automoto.ee foorumid

Täisversioon: Bensiin & muud mootorikütused
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Lehti: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27
Ise proovinud pole aga isa kunagi rääkis.
Kui kahes klaasis on piiritus ja vesi, siis klaasid helisevad nende pihta nipsu lastes. Kui valada neid segamini, siis klaas mingi aja ei helise ja pärast jälle heliseb. Tema seletas seda nii, et algul on vee ja piirituse molekulid segunemata. Mõne sekundi pärast otsivad väiksemad vee molekulid omale sobiva koha suuremate piirituse molekulide vahel. Toimub ühtlane jaotus ja klaas heliseb jälle.
Võibolla videos on kasutatud sama omadust või miski muu nipp. Miks piiritus hülgab bensu ja poeb vee kaissu?
Piiritus ja vesi moodustavad omavahel molekulaarse sideme (0,5L vett +0,5L piiritust =0,95L "viina"), lisaks on piiritus vees lahustuv suvalises vahekorras. Bensiin + piiritus on mehaaniline segu 2-st vedelikust, nüüd kui lisada segule vesi, siis vesi seobki piirituse endasse. Bensiin on vees mitte lahustuv.
Kui nüüd arvestada et alkoholi oktaanaarv on ~110 ja tema osa on ~5%, ja et segu oktaanarv on 95, siis jääb pärast alkoholi eemaldamist "bensiini" oktaanarvuks 94,2, 10%-lise biolisandiga oleks tulemus 93,3 - sellist vist kannatab isegi veel kasutada.
(12-06-2019, 15:41 PM)maaks Kirjutas: [ -> ] 93,3 - sellist vist kannatab isegi veel kasutada.

Tolueeni hulka ja saab normaalse oktaanarvu jälle kätte.
(11-06-2019, 15:03 PM)Taaviw126 Kirjutas: [ -> ]Vanad eraldavad etanooli bensiinist....

Kunagi vist oli juba üks õpetus siin kuidas seda teha. Kuigi siinmail erilist vajadust pole...

Vastupidi, vanadele tsiklitele ja ka autodele meeldiks just selline samane bensiin! Sellest madala oktaaniarvuga solgist saabki koos moodsa 2-takti õliga vanakestele söödav eluvesi. 

Siin peab vaat et läbipaistva pumbakaevuga anuma tegema, et eriti mugav oleks veesolki välja nõristada. Alla kuulkraan ja tehtud. 
PS: eile tegin riigieksamit Luual ja koolid ju Aspenit ei kasuta. Ma pidin langile ära surema, kuigi õnneks eile natukenegi puhus! Ma olin sunnitus vahepeal sae seisma panema ja hingama - nii jube oli! Vanasti tõesti polnud puhta benaga segubens nii hull, kui see tänane segusolk segatuna veel omakorda mingi ollusega... Kui Aspenit ei saaks, siis plaaniks sama oma väikemootoritele teha. Aga peab trakatsile korra katse ikkagi tegema. Äkki käib puhastatud 95'ga paremini?
Juba ammu mõlgub peas üks katse teha ülevaatuspunktis oma GAZ 53 ja 52 ga. Algul mõõta kuumaks aetud ja peenhäälestatud mootoritega co ja muude ainete sisaldus ja siis kaamerate vaateväljas tõsta nina peale kanister ASPEN bensiini ja avada ühendada see mootoriga. Lasta 3-4 minutit keskmistel pööretel mõmiseda ja siis uuesti test teha. Millised võiksid olla tulemused?

Parimat  h2rra
Vingugaas tekib kütuse mittetäielikul põlemisel. Ja seda ka väga puhaste kütuste (ka gaaside) puhul. Nii et vähetõenäoline et vingugaasi näit puhtalt tänu Aspeni kasutamisele paremaks muutub. Küll aga võib erinevate kütuste (bensiin vs aspen) täielikuks põlemiseks vajaminev hapniku kogus olla natuke erinev ja seetõttu sobilik mootori seadistus olla natuke erinev. Ja sellest tulenevalt võib CO näit muutuda küll. Aga kas paremaks või halvemaks - seda ei oska pakkuda.
Samas nende BOSCH stendidega ei saagi GAZ  51-52-53  autode gaase analüseerida EURO normideks, kuna GAZ sumbuti ehitus on ju tegelikult  resonaator, ehk sirge toru paunaga.  Arvamusi?

