automoto.ee foorumid

Täisversioon: Õmblusmasin NAUMAN vajab rihma.
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Lehti: 1 2
Tere!

Vaja siis nõuka ajal siinmaile sattunud Nauman õmblusmasinale hammasrihma.
Välja näevad siis asjad sellised:

[Pilt: 189017718fb260_l.jpg]


[Pilt: 18901775450081_l.jpg]


Pildil nähtav rihm on kahjuks vene päritolu masinalt ja jääb minu NAUMANILE lühikeseks. Neid terveid vene masina rihmu on mul üle kaks tükki,nii et kui kellegil vaja ,olen nõus loobuma.
Olen proovinud ka uurida,et järsku saab kusagilt uue rihma tellida,kuid ei ole leidnud sellist kohta ega firmat.
Selle masinaga õmbles minu kadunud ema Maria ja tahaks selle uuesti tööle saada. Samuti olen huvitatud,kas kellegil veel selline masin kodus olemas. Ise ei ole sellist kellegil eluaeg näinud. Igal juhul tänud vastajatele ette!

Kus see hammasrihm tal peaks asuma...?

Näeb ju välja tavaline sistem, et alt suure ratta pealt on peene ja pika nahkrihmaga ülekanne masina otsarattale...(mida annab tänapäeval edukalt O-rõnga materjalist sobivas pikkuses õiget liimi kasutades ise teha...)
(12-07-2011, 19:48 PM)stihl Kirjutas: [ -> ]Kus see hammasrihm tal peaks asuma...?

Näeb ju välja tavaline sistem, et alt suure ratta pealt on peene ja pika nahkrihmaga ülekanne masina otsarattale...(mida annab tänapäeval edukalt O-rõnga materjalist sobivas pikkuses õiget liimi kasutades ise teha...)

Hea tähelepanek! Arvan ise ka, et T. Talujapoeg lihtsalt ei jaga matsu või tahab muidu postitada! Toungue

Aga ega asjad ikka nii lihtsad ka pole. Tavaline nahkrihm jne, aga milleks siis armatuurlaual nupud ja lülitid, kas ainult raadio ja klaasipuhastaja lülimiseks?
Eks hammasrihm käib ikka mootoriülekandele, no klappide ja nukkvõlli käitamiseks...

(12-07-2011, 20:22 PM)kass Kirjutas: [ -> ]Hea tähelepanek! Arvan ise ka, et T. Talujapoeg lihtsalt ei jaga matsu või tahab muidu postitada! Toungue

Kusjuures pole välistatud...Big GrinBig GrinBig Grin
Muidu teeks ju inimene pildi mitte masina välimusest (vaevalt, et kellelgi selline rihm kohe üle on) vaid sellest rihmaajamist, annaks mingid mõõdud pikkused jne, sest ilmselt pole kursis, et hammasrihmu müüvad isegi eestis sajad erinevad firmad

Tore, et inimesed saavad oma empaatiavõimet ja head lastetuba demonstreerida.

Vene õmblusmasinal, mille rihm pildil, asus mootor ja rihmülekanne masina sisemuses, pildil olev Naumann on aga seda tõugu, millel mootor kinnitub väljapoole masina tagaküljele. Ei kujuta küll ette, kuhu seal selline hammasrihm käib.
Igatahes VERITASe sees on samasugune, kas just sama pikk, pole kindel. Ainult niidid on valget värvi. Ostetud vene rublade ajal. Oli vist Saksa DV toode. Äkki toodavad veel.
(12-07-2011, 22:08 PM)smolin Kirjutas: [ -> ]Ei kujuta küll ette, kuhu seal selline hammasrihm käib.

