automoto.ee foorumid

Täisversioon: Bensiin & muud mootorikütused
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Lehti: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
Etanooli sisalduse poolest tundub nii küll. Väävlit ka kõige vähem. Ega kõikide koostisosade kohta ei oska kommenteerida mida on parem kui on rohkem ja mida võiks vähem olla. 
Circle K-s teadagi on müügil 2 sorti 95, Miles ja Miles Plus. Väidetavalt see "miles" lisaaine sertifikaadil olevaid numbreid ei muuda. Kas kõlab loogiliselt, arvestades et kütustel on vahet tunda küll? Rolleyes
(21-12-2018, 16:36 PM)veix__ Kirjutas: [ -> ]Kas kõlab loogiliselt, arvestades et kütustel on vahet tunda küll? Rolleyes
millega ja mis ühikutes "tundmist" mõõdetakse - kas on mingi mõõteriist nimega "kütuse vahe tundmise asi"?
Mis ajast inimese poolt tunnetatud asju mõõtühikutes ja mõõteriistadega mõõdetakse? Mina oma autoga tunnen vahet. Küsimus oli aga rohkem selles, et kui see lisand midagi sertifikaadil olevates numbrites ei muuda, kas saab see siis reaalselt erinev olla. Rolleyes
  • vähendab kütusekulu kuni 3%*
  • vähendab heitgaaside kogust
  • parandab mootori töökindlust
  • puhastab ja kaitseb auto mootorit
  • taastab ja säilitab auto mootori võimsuse
  • tagab auto mootori efektiivse töö
    *miles® mootoribensiini võrdlus ELi standardile vastava lisaaineta mootoribensiiniga
Mõõdetakse taadeldud tagumikuga Big Grin
(22-12-2018, 01:46 AM)Laurts Kirjutas: [ -> ]Mõõdetakse taadeldud tagumikuga Big Grin

Ok, mõõtmisest saan veel aru aga kus neid perseid taadeldakse? Big Grin Big Grin
(22-12-2018, 01:57 AM)mlsluik Kirjutas: [ -> ]
(22-12-2018, 01:46 AM)Laurts Kirjutas: [ -> ]Mõõdetakse taadeldud tagumikuga Big Grin

Ok, mõõtmisest saan veel aru aga kus neid perseid taadeldakse? Big Grin Big Grin

Perseid "taadeldi" vanasti püksirihmaga,..
(27-12-2018, 00:08 AM)pen.skar Kirjutas: [ -> ]...Sama lugu, vahutab nagu pesumaja ojas. ... Kui saab, siis hakka küll mingit öko-bio vigurit kahtlustama praeguses talvises diislis. On teil parem õnn tankimisega?

Lätist võetud talvine (-27 sildi järgi) diisel ikka kollane ja vahutab nagu suvinegi.
Vene oma pea läbipaistev ja vahutab tunduvalt vähem. Eesti omadega kokkupuudet pole.
(27-12-2018, 00:08 AM)pen.skar Kirjutas: [ -> ]No täitsa pael! Ei saa oma diiselminikaubikut(Fiat Scudo, Alexelas) tangitud. Paned püstoli paaki, teed kõik manipulatsioonid kaardiga, tankur hakkab andma ja umbes kahe liitri juures kõmps kinni. Võtad püstoli kätte, avad uuesti aga kohe vaht vastas ja kinni jälle. Ometi tean, et 80 liitrine paak üsna otsas juba. Niristasin kuidagi kümme liitrit, siis proovisin teisest automaadist. Sama lugu, vahutab nagu pesumaja ojas. Polnud kannatust oodata järgmist diislimeest, et kuidas temal õnne on. Pean pattu tegema ja kodusest tanklast sinist võtma. Kui saab, siis hakka küll mingit öko-bio vigurit kahtlustama praeguses talvises diislis. On teil parem õnn tankimisega?

Kas paagi tuulutustoru ei või umbes või jäätunud olla? Mul sarnane jama olnud, siis ka tankida ei saanud, muidu kui püstolit esimeses astmes hoides, nii et toruots vaevu paagikõrist sees oli.
ärge siis unustage oma rontidesse õiget kütust osta Rolleyes
https://www.err.ee/923689/paljud-eeskatt...ule-minema
(26-03-2019, 15:12 PM)pannkook Kirjutas: [ -> ]ärge siis unustage oma rontidesse õiget kütust osta Rolleyes
https://www.err.ee/923689/paljud-eeskatt...ule-minema

Mulle meeldib kõige rohkem see katkend:
Tsitaat:Lisaks sellele, et seda kulub rohkem, sest selle energiaväärtus on madalam, hakkab see ka rohkem maksma. Lisaks on selline kütus tervele reale vanematele sõidukitele sobimatu, rikkudes pikemal kasutamisel pöördumatult nende mootori. 

