid suht kergelt otsad andsid. omal oli ka plaan kunagi üks niisugune suvilaks teha, jäi ära....

margus

Nagu ma aru saan, siis te vist räägite peamiselt bay-window (1esiklaasiga) bussidest... ? Kas kellegil on aga infot kui paljukest ja kus neid pre67 (2 esiklaasiga) busse Eestis olla võiks.

to usku: Ehk täpsustaksid, kus sa seda masinat nägid (too oli ikka splitwindow?)

Endal suur huvi ja aukartus igasuguste pre67 volkarite vastu ja ka ammu ühest vanast bussist unistanud...

tänud siis...

margus

Tsitaat:Originally posted by margus16
Mis sellise bussi mark üldse on?:???Cool

Selle nö. vana ümara bussi mark on ametlikult VW Tüüp 2 (või Typ2) ja uuematel lihtsalt transporter. Mootoriks neile diisleid ei pandud... Neil vist enne \'67 aastat olid 1200 ja hiljem 1600 ja 2000 mootorid.
Jansa mis bussist saand on?
Tsitaat:Neil vist enne \'67 aastat olid 1200 ja hiljem 1600 ja 2000 mootorid.

Alates 1950 oli bussil mootor 1100 kuubikut. 30 hobust andev 1200 kuubikuline mootor tuli alles 1954.

Darkstalker

CoolLihtsalt paar pilti sellest, mida selliste bussidega teha saab...
Sry if OT
[Pilt: ?action=img&pic=144090]
[Pilt: ?action=img&pic=144093]
Tsitaat:Niimoodi kirjutas: innu
Jansa mis bussist saand on?

Seisab samas kohas endiselt, tänu aktiivsele lobbytööle kevadel.
Lehti: 1 2