See ajab nõelaga samasse takti alt süstiku ja vist ka muud jubinad.
(12-07-2011, 20:45 PM)stihl Kirjutas: [ -> ]
(12-07-2011, 20:22 PM)kass Kirjutas: [ -> ]Hea tähelepanek! Arvan ise ka, et T. Talujapoeg lihtsalt ei jaga matsu või tahab muidu postitada! Toungue

Kusjuures pole välistatud...Big GrinBig GrinBig Grin
Muidu teeks ju inimene pildi mitte masina välimusest (vaevalt, et kellelgi selline rihm kohe üle on) vaid sellest rihmaajamist, annaks mingid mõõdud pikkused jne, sest ilmselt pole kursis, et hammasrihmu müüvad isegi eestis sajad erinevad firmad

Lugu seande,et pildi õmblusmasinast panin sellepärast,et kõik saaksid aru,millise õmblusmasinale seda rihma otsin. See,et ma pole andnud ei pikkusi,ega teinud ajamist pilte,on igati õigustatud. Nimelt ei ole tegemist kummist rihmaga. See on tehtud jämedast niidist pikkupidi ringidele asetatud raudtraadist hammastele,mis on selle niidi peale kinni pressitud! Võibolla ma liialdan,kui ütlen niit,vast on nööri moodi,kuid siis peenema läbimõõduga...... Nii et sõber stihl! See rihm ei veni..........
Neid firmasid võib ju olla,kuid vähemalt Alas-kuulis ei olnud ja sealt pakuti välja,et ei saagi vast. Vaja oleks vast tootjamaa kauba vahendajate käest küsida,kuid veel ei ole nii kaugele jõudnud.
Tead sõber stihl! Ma oleks selle rihma ammu ise järgi teinud,kui see oleks lihtne olnud.
See rihm on selleks,milleks on ka autol samad asjad...ehk mats peab tulema õigel ajal ja õigest nurgast....Big Grin ja pidevalt......
(12-07-2011, 22:08 PM)smolin Kirjutas: [ -> ]Vene õmblusmasinal, mille rihm pildil, asus mootor ja rihmülekanne masina sisemuses, pildil olev Naumann on aga seda tõugu, millel mootor kinnitub väljapoole masina tagaküljele. Ei kujuta küll ette, kuhu seal selline hammasrihm käib.
Just,mootor asub väljas. Rihm aga asub samas kohas,kus vene omadelgi. Selle masinaga ongi asi parem. Kui mootor läbi kärssab,viskad minema mootori,mitte terve masina koos mootoriga....Big Grin

http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=26143
Näe, ühel foorumlasel veel Veritas. Kui nüüd pole veel instruktsiooni saanud ja masina number sama mis meie peres siis võiksin internetti teha pildid sellest intruktsiast.
Lihtne vastus oleks, et näiteks Tartu tööriistamarketis on sellised (silma järele samas mõõdus) hammasrihmad täiesti letis olemas, aga... need ju siuksed moodsad, kummised. Kuigi asja peaks ära ajama.
Ostan sealt ühele lintlihvijale, mis rihmasid regulaarselt lõhub...
(12-07-2011, 22:55 PM)hulgus Kirjutas: [ -> ]Lihtne vastus oleks, et näiteks Tartu tööriistamarketis on sellised (silma järele samas mõõdus) hammasrihmad täiesti letis olemas, aga... need ju siuksed moodsad, kummised. Kuigi asja peaks ära ajama.
Ostan sealt ühele lintlihvijale, mis rihmasid regulaarselt lõhub...

No mõte on hea. Kuigi jah,sellel õmblusmasinal "ketipingutus" puudub ja selle hambumise asja kohapealt võib takistusi tulla. Võibolla läheks esialgu lihtsamat teed ja ootaks,järsku keegi ikka pakub originulli....Wink

http://forum.automoto.ee/member.php?acti...le&uid=169
Räägi Aspelundiga, tal võibolla Veritase rihm üle jäänud kui masinat käima ei saanud. Ehk sobib. Pilt rihmast kah.
(12-07-2011, 22:41 PM)meli666 Kirjutas: [ -> ]
(12-07-2011, 22:23 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas: [ -> ]See rihm ei veni..........

Kui natuke norida, siis ega hammasrihmgi nagu püksikumm ei veniRolleyes.
Kas muidu need rihmarattad on ise samasugused nagu autodelgi, või toimub see vedu nende äärmiste rihmanagadega?
Siin vist sama masin müügis, ainult kapi osa teine:
http://cgi.ebay.de/Nahmaschine-Naumann-S...1c1d25fbf1

Vedu toimub jah nende nagadega.