Palju õnne meile kõigile, olgu tänatud partei ja valitsus! (Kes seal Brüsselis nüüd puldis ongi või kas sel üldse tähtsust enam?)
Just see meil täielikust euroõnnest veel puudu oligi.
Palju õnne jah! Alles see oli,kui kiruti vene kütust... vabariigi alul...loeti igasuguseid näite ja väideti kui halb see oli. Nüüd tuli õnn õuele,jõuab selle uue liidu kütus ka järgi sellele paljukirutule. Õnnitlused! Big Grin 
Olge rahul,hea et veel saategi! Big Grin
No ei jõua mulle kohale see biolisandi nõue,see on ju sama hea kui näljahäda piirkonnas situda saiataignasse, et saab rohkem ja söövad vähem .Lihtsalt solgitud kütust saab rohkem ja kulub kah rohkem.
(26-03-2019, 22:31 PM)roosteuss Kirjutas: [ -> ]No ei jõua mulle kohale see biolisandi nõue,see on ju sama hea kui näljahäda piirkonnas situda saiataignasse, et saab rohkem ja söövad vähem .Lihtsalt solgitud kütust saab rohkem ja kulub kah rohkem.

Vanasti oli mustlane ka paljale veele peale peeretanud ja öelnud,et ikka parem kui ilma. Big Grin
(20-12-2018, 20:47 PM)veix__ Kirjutas: [ -> ]Natuke uuendasin tabelit, lisasin ka pliisisaldused. Circle K "Miles" ja "Miles Plus" bensiinide kohta eraldi sertifikaate ei saanud.
Circle K ja Neste proovid tehtud samas firmas (Analiit OÜ), Olerexil 95 sertifikaadi välja andnud "Orlen Lietuva" ja 98 "TT Labor OÜ".
Ei oska täpselt kommenteerida kust kohast kellegi kütus algselt pärit on. Mingil ajal olen kuulnud jutte, et 1 firma tõi Soomest, teised Leedust, aga viimasel ajal ka see 1 on hakanud vähemalt osaliselt Leedu peale panustama. Sertifikaatide järgi Circle K proovid on võetud Õli 7, Muuga. Nestel Lasti tee 18, Muuga. Olerexil 95 kui õigesti aru sain, siis Leedus rongi peale minevalt ja 98 Tartu terminal AS mahutist.

Igaks juhun mainin ka, et keegi valesti ei tõlgendaks, et näiteks "<2,5" tähendab "väiksem kui 2,5".


Sarnaseid andmeid diislikütuse kohta pole?
Päris huvitav oleks võrrelda. Mingil saladuslikul kombel kombel kõigub enda tööauto kütusekulu olenevalt tankimise kohast(ketist) ligi 10%.
Diislikütuse kohta ei ole uurinud kuna ise seda ei kasuta. Toungue
Diislil 7% biolisandit. Mis õnneks muudab ka seda kallimaks. Noh,et ikka võrdsus majas oleks bensu ja dislavendade vahel Smile
Ma juba tükimat aega ringist 98-t tangin.
Peaks jah rapsiõli peale üle minema. Imaverre tehakse suur tehas ka, siis hea kraam lähedalt võtta kohe Big Grin
Huvitav kui palju õli ühest tonnist rapsist välja pigistab? Hakkaks ise rapsi kasvatama, siis puhta muidu kütus käes. Sinna võiks igasugust keemiat ka hullult panna et tera ikka oa suurune oleks
(27-03-2019, 01:37 AM)wagoneer Kirjutas: [ -> ]Diislil 7% biolisandit. Mis õnneks muudab ka seda kallimaks. Noh,et ikka võrdsus majas oleks bensu ja dislavendade vahel Smile
Ma juba tükimat aega ringist 98-t tangin.

Ei ole siin maailmas võrdsust. Kommunistid ka rääkisid sellest, aga tulemus ei olnud mitte võrdsus... Toungue
Enda diislite paakides loksub juba vähemalt pool aastat Neste ProDiesel. Seal lausa 15% HVO-d sees. Nati kallim on, aga masin võtab pisut vähem ka. Nii et kulu kütusele kilomeetri kohta praktiliselt tõusnud pole... Ja vana VAG-i 1,9 käib kuidagi vaiksemalt...
FAME-iga diislit paaki panna ei tahaks ja uuemad mootorid rapsiõliga väga ei kipu toimima ilma kõvema modimiseta... 
Aga hobiauto ja väiksem tehnika samuti 98-le viidud. 95 E10 pidi rohkem minema ka...
(27-03-2019, 08:55 AM)CORRADOg60 Kirjutas: [ -> ]...
FAME-iga diislit paaki panna ei tahaks
...

Miks? FAME diisel peab vastama standardile. Õliga pole siin miskit pistmist peale esterdust.
Lehti: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29