Parimat h2rra
(18-06-2019, 14:09 PM)h2rra Kirjutas: [ -> ]Juba ammu mõlgub peas üks katse teha ülevaatuspunktis oma GAZ 53 ja 52 ga. Algul mõõta kuumaks aetud ja peenhäälestatud mootoritega co ja muude ainete sisaldus ja siis kaamerate vaateväljas tõsta nina peale kanister ASPEN bensiini ja avada ühendada see mootoriga. Lasta 3-4 minutit keskmistel pööretel mõmiseda ja siis uuesti test teha. Millised võiksid olla tulemused?

Parimat  h2rra
Ülevaatusel seda tehes on esmaseks tulemuseks tehnoülevaatuse mitteläbimine kuna kohapeal ülevaataja silmade ja kaamera all teostad sõiduki sisselaskesüsteemi omavolilise ümberehituse.
Iseküsimus on muidugi olukord kui muuta hiljem süsteem tagasi sõiduki valmistaja poolt ettenähtuks, et kas toimepandud rikkumine loetakse sellega olematuks ning sõiduk on jälle nõuetele vastav? Big Grin

Teoorias ei tohiks ülevaatajatel midagi kobiseda olla kuna ei tea sellist määrust olemas olevat, mis keelaks sisselaskesüsteemi omavolilist remonti, mille teostamise järel süsteem vastab valmistaja poolt ettenähtule.
Ma ei tea, kui  suur sel gaazikul co norm on üldse, aga ajal, mil viiekümnekolmega ülevaatusi sai läbitud, polnud väljalaskegaasidega iialgi mingit jama.
Veok väljus tehasest '91, minu omanduses oli '95 - '07.
Kas täna on normid siis veel väiksemaks kohitsetud, et trikitamise mõtted pähe tulevad?
Tervist.

 Muraste Alexela tanklas astmat tankides astus juurde üks soome numbrimärke kandva auto juht ja soovitas tungivalt mujal tankida , tema toyota olla peale samas kohas tankimist ära surnud , autoabi olevat veaks määranud bensiini ja diiselkütuse kokteili . Kuidas diiselkütus bensiini sisse sai , kurat teab , äkki ajas eakas soomemaa sohver tanklas püstolid segi ?
 Eks see uus mootorikütuste tähistus on mõeldud eelkõige kirjaoskamatutele sisserännanutele .
Bensiin ja diislikütus seguunevad imelihtsalt, kui aetakse segi londid-luugid ümbervillimisel. Terminalis reeglina mitte, aga autole või autolt tanklasse käib see hõlpsalt.

Ning korduvalt nähtud, kuidas tige omanik sajatuste saatel diislipüstolit bensuseibiga paagikõrisse topib (@Alexela.Tammemäe).
Ühel autol tangiti bensiini asemel kogemata diislit. Kuna paak võeti täis ja oli teada kui palju enne bensiini sees oli, siis sai kontsentratsiooni välja arvutada. Hakkasime siis tasapisi seda kontsentratsiooni vähendama, auto käivitus siis kui diislit oli u. 30%.
Tegin 2 loomkatset ja tulemus sama: 20% tuli vett juurde.  See valge vedelik haiseb piirituselaadse asja järele, alles jääva bensu segasin korra võsakale ja teise täie andsin trakatsile. Isegi selle rõveda vingu hulk vähenes märgatavalt ja võsakale ei peagi kallist Aspenit kulutama. Ainult täna tuulevaikses seenekas võsa niites tundsin haisu... 

Kui nüüd osta õige allkraaniga veetünn-kanku, on solgist bensiini tagasi tegemine ülilihtne. 
[Pilt: cjaDr5aUpCJ9QLkS8]
Lehti: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27