Masin tõesti sama.
Poleks ise selle peale tulnudki, et mõnedel õmblusmasinatel jõuülekanne ülemise ja alumise poole vahel rihmaga käib. Neil masinatel, mille sise-elu mina olen näind, käib see kepsuga.
Naumann oli Ida-Saksa toode ja neid siinmail ikka liikus, kuid praegu on ilmselt lihtsam hankida terve masin kui eraldi rihm. Saksamaal peaks aga rihmu ja muid varuosi esinema küll.
Ma ei tea, kas Veritase rihm on sama pikk:
Link
(13-07-2011, 17:09 PM)smolin Kirjutas: [ -> ]Poleks ise selle peale tulnudki, et mõnedel õmblusmasinatel jõuülekanne ülemise ja alumise poole vahel rihmaga käib. Neil masinatel, mille sise-elu mina olen näind, käib see kepsuga.
Naumann oli Ida-Saksa toode ja neid siinmail ikka liikus, kuid praegu on ilmselt lihtsam hankida terve masin kui eraldi rihm. Saksamaal peaks aga rihmu ja muid varuosi esinema küll.
Ma ei tea, kas Veritase rihm on sama pikk:
Link

Tänud!

Tundub,et nende haakide järgi pikkus klapib,kuigi lugedes sain ühe vähem. Kui rihm lagunes,siis tuli ka üks haak ära,nii et klapib. Vaja oleks sealt firmast küsida,kas see rihm Naumanile ka sobib,kuid minu s. keele oskus O ruudus......Kindlasti sealne müüja teab. Sest neil need masinad kunagi käigus olnud....
Kas keegi mõistab keelt? Paluks võtta ps. ühendust.Rolleyes Järsku keegi aitab.
T.

vaatsi just pulli pärast saksa eebai-d.
sarnast rihma ei trehvand, aga otsinguga naumann nähmaschine tuli muuhulgas välja ka mitu osade kuulutust.
üks neist näituseks pakub mingit zubehör komplekti (rihma põle) a põhiline, et selgituses on kirjas, et passib ddr õmblusmasinatele naumann ja veritas ja textima. siit võiks ehk hakata järeldama, et kui rauast jupid omavahel passivad siis vast rihm ka.
nõnnamoodu. lihtsalt targutasin, ärge väga pahaks pange.
Vahel nimetatakse seda ka Schnurkette-niks .... ja pikkus on antud keti juures ka määrav!

Dad.
Teemast juba mitu head aega möödas.. kuna ise põrkasin sarnase probleemi otsa...tegu pole küll rihmaga, aga õmblusmasina juppidega, siis 
muuseas küsingi, et kas austet TT oma "tikkijale" leidis, mida vaja? Tartus on Narva mäe all üks tore töökoda, kus neid asju remonditakse, Teet Toomsalu on meistri nimeks, vahest on abiks inff. Smile
(19-12-2021, 15:06 PM)Tift Kirjutas: [ -> ]Teemast juba mitu head aega möödas.. kuna ise põrkasin sarnase probleemi otsa...tegu pole küll rihmaga, aga õmblusmasina juppidega, siis 
muuseas küsingi, et kas austet TT oma "tikkijale" leidis, mida vaja? Tartus on Narva mäe all üks tore töökoda, kus neid asju remonditakse, Teet Toomsalu on meistri nimeks, vahest on abiks inff. Smile
Ahoi!
No ei ole saanud. Ei ole isegi näinud, et kellegil veel samasugune masin on. Aga tänud!
Praeguseks ajaks on ka hiinlased ära õppinud õmblusmasinarihmade meisterdamise ja ka ebay neid täis. Loomulikult kummist, mitte riidest+metallnagadest. Aga mis seal vahet niiväga oleks. 
Tähtis on rihma pikkus ja hambavahe või hammaste arv.
Lehti: 1 2