automoto.ee foorumid

Täisversioon: K: RS09 hüdrosiibri aeglustusklapid
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
head aastapäeva,

probleem järgmine. Roolikorpuse küljes on pöördjaotur, sellel omakorda kolm hoideklappi. Sõidusuunas on kitsamad avad, tahapoole suuremad.
Õpik ja kataloog näitab mõlemale poole käivat kuuli. Sõidusuunas olevad nn. otsestutseritel on hambulised otsad, sinna kuuli paigutus on suht. loogiline - õli voolab tagasi aeglasemalt, kõik ok. Teisel pool aga on mul n-öelda bandzo stutserile kahte sorti polte - hambulised ja ilma. Ka sinna käib kuul joonise järgi ja ma ei saa nagu aru, miks sinna peaks kuul käima. Kui panna mitte-hambuline stutseri õõnes polt, siis ei tohiks sinna kuuli panna, blokeerib ju edukalt avause ja mitte piiskagi õli ei liigu.Ju?

Õpik räägib ühelt pollt selgelt, joonised aga samas on kribu-krabu ja päris tõtt ei selgu. Oskab keegi öelda lihtsas ja selges eesti keeles, kas aeglustusklapp vooliku otsas tähendab lihtsalt kuuli ja hambulist õõnsat polti?
Ja kas tahapoole vaadates, saaks pöördjaoturilt kuuli ära võtta?
Aeglustusklapp on ikka stutsis olev peene otsaauguga õlisurvel 5-10 mm liikuda saav torujupp. Kui voolikuvahetusel õnnestub see ära kaotada, hakkab riist allalaskmisel matsuga maha tulema. Kuul on õlivoolu lukustamiseks siis kui kolb oma nükiga teda avatuna ei hoia. Kolb hoiab kuuli avatuna seni kuni õlisurve teise kolvi otsa taga on. Õõnespoldi sakid ei tee aeglustamise heaks midagi, on vaid kuulist õli möödalaskmiseks. Sakiga kuulipesad on väljaspoole, sissepoole kuuli on ainult keskavaga. Kui õnnestub ühelt poolt kuul ära kaotada, hakkavad anomaaliad pihta. Kolb jookseb niipalju välja, et nükk jääb kuulipessa kinni ja ei mõtlegi õli teisipidi enam liikuma lasta või ei jää riist üles pidama.
ei näinud mõtet järgmist teemat teha.
Sinine varuosa kataloog on kahjuks kadunud ja rohelise järgi ei söanda osta, äkki vanatüübi esisild on erinev uuemast. Kas saaks keegi vaadata esiratta laagrite mõõdud ja postitada?
64 aasta kataloog(käändtelg kaheosaline) annab 30306 ja 30307. Tihend sinna A 58 x 80
ei vat seda ei soovi, see peaks olema roheline kataloog. Otsin võrdluseks uuema ehk siis sinist värvi kataloogist mõõtu
(28-02-2012, 21:15 PM)peeterpaul Kirjutas: [ -> ]ei vat seda ei soovi, see peaks olema roheline kataloog. Otsin võrdluseks uuema ehk siis sinist värvi kataloogist mõõtu

Minu sinine kataloog on 1963 aastast, annab samad mõõdud 30306 ja 30307. Tihend sinna A 58 x 80
Rattalaager ikka sama. Käändtelg erinev.
tiit, manks und co, tänud vastamast, laagrid olemas. Ülla-ülla, Raplas polnud simmerlinge, Moduator OÜ toob homseks pea peale kaks simmerit 58x80.
Neil lausa kahte paksust 10 ja 13, võtsin 10 mm, see sobib igal juhul.
hakkab tasapisi valmis saama:-)